Co kupić na Dzień Dziecka?

Co kupić na Dzień Dziecka?

author
Dominika Sobieraj
28 maja 2018

Dzień Dziecka już niebawem – zapewne każdy rodzic chce przygotować dla swojej pociechy coś wyjątkowego z tej okazji. Zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze propozycje prezentów, które można podarować dzieciom pierwszego czerwca.

W naszym zestawieniu ujęliśmy głównie takie prezenty, które mogą pomóc dziecku się rozwinąć lub dobrze zagospodarować wolny czas. Od kilku lat obserwujemy jednak trend obdarowywania dzieci pieniędzmi i wszelkiego rodzaju elektroniką, dlatego też i takie propozycje pojawiły się w rankingu. Sprawdź 20 najlepszych propozycji prezentów, które możesz dać swojej pociesze z okazji Dnia Dziecka.

RANKING NAJLEPSZYCH PREZENTÓW

Które dziecko nie marzy o pojechaniu na kolonie? Wykupienie wakacyjnego wyjazdu i wręczenie go w Dzień Dziecka będzie na pewno doskonałym prezentem, a nam pozwoli na drobną oszczędność (zapewne wakacyjny wyjazd kupilibyśmy dziecku “ot tak”, a wręczając go w Dzień Dziecka, możemy uczynić z wyjazdu doskonały prezent). Nie muszą to być od razu kolonie zagraniczne – wiele kolonii organizowanych jest także w granicach kraju (np.: w kurortach wypoczynkowych na Mazurach, nad morzem lub w górach).

Cena: 700-2000 zł 


Ciekawym pomysłem na prezent jest zafundowanie dziecku wspólnej, rodzinnej wycieczki. Wesołe miasteczko, pobliskie zoo, wystawa ogromnych budowli z klocków? Wszystko zależy od tego, jak dobrze znamy swoje dziecko. Taki wyjazd może być dla niego niezapomnianym przeżyciem. 

Cena: 100-400 zł


Dzień Dziecka to doskonały powód do spędzenia czasu wspólnie. Jeżeli tylko aura będzie sprzyjająca, możemy zabrać pociechę na rodzinny piknik nad jezioro lub na łąkę. Weźmy ulubione przekąski naszego dziecka, gry planszowe, piłki albo badmintona, a na pewno nasze dziecko będzie bawiło się doskonale. Jeżeli mamy lodówkę turystyczną, możemy zabrać także chłodzone napoje, które ukoją pragnienie podczas upału. Niewątpliwie wszyscy członkowie rodziny zapamiętają ten dzień do końca życia.

Cena: 50-100 zł


Wszelkiego rodzaju kursy mogą poszerzyć horyzonty dziecka i nauczyć go nowych umiejętności, a także produktywnie wypełnić jego wolny czas. Zajęcia pozaszkolne mogą także owocować nowymi znajomościami naszego dziecka. W zależności od zainteresowań i zdolności naszej pociechy, możemy podarować:
– kurs nauki pływania,
– kurs nauki języka obcego,
– kurs uprawiania sportu (np.: tenisa, jazdy konnej).

Cena: 200-1000 zł


treść

Cena:  Hulajnoga wraca do łask – modny 20 lat temu pojazd zmienił swój wygląd i przystosowanie i znowu króluje wśród młodych i dorosłych. Nowoczesne hulajnogi mają duże koła, wzmocnione amortyzatory i rozwijają prędkość dużo większą, niż te z małymi kołami. Jazda na hulajnodze może być zarówno relaksem, jak i treningiem, a nawet praktycznym sposobem na przemieszczanie się – dziecko mogłoby na niej dojeżdżać do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Prezent taki sprawdzi się u każdego małego sportowca.

Posiadanie rolek to marzenie niemal każdego dziecka. Nie musimy obawiać się, że dziecko jeszcze nie potrafi dobrze na nich jeździć – bardzo szybko się nauczy, jeżeli będzie miało swoje własne rolki. Jeżeli chcemy, żeby prezent posłużył dziecku przez dłuższy czas, wybierzmy rolki o regulowanym rozmiarze stopy. 

