Bieg po Nowe Życie po raz piętnasty

Bieg po Nowe Życie po raz piętnasty

author
Alicja Uzarowicz
05 sierpnia 2019

Jak ogłosił Santander Consumer Bank w swoim najnowszym komunikacie, już 7 września bieżącego roku odbędzie się 15. edycja biegu, który ma za zadanie popularyzować świadome dawstwo organów do przeszczepu. Bieg, w którym wezmą udział biegacze i osoby medialne swój start mieć będzie w Wilanowie. W tym biegu nie liczy się meta, a chęć niesienia pomocy.

W swoim najnowszym komunikacie Santander Consumer Bank wyznaczył datę kolejnego, piętnastego już biegu, który zachęcać ma społeczeństwo do świadomej pomocy innym poprzez dawstwo narządów. Bieg ten rozpocznie się zatem 7 września w Wilanowie. Ponownie wezmą w nim udział osoby po przeszczepach, jak i polskie osoby medialne.

Inicjatywa biegu po Nowe Życie rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy uczestnicy wystartowali w Wiśle. Akcja szybko spotkała się z entuzjazmem warszawiaków, dlatego w kolejnych latach również w stolicy odbywały się podobne biegi. Santander Consumer Bank podkreślił kluczowe cele tej akcji.

W tym biegu nie liczy się bowiem, kto dobiegnie do mety jako pierwszy i kto ukończy wyścig. To słuszne przedsięwzięcie ma na celu zarówno promocję działań prozdrowotnych, edukację względem transplantacji, jak również popularyzację świadomego dawstwa organów w celu ich przeszczepu.

bieg

Polaków portfel własny: w drodze – raport Santander Consumer Bank

Bieg po Nowe Życie

Szumu medialnego przedsięwzięciu dodaje obecność na starcie osób znanych z telewizji, takich jak gwiazdy sportu czy muzyki. To właśnie oni rozpoczynają sztafety nordic walking, w których udział biorą również osoby po przeszczepach, dziennikarze oraz organizatorzy akcji.

Dzięki takiemu sposobowi na popularyzację transplantacji narządów jako metody leczenia, wysyłany jest wyraźny sygnał, iż najczęściej ci pacjenci są w stanie po zabiegu powrócić do aktywności fizycznej. Jest to zatem wskazanie, że przeszczep daje nie tylko nowe i zdrowe życie, ale także i całkowicie normalne życie, pozwalające na bieganie czy inne formy aktywności fizycznej.

Sam bieg stanowi zatem tylko pretekst do zachęcania osób zdrowych, aby świadomie podejmowały decyzję o przekazaniu swoich organów do przeszczepu. W trakcie wydarzenia obalane są najróżniejsze mity narosłe wokół tej metody leczenia. Kluczem jest bowiem edukacja osób zdrowych w taki sposób, aby decyzję o przeszczepie mogły podjąć na podstawie posiadanej wystarczającej wiedzy.

bieg

Fot. Santander Consumer Bank

 

Nordic walking w Skrwilnie z Santander Consumer Bankiem

Podsumowanie biegów po Nowe Życie

Przy okazji poinformowania o najnowszej edycji biegu, Santander Consumer Bank wykorzystał okazję do podsumowania dotychczas odbytych czternastu edycji. Na jubileuszowy wrześniowy bieg została wybrana niesamowita lokalizacja. Wydarzenie rozpocznie się bowiem na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Od początku inicjatywy, czyli od roku 2011 udało się zorganizować już 14 podobnych wydarzeń. W 720 sztafetach udało się uczestnikom pokonać już więcej niż 2 200 kilometrów. Po siódmym dniu września wzrosną nie tylko te liczby, ale, co ważniejsze, również świadomość społeczna odnosząca się do realiów transplantacji. To właśnie w tym drugim celu dojdzie do 15. edycji Biegu po Nowe Życie.

bieg

Zakopiański bieg z Santander Consumer Bankiem

Źródła:
https://www.blog.santanderconsumer.pl/blisko-ciebie/jubileuszowy-bieg-po-nowe-zycie,1,38.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Kętrzynie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 stycznia 2019

Inspektorat ZUS w Kętrzynie

Libra – nowa waluta Facebooka
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 marca 2020

Libra – nowa waluta Facebooka

PKO BP w Rabce-Zdroju
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
30 lipca 2019

PKO BP w Rabce-Zdroju

Lombardy w Zamościu
Lombardy
author
Patryk Byczek
04 stycznia 2023

Lombardy w Zamościu

BLIK – w jakich bankach usługa jest dostępna?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 maja 2020

BLIK – w jakich bankach usługa jest dostępna?

Bank Pekao w Proszowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 lipca 2019

Bank Pekao w Proszowicach

Porównaj