Co kupić na Dzień Matki?
Blog

Co kupić na Dzień Matki?

author
Dominika Sobieraj
10 maja 2022

26 maja to dzień wyjątkowy – jest to święto naszych mam. Zazwyczaj na Dzień Matki decydujemy się na przygotowanie symbolicznego prezentu, którym podkreślimy swoją pamięć o rodzicielce. Co można kupić z okazji Dnia Matki? 

Kategorie:

Co kupić na I Komunię Świętą?

Przyjęcie komunii świętej po raz pierwszy to wielkie wydarzenie w życiu każdego katolika. Obecnie do pierwszej komunii świętej przystępują dzieci z drugiej lub trzeciej klasy szkoły podstawowej. Nieodłącznym elementem tej uroczystości jest obdarowanie dziecka symbolicznymi prezentami. Sprawdź, co można kupić w prezencie z okazji pierwszej komunii świętej.

Nomofobia – na czym polega?

Coraz cześciej sięgasz po telefon? Nie wyobrażasz sobie życia bez smartphone’a? A może dostajesz ataku paniki na samą myśl o wyładowaniu baterii? Jeśli tak, koniecznie sprawdź, czy nie dotknęła Ciebie nomofobia – jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Więcej o nomofobii w naszym dzisiejszym artykule.

Paszport tymczasowy – najważniejsze informacje

Jeśli znalazłeś się w nieplanowanej sytuacji, która wymaga od Ciebie natychmiastowego posiadania paszportu, możesz wnioskować o wydanie paszportu tymczasowego. Dokument ten wyrobisz szybciej, lecz będzie mieć on krótszy termin ważności. Poznaj najważniejsze informacje dotyczące paszportu tymczasowego.

Dowód osobisty – najważniejsze informacje


Dowód osobisty jest najważniejszym dokumentem każdego Polaka. Bez dowodu nie zdołamy załatwić żadnych ważnych dla nas spraw – nie tylko urzędowych, lecz także tych z pozoru  mało istotnych, jak chociażby odebranie przesyłki na poczcie. Czym jest dowód i jakie zawiera on dane?

Urlop macierzyński – najważniejsze informacje


Z obecnie obowiązujących przepisów prawnych wynika, iż młode matki mogą korzystać z płatnego urlopu aż przez 12 miesięcy kalendarzowych. Na cały ten okres, który pracownica winna wykorzystać na opiekę nad dzieckiem, składa się zarówno urlop macierzyński, jak i rodzicielski. Dziś skupimy się na tym, czym jest i w jakich warunkach przysługuje pierwszy z nich. Zapraszamy do lektury!

Wymiar urlopu wypoczynkowego

W świetle prawa pełnoprawnym pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Nie ma znaczenia to, czy pracuje ona na cały etat, na 3/4 czy 1/2 – w każdym z tych przypadków przysługiwać jej będą wszelkie przywileje pracownicze. Jednym z nich jest prawo do urlopu wypoczynkowego. W dzisiejszym  artykule sprawdzamy, kto może liczyć na przyznanie urlopu wypoczynkowego i jaki jest jego wymiar w roku 2020.

Urlop bezpłatny 2020 – najważniejsze informacje

W życiu każdego z nas zdarzyć się może tak, iż znajdziemy się w potrzebie złożenia wniosku o przyznanie bezpłatnego urlopu. Sprawdziliśmy więc, w jakich przypadkach może on przysługiwać i z jakimi konsekwencjami się wiąże. Zapraszamy do lektury!

Urlop na żądanie

W świetle obowiązujących przepisów prawa “pracownikiem” jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Nie ma znaczenia, czy pracuje ona na cały etat, na 3/4 czy 1/2 – w każdym z tych przypadków przysługiwać jej będą wszelkie przywileje pracownicze. Jednym z nich jest prawo do skorzystania z tak zwanego urlopu na żądanie. Na czym polega tego typu przwyilej? Jak z niego skorzystać?

Jak Polacy spędzają weekendy?

Wiadomo, że dobra i słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Co jednak, jeśli za oknem plucha, a termometr wskazuje na niekorzystnie niskie odczyty? Sprawdzamy sprawdzone i cieszące się największą popularnością wśród Polaków pomysły na spędzanie weekendu!

