BNP Paribas z nowym Raportem CSR

BNP Paribas z nowym Raportem CSR

author
Alicja Uzarowicz
20 czerwca 2019

CSR – Corporate Social Responsibility (ang. społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw) jest koncepcją, którą kieruje się większość dużych firm chcących osiągnąć prawdziwy sukces. Bank BNP Paribas opublikował raport stanowiący sprawozdanie ze swojej odpowiedzialnej społecznie i ekologicznie działalności w roku 2018.

W dzisiejszych czasach chcąc, aby rozwój szedł w parze z sukcesem należy w strategiach biznesowych uwzględniać kwestie nie tylko finansowe. Klienci lgną bowiem do zaangażowanych w różne słuszne inicjatywy wielkich firm. Bank BNP Paribas po raz ósmy podsumował swoją działalność z zakresu CSR.

Raport w tym roku otrzymał nazwę „W zmieniającym się świecie, Odpowiedzialność ma znaczenie”. Jest to naturalne przedłużenie hasła, którym flaguje się owa instytucja finansowa. Jak bank ocenił swoją działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa bankowego?

"

Ubiegły rok to intensywny czas dla naszej organizacji, ambitnie wkroczyliśmy w realizację ogłoszonej w maju 2018 strategii Fast Forward, rozpoczęliśmy również proces integracji. Okres pełen zmian ale tez wytężonej pracy owocował w wiele wydarzeń szczególnie istotnych z perspektywy zrównoważonego rozwoju naszego biznesu

– podkreśla Maria Krawczyńska, przedstawicielka banku BNP Paribas.

Cztery filary koncepcji CSR według BNP Paribas

Bank postawił sobie za cel działanie zgodne z ideą CSR w czterech różnych obszarach swojego istnienia. Należą do nich odpowiedzialności takie jak: w miejscu pracy, społeczna, gospodarcza oraz wobec środowiska naturalnego. Raport banku omawia każdą z nich z osobna.

Każdy z wymienionych obszarów jest wspierany poprzez odpowiednio dobraną strategię. Celem w każdym przypadku jest wzmacnianie odpowiedzialności prowadzonej działalności oraz pozytywny wpływ na otoczenie banku. Co ciekawe, w raporcie pojawił się quiz umożliwiający dopasowanie swojej osobowości do jednego z działań BNP Paribas w koncepcji CSR.

"

Zachęcamy wszystkich odbiorców Raportu do rozwiązania quizu osobowości, który pozwoli każdemu poznać mocne strony w zakresie poczucia odpowiedzialności, a tym samym mamy nadzieję, że przełoży się na wzmocnienie działań realizowanych we własnym najbliższym otoczeniu

– zaprasza Maria Krawczyńska.

O raporcie CSR

Dokument został opracowany na podstawie czterech wskazanych wyżej filarów. Co więcej, jest on zgodny z międzynarodowym standardem istniejącym dla raportów niefinansowych przygotowywanych przez banki. Pełna nazwa tego standardu brzmi Global Reportive Initiative GRI Standards.

Jakie są kluczowe inicjatywy, których realizację wyróżnił bank w swoim raporcie? W sferze gospodarczej najciekawszymi osiągnięciami są wprowadzenie oferty dla przedsiębiorstw zajmujących się ekonomią społeczną oraz rezygnacja z finansowania rynku tytoniowego. Niemniej ciekawe było otwarcie ponad 16 tys. rachunków dla organizacji pozarządowych.

W sferze odpowiedzialności w miejscu pracy bank osiągnął następujące wyniki: najmłodszy pracownik banku ma lat 19, a najstarszy 71. Co ciekawe BNP Paribas zatrudnia już 67 proc. kobiet względem 33 proc. mężczyzn. W raporcie zawarto również działania na rzecz środowiska naturalnego oraz odpowiedzialności społecznej.

Dwa pozostałe filary CSR

Inicjatywy, w których sferze bank osiągnął sukcesy pod względem odpowiedzialności społecznej są chociażby współpraca z akcją„Szlachetna paczka” oraz certyfikat „Obiekty bez barier” dla sześciu oddziałów banku.

Niemniej ma do powiedzenia bank w kontekście odpowiedzialnego działania w środowisku naturalnym. BNP Paribas może bowiem pochwalić się licznymi proekologicznymi usługami czy produktami. Flotę banku zasilają już zaś 64 auta hybrydowe.

Prawdopodobnie najciekawsze jest jednak to, że BNP Paribas sfinansował produkcję 90 kg miodu w „Pasiece pod gwiazdami”, która została umieszczona na dachu centrali banku, która mieści się przy ul. Kasprzaka w Warszawie.

Źródła:
https://www.bnpparibas.pl/raportcsr2018/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowe monety z serii: Skarby Stanisława Augusta
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
22 stycznia 2020

Nowe monety z serii: Skarby Stanisława Augusta

Zaświadczenie o niekaralności – jak uzyskać?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
10 lipca 2018

Zaświadczenie o niekaralności – jak uzyskać?

Tylko przez 3 godziny pracujemy wydajnie
Blog
author
Aneta Jankowska
05 października 2017

Tylko przez 3 godziny pracujemy wydajnie

Inspektorat ZUS w Chojnicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Chojnicach

Jak dogadać się z komornikiem?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
29 czerwca 2022

Jak dogadać się z komornikiem?

Zgarnij tablet od Providenta
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
07 lutego 2017

Zgarnij tablet od Providenta

Porównaj