Citi Volunteers Day – wsparcie dla startupów

Citi Volunteers Day – wsparcie dla startupów

author
Alicja Uzarowicz
20 czerwca 2019

Międzynarodowa impreza Citi Volunteers Mentoring Day jest okazją dla przedstawicieli Citi do spełniania dobrych uczynków. Inicjatywy pracowników banku są najróżniejsze. W tym roku w Polsce akcja rozciąga się na kilka tygodni, a bankowi mentorzy biorą pod swoją opiekę polskie startupy.

Banki odnajdują najróżniejsze przyczyny i sposoby, aby świętować. Fundacja Citi Handlowy zorganizowała w tym roku City Volunteers Mentoring Day, który poświęcony jest opiece nad startupami. Nie jest to pierwsza i jedyna tego rodzaju inicjatywa tejże spółki. Polska akcja trwa bowiem już kilka tygodni.

W tymże okresie wolontariusze z Fundacji Citi Handlowy wraz z pracownikami banku otrzymali okazję do dokonania różnych dobrych uczynków. Efektem chęci zmiany świata na lepsze w tym roku była realizacja ponad 200 różnych projektów. W ramach inicjatywy Cit Handlowy na przykład posadził rośliny niwelujące smog.

Udało się również zrealizować remonty w placówkach opiekuńczych i wychowawczych  czy zorganizować zbiórkę krwi. Finałem tejże akcji i okazją do podsumowania działalności w szczytnym celu jest finałowe spotkanie podczas Citi Volunteers Day. Mentorzy z Citi bardzo chętnie pomagają startupom.

Kto jest odpowiedzialny za Citi Volunteers Day

W trakcie rozmów, założyciele startupów mogli zasięgnąć rady ekspertów, jak również czołowych pracowników banku. Pytano o same przedsiębiorstwa, o ich przyszły rozwój, czy sposoby na radzenie sobie z problemami napotykanymi podczas prowadzenia działalności w formie startupu.

Swoją poradą służył między innymi prezes zarządu Citi w Polsce, Sławomir Sikora. Inicjatywa zgromadziła wokół siebie licznych parterów. Akcję wsparły bowiem takie firmy jak Microsoft, Mastercard, Samsung oraz Facebook.  Swój wkład w organizację tego charytatywnego przedsięwzięcia miały także inne podmioty.

Mówiąc precyzyjniej, pomogły różne akceleratory przedsiębiorczości wśród młodzieży oraz fundacje. Mowa tutaj o podmiotach, jak na przykład Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Fundacja StudyInn, Youth Business Poland oraz Fundacja Think.

Charytatywne działanie Citi Handlowego

"

Jest to wydarzenie organizowane raz w roku, ale nasze działania wolontariackie trwają cały rok. Dzień Wolontariusza jest dniem, w którym pracownicy Citi na całym świecie, w 102 krajach łączą się. Czujemy też wspólnotę z naszymi partnerami

– poinformował Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego.

 

Co ciekawe, pierwotnie inicjatywa Volunteers Day rozwijała się w Polsce dzięki pomysłom i chęciom pracowników Citi. Obecnie jednak otrzymuje wsparcie niektórych z największych firm na całym świecie, jak i organizacji społecznych. Prezes Citi podkreślił w swojej wypowiedzi ogrom pozytywnej energii towarzyszący akcji.

 

Ponadto Sławomir Sikora przyznał, że pracownicy Citi Handlowego lubią wyjść ze swojej „biznesowej skóry” i po prostu komuś pomóc. Prezes zauważył także, że nawet pozornie niewielka pomoc może diametralnie odmienić życie beneficjenta naszej pomocy, co jest celem samym w sobie.

Citi Volunteers Day dla startupów

Ogrom zainteresowania imprezą nie pozwolił jednak ekspertom na spotkanie ze wszystkimi chętnymi ze świata startupów. Wyboru kandydatów dokonała specjalna komisja z Citi Handlowego. Eksperci i mentorzy z Citi poświęcali każdemu z 36 wybranych przez komisję przedstawicielowi firmy 20 minut czasu.

Sama dyskusja odbywała się na zasadach tak zwanego „round table” ( z ang. okrągły stół). Oznacza to, że po każdych 20 minutach mentorzy zmieniali stolik w taki sposób, aby porozmawiać z osobami z następnej firmy. Po zakończeniu sesji w tej formie nadszedł czas na podsumowanie.

 

"

Startupowcy są inni dziś niż rok, czy dwa lata temu. Wówczas byli to ludzie, którzy przychodzili z pomysłem i tylko pomysłem. Dziś są to już przedsiębiorcy, którzy mają nie tylko pomysł, ale i produkt, możliwości komercyjne

– podsumował Sławomir Sikora.


Źródła:
https://www.citigroup.com/citi/news/2019/190608a.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Sportowy weekend VISA w Zakopanem
Wpisy
author
Aneta Jankowska
17 sierpnia 2017

Sportowy weekend VISA w Zakopanem

Promocja: „Money Mania 23” w Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 maja 2020

Promocja: „Money Mania 23” w Santander Bank Polska

Komornik Sądowy Aleksander Pardus
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
13 października 2015

Komornik Sądowy Aleksander Pardus

Santander Bank Polska w Chodzieży
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 maja 2019

Santander Bank Polska w Chodzieży

Co to jest start-up?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
06 lutego 2019

Co to jest start-up?

Porównaj