Całkowita niezdolność do pracy – renta

Wypadki chodzą po ludziach – podobnie choroby. Państwo polskie stoi na straży bezpieczeństwa tych z nas, którzy z powodu pogorszenia stanu zdrowia lub nieszczęśliwego wypadku stracili możliwość samodzielnego zarabiania na życie. Sprawdzamy, ile wynosi renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w 2020.

Częściowa niezdolność do pracy – renta

Każdemu z nas może zdarzyć się wypadek, z powodu którego przez długi czas nie będziemy mogli powrócić do codziennych obowiązków pracowniczych. Na jaką pomoc ze strony państwa możemy liczyć w takiej sytuacji?

Ilu Polaków mieszka z rodzicami?

Prawie 45% młodych Polek i Polaków po zakończeniu okresu studenckiego w dalszym ciągu mieszka z rodzicami. Średni wiek wyprowadzki z rodzinnego domu wynosi w Polsce aż 28 lat. Niestety w porównaniu z innymi krajami UE jesteśmy w drugiej połowie stawki. Wyprzedzają nas kraje z lepszym systemem wsparcia mieszkaniowego oraz te mniej tradycjonalistyczne. 

Ile Polacy wydają na smartfona?

Polacy lubią pochwalić się drogim telefonem. Choć w skali ogólnoświatowej trend zakupu drogiego telefonu jest coraz mniejszy, w Polsce na smartfony wydajemy z roku na rok coraz więcej.

Polaków portfel własny: w drodze – raport Santander Consumer Bank

Większość Polaków korzysta z samochodu codziennie. Czas spędzony w aucie nie jest jednak długi i wynosi najczęściej od 30 do 60 minut – tak wskazują wyniki badania “Polaków portfel własny: w drodze” opublikowanego przez Santander Consumer Bank.

Darmowe lody w Biedronce

Od 15 lipca w Biedronce można otrzymać lody zupełnie za darmo. Akcja trwa do końca sierpnia. Jakie warunki trzeba spełnić i ile lodów maksymalnie możemy odebrać? Sprawdzamy.

Kiedy za wakacje zapłacimy najmniej?

Urlop w wakacje marzy się prawie każdemu pracownikowi. Są jednak tacy, którzy wolą odpoczywać poza sezonem. Miesiące letnie są bowiem w kurortach ciężkie pod względem tłoku, ale również dla portfela. Prezes TUI Marcin Dymnicki poinformował, kiedy wakacje kosztują najmniej.

Co grozi za napad na bank?

Najłatwiejszy sposób na pieniądze z banku to kredyt przez Internet. Są jednak tacy, którzy wolą szybsze metody pozyskania gotówki. Choć do napadów na bank dochodzi coraz rzadziej, w mediach wciąż co jakiś czas słyszymy o rozbojach na bankowe placówki czy oddziały. Sprawdzamy, co za to grozi.

10 najcenniejszych marek świata

Rok 2019 to okres niekwestionowanego sukcesu firmy Amazon, która zdetronizowała w corocznym rankingu Kantar TNS gigantów rynku technologicznego takich jak Google i Apple. Które światowe przedsiębiorstwa znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia? Oraz, co bardziej interesujące, ile są warte najcenniejsze marki świata?

Wakacyjne wydatki Polaków – badanie Provident

Zgodnie z najnowszymi danymi firmy pożyczkowej Provident średni wydatek, jaki poniesie statystyczny Polak w związku z wyjazdem na wakacyjny urlop to 3 400 zł. Jest to jednocześnie o blisko 670 zł więcej niż w roku 2018. Polacy najczęściej na wakacyjne wydatki przeznaczą odłożone na ten cel oszczędności.

Ile Polacy wydają na wakacje – badanie Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank postanowił zbadać plany Polaków odnośnie wydatków wakacyjnych.  Z badania wykonanego na zlecenie banku wynika, że 25 proc. respondentów zamierza przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 1 000 zł od osoby. Co ciekawe, aż 30 proc. Polaków na wakacje nie zamierza wydać nic.

Polacy o zakazie handlu – badania PAYBACK

Badanie PAYBACK Opinion Poll miało na celu wykazanie stosunku Polaków do budzącego wiele kontrowersji zakazu handlu w niedzielę. Jak się okazuje, prawne rozwiązanie tego rodzaju ma licznych zwolenników, jak i bardzo dużo przeciwników.  Wynik badania pokazuje między innymi, w jaki sposób zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków po ograniczeniu handlu w niedzielę.