Biuro Maklerskie PKO BP na szczycie GPW

Biuro Maklerskie PKO BP na szczycie GPW

author
Alicja Uzarowicz
10 stycznia 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o niebagatelnym sukcesie, jaki w grudniu odniosło Biuro Maklerskie spółki. Podmiot stał się nie tylko najaktywniejszym brokerem na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale także zdobył 8,17 proc. udziałów w rynku.

Swój najnowszy komunikat PKO Bank Polski poświęcił na pochwalenie wyników, jakie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych osiągnęło tamtejsze Biuro Maklerskie w ostatnim miesiącu minionego roku. Doskonałe wręcz działania sprawiły, że podmiot określa się mianem najaktywniejszego brokera na rynku akcji GPW.

Grudzień był dla Biura Maklerskiego PKO BP również okresem, w którym doszło do realizacji transakcji na kwotę 2,25 mld złotych. Dzięki temu spółka uzyskała tytuł lidera grudniowego obrotu akcjami na giełdzie oraz udział w rynku rzędu 8,17 proc. W efekcie polska spółka wyprzedziła rodzimą, jak i międzynarodową konkurencję istniejącą na polskiej GPW.

"

Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”

– napisano w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Biuro Maklerskie PKO BP liderem na GPW

"

Powrót Biura Maklerskiego na pozycję lidera w miesięcznym zestawianiu najaktywniejszych brokerów GPW to sukces wszystkich pracowników Biura którzy skutecznie walczyli o rynek. Cieszę się, że BM PKO Banku Polskiego systematycznie zwiększając udziały we wszystkich segmentach działalności buduje solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku. Bardzo dziękuje naszym klientom za okazane zaufanie

– powiedział Grzegorz Zawada, dyrektor BM PKO BP, cytowany w komunikacie.

Tak dobre wyniki na GPW w ostatnim miesiącu minionego już roku świadczą przede wszystkim o umocnieniu pozycji rynkowej Biura Maklerskiego PKO BP. Sama spółka przyznaje, że dotyczy to wszystkich obszarów działalności podmiotów. Poza bowiem ciekawą i szeroką ofertą, Biuro zwiększa nieustannie zasięg sprzedaży usług maklerskich.

W zeszłym roku unikalne podejście do klienta, jakie zaprezentowała spółka spowodowało wynagrodzenie Biura Maklerskiego PKO BP największym wyróżnieniem, jakie może otrzymać uczestnik Giełdy Papierów Wartościowych. Mowa tutaj o nagrodzie Brokera Roku 2018. Nie jest to jednak jedyna nagroda.

Nagrody dla Biura Maklerskiego PKO BP

Wspomniana wyżej nagroda przyznana w 2019 roku to nie jedyne wyróżnienie, jakie wówczas otrzymała spółka z grupy PKO Banku Polskiego. Biuro Maklerskie uzyskało także tytuł Najlepszego Biura Maklerskiego w jubileuszowym konkursie „Byki i Niedźwiedzie”. Organizacją tego wydarzenia zajmuje się „Gazeta Giełdy Parkiet”.

Ogromne sukcesy odnieśli również poszczególni pracownicy spółki. Albowiem już trzeci rok z rzędu zajęli pierwsze miejsce w zestawieniu zespołów analitycznych Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Kto uzyskał wyróżnienie w różnych kategoriach konkursu?

"

Piotr Łopaciuk zdobył tytuł najlepszego analityka na polskim rynku kapitałowym. Piotr Łopaciuk, poza zwycięstwem w generalnym rankingu uplasował się także na pierwszej pozycji w kategorii przemysł. Małgorzata Żelazko zwyciężyła z kolei w kategorii telekomunikacja/media, Piotr Zybała w kategorii przemysł, a Adrian Skłodowski w kategorii handel i dystrybucja

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/82748-biuro-maklerskie-pko-banku-polskiego-liderem-obrotow-grudnia-na-gpw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Jarocin
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
15 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Jarocin

Ranking kredytów samochodowych – czerwiec 2019
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 czerwca 2019

Ranking kredytów samochodowych – czerwiec 2019

2 mln Polaków żyje w skrajnej biedzie
Blog
author
Aneta Jankowska
06 grudnia 2017

2 mln Polaków żyje w skrajnej biedzie

Mieszkanie Plus – 10 000 mieszkań w realizacji
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 października 2018

Mieszkanie Plus – 10 000 mieszkań w realizacji

Pożyczki bez zaświadczeń Ruda Śląska
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
06 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Ruda Śląska

Kredyt hipoteczny Gryfice
Kredyty miasta
autor wpisu
Marta Janusz
20 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Gryfice

Porównaj