Najczęściej komentowane
BNP Paribas w rankingu liderów zarządzania różnorodnością
W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas poinformował o tym, że udało mu się znaleźć w rankingu przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas gali konkursu „Raporty Społeczne”, która odbyła się na warszawskiej GPW, doszło do ogłoszenia wyników rankingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej. Wśród laureatów znalazł się także Bank BNP Paribas.
Jak czytamy w najnowszym komunikacie banku BNP Paribas, spółka znalazła się w rankingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej. O wyróżnieniu przedstawiciele banku dowiedzieli się od Forum Odpowiedzialnego Biznesu podczas gali konkursu „Raporty Społeczne”.
Podmiotami współtworzącymi zestawienie jest także firma doradcza Deloitte. Warto wspomnieć, iż tegoroczny ranking liderów zarządzania różnorodnością jest pierwszym tego rodzaju zestawieniem. Czynnikiem uzasadniającym udział FOB w tworzeniu listy jest fakt, iż organizacja ta pełni rolę koordynatora Karty Różnorodności w Polsce.
Aby móc znaleźć się wśród liderów zarządzania różnorodnością, należy prowadzić działalność w sposób zrównoważony i przyjazny pracownikom. Oznacza to na przykład istnienie perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu korporacji, czy też dbanie o dobre samopoczucie pracowników.
BNP Paribas – najważniejsze informacje
BNP Paribas wśród liderów zarządzania różnorodnością
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte oraz Billie Jean King Leadership Initiative (BJKLI) 80 proc. pracowników wskazuje działania związane z włączeniem pracowników jako istotny czynnik wyboru pracodawcy
– czytamy w komunikacie BNP Paribas.
Jednocześnie jest to kolejny powód, dla którego warto przejmować się kwestiami włączenia pracowników oraz prawidłowego zarządzania różnorodnością. Albowiem takiego zachowania od swoich przełożonych oczekują pracownicy. Bardzo mocno zyskuje na znaczeniu to, jak pracownik się w pracy czuje.
Bo przecież jeżeli jeden pracodawca nie chce zapewnić pracownikowi odpowiednich i przyjaznych warunków zatrudnienia, to pracownik odnajdzie sobie nową pracę. A o to nietrudno przy obecnych realiach rynku pracy w Polsce. Zatem uczynienie z wysokiej kultury organizacyjnej bazy do działania może pozwolić firmie na zatrudnienie najlepszych z najlepszych.
Kryteria oceny spółek do rankingu
Diversity&Inclusion, jak właściwie nazwano ranking Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma na celu określenie, w jakim stopniu dana organizacja dojrzała pod względem spełniania obu przesłanek. Są nimi oczywiście zarządzanie różnorodnością oraz popularyzacji włączającej kultury organizacyjnej.
Każda ze spółek będąca pretendentem do rankingu otrzymała do wypełnienia kwestionariusz utworzony z czterech części. Były to: programy i działania, budowanie zaangażowania pracowników, wskaźniki rezultatów oraz podstawy zarządzania – wszystkie kwestie zgodne z ideą Diversity&Inclusion.
Uczestnicy ratingu przedstawili dojrzałe strategiczne podejście do zarządzania różnorodnością i ciekawe projekty nakierowane na budowanie inkluzywnej kultury organizacyjnej. Potwierdza to, że z jednej strony organizacje coraz poważniej podchodzą do tematu diversity, a z drugiej, że rynek pracownika stawia warunki i ustala reguły konkurencyjności
– powiedziała Irena Pichola z Deloitte, cytowana w komunikacie.
Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/468093/bnp-paribas-wsrod-liderow-zarzadzania-roznorodnoscia-i-promowania-wlac
Dodaj komentarz