Cena:  treść

Cena: Książki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka – dzięki trafnemu doborowi lektury, będziemy w stanie przekonać do nich nawet największego maniaka sprzętów elektronicznych. Jeżeli chcemy podarować dziecku prezent w duchu religijnym, możemy zdecydować się na komplet książek zawierających ciekawostki związane z religią.

Jeżeli chcemy natomiast, żeby prezent był po prostu praktyczny i zachwycił dziecko tematyką, zdecydujmy się na serię związaną z zainteresowaniami dziecka – biografie najpopularniejszych piłkarzy dla sportowców, skarby UNESCO dla małych podróżników albo kanon poezji dziecięcej. Znajdziemy także wiele książek młodzieżowych zgrupowanych w większe serie – najczęściej można je kupić w pięknym, eleganckim wydaniu. Taki prezent może pięknie prezentować się na półce przez długie lata, a do książek zajrzy z pewnością niejedno pokolenie.

Cena: 100 – 500 zł 


treść

Cena: 100 – 500 zł Pod pojęciem sprzętu muzycznego kryje się wiele gadżetów związanych z odtwarzaniem muzyki. Możemy rozważyć kupno słuchawek, radia, głośnika bluetooth albo nawet przenośnego odtwarzacza muzyki (mp3 lub iPoda). Prezent taki spodoba się praktycznie każdemu nastolatkowi. 

Cena: 100 – 1000 zł Jeżeli dziecko uczęszcza na lekcje gry na jakimś instrumencie, nie posiada jeszcze własnego w domu, to możemy wykorzystać tę sytuację. Instrumenty zazwyczaj kosztują niemało, więc najczęściej rodzice opłacają dziecku jedynie lekcje gry na sprzęcie nauczyciela. Z pewnością jednak instrument, na którym dziecko mogłoby grać w domu, sprawiłby mu ogromną przyjemność. 

Jeżeli natomiast dotychczas dziecko nie gra jeszcze na żadnym instrumencie, możemy zaryzykować i kupić mu intrument wraz z karnetem na naukę gry na nim – najpopularniejsze wśród młodszych dzieci są gitary i keyboardy, ponieważ gra na nich nie jest trudna. 

Cena: 150 – 500 zł Któż z nas nie marzył o otrzymaniu rowera na komunię? Dzieci XXI wieku, mimo rozwoju telefonów i komputerów, również o nim marzą. Nie musimy się obawiać, że nasz prezent będzie przestarzały – obecnie na rynku jest wiele nowoczesnych modeli rowerów, które możemy dopasować do zainteresowań i upodobań dziecka. Jeżeli chcemy, aby rower służył dziecku przez długie lata, wybierajmy model bardziej klasyczny – różowe kwiatki w końcu się znudzą. 

Na rynku jest też wiele modeli rowerów służących do wykonywania tricków – charakterystyczne są w nich grube opony i niska rama. Przed takim zakupem jednak warto skonsultować się z rodzicami dziecka, ponieważ mogą oni obawiać się, że nie jest to bezpieczny sport dla trzecioklasisty. 

Cena: Prezent tradycyjny, ale jakże praktyczny. Wśród zegarków znajdziemy:
– zegarki tradycyjne (z tarczą i wskazówkami),
– zegarki elektroniczne (z wyświetlaczem cyrf),
– smartwatche (zegarki posiadające więcej funkcji, niż wskazywanie godziny).

Zegarek tradycyjny może być gustownym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Skórzany pasek i tarcza ze srebra lub złota będą ponadczasowe i z pewnością posłużą dziecku długie lata. Zegarki elektroniczne polecane są natomiast dla dzieci pasjonujących się sportem – możemy wtedy wybrać zegarek wodoodporny albo taki, któremu nie straszne będą wstrząsy, uderzenia, czy pył piasku. 

Smartwatch natomiast ma zdecydowanie bardziej rozbudowane funkcje – możemy znaleźć na rynku urządzenia odtwarzające muzykę, wyświetlające zdjęcia, liczące kroki, odczytujące e-maile, a nawet robiące zdjęcia. Taki zegarek będzie prezentem na styku tradycji i nowoczesności. 

