„Bezpieczny Playroom” od PZU i Hasbro

„Bezpieczny Playroom” od PZU i Hasbro

author
Alicja Uzarowicz
21 października 2019

Szkolne świetlice to miejsca, gdzie dzieci jeszcze niewystarczająco duże mogą spędzić ciekawie czas w oczekiwaniu na odebranie ich przez rodziców albo innych bliskich. Niestety część szkół nie posiada środków wystarczających na modernizacje tych miejsc. Stąd wziął się pomysł na wspólną inicjatywę PZU i Hasbro o nazwie „Bezpieczny Playroom”.

Kolejna odsłona akcji „Się gra, się ma” toczy się pod hasłem „Bezpieczny Playroom”. PZU i Hasbro postanowiły połączyć siły, aby umożliwić szkołom podstawowym wygranie środków na remont świetlic szkolnych. Celem inicjatywy jest zapewnienie dzieciom bezpiecznych i kolorowych warunków zabawy w oczekiwaniu na przyjazd rodziców.

Akcja tego rodzaju byłaby jednak nieco niedopracowana, gdyby zabrakło wydźwięku dydaktycznego przy okazji zabawy. Stąd przy okazji tworzenia przyjaznych dzieciom świetlic, organizatorzy przedsięwzięcia zakładają promowanie wśród najmłodszych uczniów zachowań podnoszących bezpieczeństwo tak w szkole, jak i na drodze.

Albowiem poza nagrodami głównymi, czyli trzech kwotach 20 tys. zł na remont świetlic, szkoły biorące udział w konkursie mogą wygrać zestawy gier planszowych, które przy okazji zabawy nauczą dzieci zasad bezpieczeństwa. Czas trwania akcji PZU i Hasbro przewidziały do 28 listopada 2019 roku.

PZU zaprasza studentów na płatne praktyki

PZU i Hasbro pomogą stworzyć „Bezpieczny Playroom”

Co ważne, nawet jeżeli w głosowaniu internetowym dana szkoła nie załapie się ani na nagrody główne, ani na zestawy gier, to nadal może liczyć na pewne podarunki. Tak zwany „pakiet startowy”, czyli grę na temat bezpieczeństwa i odblaski dla dzieci, które można przyczepić do tornistra, otrzyma każda szkoła biorąca udział w drugiej edycji „Się gra, się ma”.

O konieczności wyremontowania wielu świetlic w polskich szkołach możnaby pisać bardzo wiele. Nie każda szkoła jest bowiem w stanie wydzielić ze swojego budżetu środki na dokonywanie remontów i ulepszeń właśnie w tych miejscach. Zdarza się natomiast, że dzieci spędzają tam bardzo dużo swojego czasu.

Stąd warto zgłaszać się do programu przygotowanego przez PZU i Hasbro i zbierać jak najwięcej głosów internautów. Jest o co grać, bo przecież aż trzy szkoły podstawowe biorące udział w konkursie mają szansę na zdobycie aż dwudziestu tysięcy złotych na remont swoich świetlic.

Zysk PZU w IV kwartale 2018

Jak zgłosić szkołę do konkursu?

Aby szkoła wzięła udział w konkursie, należy odwiedzić stronę www.siegrasiema.com, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Żeby zgłosić świetlicę szkolną do programu konieczne będzie także umieszczenie w formularzu jej zdjęcia oraz krótkiego opisu, na przykład z informacją, dlaczego remont jest potrzebny.

Decyzję o tym, które szkoły otrzymają nagrody główne, podejmą internauci w toku głosowania. Co ważne, osoba głosująca nie musi spełniać żadnych warunków, by zagłosować na wspomnianej stronie internetowej.

Głosowanie i możliwość zgłaszania świetlic potrwają do 28 listopada 2019 roku, dlatego warto już teraz uruchomić lokalne działania w celu oddania największej ilości głosów. Organizatorzy przypominają również, że dodatkowy głos gwarantuje paragon z empiku z zakupioną grą firmy Hasbro – wówczas można wygrać jedną z nagród indywidualnych.

Nowa kadencja zarządu PZU


Źródła:
https://siegrasiema.com/?fbclid=IwAR2YtN_5cpyC5kebl0Szjc1UDTDMuZ15jVGObHpQkd4FfyuRfmV5HVx2ztg#zasady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Chojnicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Chojnicach

Ile kosztuje tucznik?
Ile kosztuje
author
Dominika Sobieraj
10 kwietnia 2019

Ile kosztuje tucznik?

Alior Bank w Świebodzicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2019

Alior Bank w Świebodzicach

Ubezpieczenie upraw jesiennych w BGŻ BNP Paribas
Wpisy
author
Patryk Byczek
09 października 2017

Ubezpieczenie upraw jesiennych w BGŻ BNP Paribas

Inspektorat ZUS Warszawa-Ochota
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS Warszawa-Ochota

Porównaj