BNP Paribas w rankingu liderów zarządzania różnorodnością

BNP Paribas w rankingu liderów zarządzania różnorodnością

author
Alicja Uzarowicz
25 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas poinformował o tym, że udało mu się znaleźć w rankingu przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas gali konkursu „Raporty Społeczne”, która odbyła się na warszawskiej GPW, doszło do ogłoszenia wyników rankingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej. Wśród laureatów znalazł się także Bank BNP Paribas.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie banku BNP Paribas, spółka znalazła się w rankingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej. O wyróżnieniu przedstawiciele banku dowiedzieli się od Forum Odpowiedzialnego Biznesu podczas gali konkursu „Raporty Społeczne”.

Podmiotami współtworzącymi zestawienie jest także firma doradcza Deloitte. Warto wspomnieć, iż tegoroczny ranking liderów zarządzania różnorodnością jest pierwszym tego rodzaju zestawieniem. Czynnikiem uzasadniającym udział FOB w tworzeniu listy jest fakt, iż organizacja ta pełni rolę koordynatora Karty Różnorodności w Polsce.

Aby móc znaleźć się wśród liderów zarządzania różnorodnością, należy prowadzić działalność w sposób zrównoważony i przyjazny pracownikom. Oznacza to na przykład istnienie perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu korporacji, czy też dbanie o dobre samopoczucie pracowników.

BNP Paribas wśród liderów zarządzania różnorodnością

"

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Deloitte oraz Billie Jean King Leadership Initiative (BJKLI) 80 proc. pracowników wskazuje działania związane z włączeniem pracowników jako istotny czynnik wyboru pracodawcy

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Jednocześnie jest to kolejny powód, dla którego warto przejmować się kwestiami włączenia pracowników oraz prawidłowego zarządzania różnorodnością. Albowiem takiego zachowania od swoich przełożonych oczekują pracownicy. Bardzo mocno zyskuje na znaczeniu to, jak pracownik się w pracy czuje.

Bo przecież jeżeli jeden pracodawca nie chce zapewnić pracownikowi odpowiednich i przyjaznych warunków zatrudnienia, to pracownik odnajdzie sobie nową pracę. A o to nietrudno przy obecnych realiach rynku pracy w Polsce. Zatem uczynienie z wysokiej kultury organizacyjnej bazy do działania może pozwolić firmie na zatrudnienie najlepszych z najlepszych.

Kryteria oceny spółek do rankingu

Diversity&Inclusion, jak właściwie nazwano ranking Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma na celu określenie, w jakim stopniu dana organizacja dojrzała pod względem spełniania obu przesłanek. Są nimi oczywiście zarządzanie różnorodnością oraz popularyzacji włączającej kultury organizacyjnej.

Każda ze spółek będąca pretendentem do rankingu otrzymała do wypełnienia kwestionariusz utworzony z czterech części. Były to: programy i działania, budowanie zaangażowania pracowników, wskaźniki rezultatów oraz podstawy zarządzania – wszystkie kwestie zgodne z ideą Diversity&Inclusion.

"

Uczestnicy ratingu przedstawili dojrzałe strategiczne podejście do zarządzania różnorodnością i ciekawe projekty nakierowane na budowanie inkluzywnej kultury organizacyjnej. Potwierdza to, że z jednej strony organizacje coraz poważniej podchodzą do tematu diversity, a z drugiej, że rynek pracownika stawia warunki i ustala reguły konkurencyjności

– powiedziała Irena Pichola z Deloitte, cytowana w komunikacie.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/468093/bnp-paribas-wsrod-liderow-zarzadzania-roznorodnoscia-i-promowania-wlac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Szybki kredyt na Święta – bez zaświadczeń
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
16 grudnia 2015

Szybki kredyt na Święta – bez zaświadczeń

Szybkie pożyczki Czerwionka-Leszczyny
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
13 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Czerwionka-Leszczyny

Nieoprocentowane raty na karcie kredytowej w Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 czerwca 2021

Nieoprocentowane raty na karcie kredytowej w Pekao

Kredyt samochodowy Katowice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
30 października 2017

Kredyt samochodowy Katowice

Policyjny helikopter kontroluje autostrady
Wpisy
author
Patryk Byczek
16 lutego 2018

Policyjny helikopter kontroluje autostrady

Porównaj