Black Friday także w BNP Paribas

Black Friday także w BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
26 listopada 2019

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Black Friday bank BNP Paribas postanowił przygotować dla klientów specjalną ofertę kredytu gotówkowego. W tym roku święto wyprzedaży wypada w najbliższy piątek, to jest 29 listopada. Kto może wziąć specjalny kredyt i jakie są jego warunki?

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas poinformował o tym, co przygotował dla swoich klientów z okazji Black Friday. Przy okazji tego coraz huczniej obchodzonego święta wyprzedaży, także w Polsce, spółka przygotowała specjalną ofertę kredytu gotówkowego.

Promocyjny kredyt klienci mogą wziąć w okresie od 25 listopada do 3 grudnia, także środki można będzie spokojnie wydać na piątkowe szaleństwo. Maksymalna kwota, jaką bank pożyczy swojemu klientowi w ramach oferty to 15 000 zł (bez kosztów kredytu). Zaś z okazji Black Friday BNP Paribas nie zamierza pobierać prowizji.

Co więcej, kredyt gotówkowy tego rodzaju nie wiąże się z nadmiernie wysokimi ratami, które mogłyby obciążyć nadmiernie budżet kredytobiorcy. Albowiem maksymalny okres kredytowania to 3 lata,  oprocentowanie to 7,49 proc. Zaś rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) na dzień 25.11.2019 wyniosła 7,76 proc.

Black Friday w BNP Paribas

W ramach wyjątkowej oferty, którą pracownicy banku przygotowali z okazji Czarnego Piątku, klienci mogą również dobrowolnie zabezpieczyć swój kredyt poprzez wykup ubezpieczenia. W jaki jednak sposób analitycy BNP Paribas dokonali wyliczenia rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania proponowanego kredytu gotówkowego?

"

RRSO została wyliczona na podstawie reprezentatywnego przykładu dla całkowitej kwoty kredytu 15 000 zł: całkowita kwota do zapłaty 16 881,68 zł; oprocentowanie stałe: 7,49%, całkowity koszt kredytu 1881,68 zł (prowizja 0 zł; odsetki 1881,68 zł), 36 miesięcznych rat (35 równych rat 468,94 zł i jedna 468,78 zł

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Warto wspomnieć również, że kredyt ten udzielany jest na takich zasadach, jak inne w tymże banku. Oznacza to, że aby go otrzymać klient musi spełniać warunki wynikające z analizy zdolności kredytowej, jakiej dokonują doradcy przed podjęciem decyzji o udzieleniu klientowi zobowiązania.

Skąd się wzięło Black Friday?

Przy okazji informowania o promocyjnej ofercie z okazji tak zwanego Czarnego Piątku, BNP Paribas postanowił przytoczyć kilka najważniejszych informacji o tym jakże ciekawym dniu. Black Friday jest tradycją, która powstała w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam wyprzedaże w dzień po Święcie Dziękczynienia są najatrakcyjniejsze.

Albowiem wraz z ostatnim piątkiem listopada konsumenci i sprzedawcy w USA rozpoczynają sezon na świąteczne zakupy. Co ciekawe, święto wyprzedaży bardzo często pojawia się także w innych krajach. Z roku na rok na przykład coraz huczniej obchodzi się je w Polsce.

A czasem ponadto dochodzi do przygotowania przez sklepy promocyjnej oferty nawet na kilka dni albo tygodni przed ostatnim piątkiem listopada. Okazuje się, że w te dni dochodzi do rekordowej sprzedaży. W zeszłym roku udało się w Polsce osiągnąć sprzedaż średnio  o 979 proc. wyższą niż w przeciętny dzień handlowy.

Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii było to średnio o 1 708 proc. więcej, a w Niemczech wartość sprzedaży była aż o 2 418 proc. większa niż w zwykły dzień. Rok temu z okazji Black Friday sklepy w Polsce obniżyły swoje ceny o średnio 49 proc. Oznacza to świetną okazję do zaoszczędzenia, jednak warto mieć plan wydatków.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/473484/black-friday-w-banku-bnp-paribas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Wągrowcu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 lipca 2019

Alior Bank w Wągrowcu

Kompakt Finanse kontakt infolinia
Banki
author
Dominika Sobieraj
05 maja 2019

Kompakt Finanse kontakt infolinia

Dywidenda za 2018 rok w Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 stycznia 2019

Dywidenda za 2018 rok w Pekao

Na co Polacy biorą kredyty
Blog
author
Aneta Jankowska
16 listopada 2016

Na co Polacy biorą kredyty

Provident w Gdyni
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 marca 2019

Provident w Gdyni

Porównaj