BNP Paribas Leasing Solutions i Brother podjęły współpracę

BNP Paribas Leasing Solutions i Brother podjęły współpracę

author
Alicja Uzarowicz
19 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas poinformował o podjęciu współpracy podmiotu z tej samej grupy kapitałowej, BNP Paribas Leasing Solutions, ze spółką Brother. Poprzez wspólne działania podmioty zamierzają stworzyć program dla swoich partnerów.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie BNP Paribas, podmiot z tej samej grupy kapitałowej podjął współpracę z firmą Brother. Celem tej współpracy z BNP Paribas Leasing Solutions jest wdrożenie nowego programu dla partnerów obu spółek. Rozwiązaniu nadano nazwę Brother Finance.

Narzędzie tworzone przez podmioty ma ułatwić tak zwanym resellerom oferowanie dzierżawy sprzętu oraz usług z zakresu MPS. Wraz z zaprezentowaniem nowego rozwiązania do końca bieżącego roku spółki przewidziały promocję. W jej ramach klienci resellerów nie zapłacą żadnych odsetek od finansowanego urządzenia.

Mówiąc nieco precyzyjniej, ideą programu partnerskiego, jaki wdrożyły wspomniane spółki jest zwiększenie sprzedaży drukarek i tym podobnych urządzeń. Podmiotem, który zajmuje się faktyczną sprzedażą nie jest sam producent, czyli spółka Brother, a tak zwana sieć delalerska, która zajmuje się ich dystrybucją i sprzedażą.

Partnerstwo BNP Paribas Leasing Solutions i Brother

Resellerzy, czyli właśnie ci dealerzy produktów Brother mają w ramach programu partnerskiego otrzymać wsparcie przy kontraktowaniu maszyn. Pozwoli to klientom na otrzymywanie tańszych ofert na leasing, czyli wynajem urządzeń. Jednocześnie wsparcie to umożliwi zmniejszenie ryzyka, jakie ponoszą dealerzy.

"

Kluczem do zaoferowania takich korzyści jest zaprojektowane przez BNP Paribas Leasing Solutions narzędzie online “Ratatech”. Dzięki niemu, dealer będzie miał możliwość łatwego podpisywania z klientami końcowymi umów dzierżawy urządzeń drukujących na dokumentacji BNP Paribas Leasing Solutions

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Dzięki takiemu działaniu wyeliminowane zostanie, przynajmniej częściowo, ryzyko, które ponosi reseller. Albowiem to BNP Paribas Leasing Solutions będzie podmiotem ryzykującym takie kwestie jak udzielenie dzierżawy, wypłacalność odbiorców finalnych usługi. To jednak nie wszystko, czym zajmować się będzie spółka z grupy BNP w ramach partnerstwa.

Rola spółki z grupy BNP Paribas we współpracy

Albowiem BNP Paribas Leasing Solutions przejmie na siebie również ryzyko wynikające z problemów spowodowanych niezapłaconymi fakturami albo opóźnieniami w zapłacie rat. Tego rodzaju zagrożenia powodowały niską opłacalność inwestycji. Rozłożenie ryzyka na jeszcze jeden dodatkowy podmiot pozwala na zmniejszenie skutków jego materializacji.

Mówiąc prościej, partnerzy spółek biorących udział we współpracy będą mogli skupić się na swojej pracy, czyli oferowaniu klientom jak najlepiej dopasowanych do ich potrzeb urządzeń. Nie będzie bowiem konieczności, aby w każdym przypadku kalkulować ryzyko czy też przygotowywać stosy dokumentacji.

Zgodnie z założeniami projektu, taka odmiana jest w stanie spowodować, że resellerzy zaproponują swoje usługi większej grupie klientów. Zaś dzięki zmniejszeniu ryzyka udzielenia leasingu również i ceny usług będą bardziej atrakcyjne.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/467402/brother-razem-z-bnp-paribas-leasing-solutions-tworzy-program-dla-swoic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Myszkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
03 września 2019

PKO BP w Myszkowie

Fiat 500L na wynajem od Credit Agricole
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 sierpnia 2019

Fiat 500L na wynajem od Credit Agricole

Santander Bank Polska w Ujściu
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Ujściu

Kamery na skrzyżowaniach – sprawdź lokalizacje
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 listopada 2018

Kamery na skrzyżowaniach – sprawdź lokalizacje

mBank otworzy placówki w mniejszych miastach
Wpisy
author
Aneta Jankowska
02 listopada 2018

mBank otworzy placówki w mniejszych miastach

Porównaj