Cena: 


Często słyszymy, że aparaty fotograficzne wyszły z użytku, ponieważ każdy posiada aparat w smartfonie. Nie do końca tak to wygląda. Po pierwsze – nie każde dziecko posiada smartfon z dobrym aparatem, a po drugie – aparat w telefonie nie zastąpi sprzętu profesjonalnego, np.: lustrzanki. Mały, dobry aprat może obudzić w dziecku pasję do fotografowania (być może za kilka lat stanie się fotografem wszystkich rodzinnych uroczystości?). Wiele rodziców chce także uchronić dziecko przed uzależnieniem od telefonu i nie pozwala zabierać go na różne wyjazdy – dzięki posiadaniu osobnego aparatu fotograficznego, dziecko będzie mogło zawsze uchwycić ważną chwilę.

Cena: 300 – 1500 zł 


Prezent najbardziej typowy – szczególnie dla tych, którzy chcą podejść do prezentu asekuracyjnie i nie kupić czegoś, co nie spodoba się dziecku. Jedni uważają, że to dobre wyjście z sytuacji, inni – że to pójście na łatwiznę. Jeżeli natomiast chemy dać prezent finansowy z zaznaczeniem, że ma on zostać przeznaczony na konkretną rzecz dla dziecka (na przykład, żeby samo wybrało sobie rower lub sprzęt AGD/RTV), być może lepiej po prostu wręczyć bon/kartę podarunkową do danego sklepu. Będziemy mieli pewność, że pieniądze przez nas podarowane, zostaną przeznaczone na to, na co my chcieliśmy je przeznaczyć.

Cena: Propozycja dla starszych dzieci. Kurs na prawo jazdy to pierwszy krok w dorosłość 

Cena: 


Ostatnie 4 miejsca tego rankingu to prezenty “rodem z XXI wieku”. Polecamy raczej wybranie prezentu z pozycji znajdujących się na którymś z powyższych miejsc, ale – jako że sprzęty AGD/RTV bardzo często są obecnie kupowane jako prezent dla dziecka – zamieszczamy je w tym rankingu. 


Tablet to po prostu większych rodzajów smartfon – często także posiadający funkcję dzwonienia i wysyłania smsów. Cena takiego sprzętu będzie uzależniona głównie od marki i średnicy ekranu. Warto także zorientować się, do czego dziecko miałoby wykorzystywać tablet, ponieważ – jeżeli na przykład dziecko ma już swoje ulubione gry – być może są one dostępne tylko na wybranych systemach operacyjnych lub wymagają konkretnej specyfikacji.

Cena: 300 – 2000 złLaptopy różnią się między sobą głównie rozmiarem – jeżeli chcemy, żeby był to sprzęt przenośny, kieszonkowy, zdecydujmy się na notebook. Jeżeli natomiast wybieramy laptop z myślą, że będzie on stał na biurku niczym komputer stacjonarny, kluczowy będzie duży ekran, żeby dziecko (oddalone przecież od monitora na szerokość biurka) nie niszczyło sobie wzroku.

Cena: 700 – 3000 zł 


Komputery stacjonarne ucieszą głównie “graczy”, dla których laptopy mają zbyt słabą specyfikację i nie obsługują bardziej zaawansowanych gier. Znajdziemy komputery tradycyjne składające się z popularnej “skrzynki” i monitora, a także bardziej nowoczesne sprzęty, w których cały mechanizm komputera ukryty jest w monitorze.

Cena: 700 – 3000 zł 


Konsola to marzenie głównie chłopców – i tych małych, i tych dużych. Jeżeli wybierzemy zestaw z większą liczbą padów, gra na konsoli może stać się wspólną rozrywką całej rodziny lub grona znajomych dziecka. Aktualnie modne są także konsole kinetyczne, które rejestrują ruch całej postaci – takie sprzęty sprawdzą się jednak tylko w dużych domach, ponieważ do gry potrzebna jest duża przestrzeń.

Cena: 700 – 3000 zł 

Sprawdź również, co kupić na I Komunię Świętą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Wieliczka
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
07 grudnia 2017

Kredyt samochodowy Wieliczka

Co złodzieje kradną nam z domu ?
Blog
author
Aneta Jankowska
08 września 2017

Co złodzieje kradną nam z domu ?

Credit Agricole w Jaśle
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole w Jaśle

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
28 marca 2020

Wakacje kredytowe w Banku Pocztowym

Credit Agricole w Jarocinie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 lipca 2019

Credit Agricole w Jarocinie

Porównaj