Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”

Visa dołącza do programu „Bezgotówkowa Japonia”

author
Halszka Gronek
02 sierpnia 2019

Do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostało jeszcze sporo czasu, jednak najwięksi partnerzy rozpoczęli już przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. W gronie podmiotów współorganizujących Igrzyska 2020 znalazła się Visa – globalny dostawca kart płatniczych, który w związku ze zbliżającą się Olimpiadą przygotowuje innowacyjne usługi płatnicze. 

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 odbędą się w Azji, a dokładnie w stolicy Japonii. Przyszłoroczne wydarzenie będzie drugą, po roku 1964, olimpiadą organizowaną w Tokio. Uroczyste rozpoczęcie Igrzysk zaplanowano na 24 lipca, co oznacza, ze do dnia inauguracji pozostało mniej niż rok. Z tego względu większość partnerów i współorganizatorów rozpoczęła przygotowania do wydarzenia, a gronie tym znalazła się Visa – czołowy dostawca kart płatniczych na świecie. 

Visa, ciesząc się tytułem Globalnego Partnera Technologicznego Igrzysk Olimpijskich, już teraz pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniami dla przyszłorocznych reprezentantów sportowych, odwiedzających oraz mieszkańców Tokio. Usługi, które Visa ma zaprezentować podczas Olimpiady w Japonii, wpisują się w politykę „Bezgotówkowej Japonii”. Mowa o programie rządowym, którego celem jest podwojenie całkowitej liczby cyfrowych płatności w Japonii i zwiększenie ich udziału w płatnościach ogółem do 40% najpóźniej do 2025 roku.

Odkąd ogłoszono organizatora przyszłorocznych Igrzysk, portale sportowe nie przestały informować: Olimpiada w Tokio będzie najbardziej innowacyjną imprezą w historii. Wobec tak wysokich oczekiwań Visa stanęła więc przed wyjątkową szansą. Rozwiązania, jakie ten globalny dostawca kart przygotuje dla uczestników i widzów przyszłorocznych Igrzysk, mają szansę zrewolucjonizować rynek płatności w Japonii i na dobre odmienić jego oblicze. Presja jest ogromna, lecz wszystko wskazuje na to, że Visa z chęcią przyjmie rzucone firmie wyzwanie.


Sprawdź, na czym polega usługa Visa Checkout.

Nowe propozycję mogą odmienić rynek płatności

O sile japońskiego rynku chyba nikogo nie należy przekonywać. Pod względem nominalnego produktu krajowego brutto stanowi on trzecią największą gospodarkę na świecie – zaraz po USA i Chinach. Choć terytorium zajmowane przez Japonię nie tworzy szczególnego wrażenia siły, Japonia i tak uznawana jest za jedno z najpotężniejszych mocarstw na kuli ziemskiej. Państwo to cieszy się tytułem lidera i innowatora wielu branż. Co szczególne jednak, w handlu wciąż jeszcze Japończycy wykorzystują głownie staromodną gotówkę. Visa chce to zmienić.

"

Igrzyska Olimpijskie to dla Visa znakomita szansa na zaoferowanie nowoczesnych technologii płatniczych […].  Chcemy, żeby działania, które zaplanowaliśmy przy okazji Igrzysk w Tokio, miały długotrwały skutek w postaci przyspieszenia wzrostu gospodarczego i jednocześnie zapewniały niezapomniane doświadczenia zarówno mieszkańcom Japonii, jak i turystom.

– wyjaśnia Stephen Karpin, Representative Director i Country Manager Visa w Japonii.

Na tę chwilę zarząd Visa nie zdradził wielu szczegółów dotyczących innowacyjnych rozwiązań płatniczych szykowanych na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020. Wiemy, że Visa rozważa zaprezentowanie takich innowacji, jak uwierzytelnienie biometryczne, urządzenia „ubieralne” czy też aplikacje mobilne wykorzystujące wirtualne karty płatnicze. Co jeszcze szykuje dla nas ten globalny dostawca kart? Być może dowiemy się tego dopiero podczas Olimpiady w Tokio.

Wsparcie „Bezgotówkowej Japonii”

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie niniejszego artykułu, rozwiązania płatnicze, które Visa ma zaprezentować podczas Olimpiady w Japonii, współgrają z programem „Bezgotówkowej Japonii”. Mowa o rządowej inicjatywie, której głównym punktem realizacyjnym jest podwojenie całkowitej liczby cyfrowych płatności w Japonii i zwiększenie ich udziału w płatnościach ogółem do 40% najpóźniej do 2025 roku. Rząd Japonii stara się tym samym dogonić inne mocarstwa, w przypadku których płatności bezgotówkowe stanowią trzon wszystkich transakcji. 

Mimo tego, iż Japonia cieszy się tytułem lidera wielu branż i sektorów rynkowych, w przypadku handlu kraj ten praktykuje staromodne rozwiązania. Tylko jedna piąta wszystkich płatności w Japonii realizowana jest za pomocą nowoczesnych metod cyfrowych. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych odsetek bezgotówkowych płatności sięga niemal 60%, w Chinach – blisko 70%, a w Korei Południowej- aż 90%. Visa jako oficjalny partner technologiczny Igrzysk, ma szansę odmienić realia rynku płatności w Japonii, zwiększając prestiż kraju na arenie globalnej. 


Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2901424.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Piaseczno
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Piaseczno

Rachunek bankowy dla kota i psa
Wpisy
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2018

Rachunek bankowy dla kota i psa

10 rzeczy, które wkurzają mnie w bankach
Blog
autor wpisu
Maciej_Stanko
25 kwietnia 2015

10 rzeczy, które wkurzają mnie w bankach

Bank Spółdzielczy w Gogolinie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 września 2019

Bank Spółdzielczy w Gogolinie sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj