Comarch i Millennium TFI łączą siły dla lepszej obsługi PPK

Comarch i Millennium TFI łączą siły dla lepszej obsługi PPK

author
Alicja Uzarowicz
23 stycznia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millennium poinformował o swojej współpracy z Comarch. Celem wspólnego przedsięwzięcia jest usprawnienie obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w firmach, które podpisały taką umowę z tytułowym bankiem. Na jakie korzyści mogą liczyć te przedsiębiorstwa.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Millennium, spółka nawiązała współpracę z Comarch. Dzięki temu firmy mogą zapewnić jeszcze lepszą obsługę Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmach, które podpisały umowy z Millennium. Firmy te zyskają wiele korzyści, na jakie nie mogą liczyć w innych bankach.

Już we wstępie swojego komunikatu bowiem Bank Millennium informuje o możliwości zawarcia umowy o zarządzanie PPK online. Dodatkowo platformę poświęconą planowi można w wygodny i łatwy sposób powiązać z systemem informatycznym, jaki działa w danym przedsiębiorstwie.

Warto podkreślić, że wspomniana integracja jest w odpowiedni sposób zabezpieczana, a każdy pracownik ma możliwość mobilnego sprawdzania stanu zgromadzonych na koncie środków. Kolejną dozę ciekawych funkcji zapewnia ponadto aplikacja Comarch PPK.

Comarch PPK obsłuży klientów Banku Millennium

Narzędziem do powiązania systemu finansowo-księgowego z systemem PPK Millennium TFI jest właśnie aplikacja Comarch PPK. Jej powstanie nie byłoby możliwe bez udziału ekspertów w sferze podobnych działań, a w efekcie wszelkie działania związane z zarządzaniem PPK w firmie będą uproszczone.

Dzięki aplikacji od Comarch bowiem obsługa klientów stanie się automatyczna przy upewnieniu się, że spełnione zostały wszelkie standardy bezpieczeństwa danych, jakie migrują pomiędzy zintegrowanymi systemami. Co więcej, wdrożenie aplikacji spowoduje w przypadku działania na Comarch ERP HR tylko aktualizację, bez konieczności integracji systemów.

Dzięki tej aktualizacji zniknie konieczność ręcznego wprowadzania na przykład wartości procentowej składek albo wysokości wynagrodzenia, jakie osiągają poszczególni pracownicy. Co więcej, eksperci przygotowali tę aplikację w sposób jak najbardziej uniwersalny. Dzięki temu może ona współpracować z innymi systemami kadrowo-płacowymi.

"

Z punktu widzenia firmy możliwość integracji systemów kadrowo-płacowych eliminuje konieczność angażowania dodatkowych zasobów do obsługi procesów związanych z PPK i redukuje koszty oraz ryzyko związane z błędami w transferze danych

– powiedział Krzysztof Kamiński z Zarządu Millennium TFI, cytowany w komunikacie.

Wygodne powiązanie systemów dzięki współpracy Comarch i Millennium

"

Bank Millennium oferuje przedsiębiorstwom możliwość integracji systemów finansowo-księgowych z systemami banku, dotyczy to również systemów ERP firmy Comarch. Decyzja spółki z grupy Banku Millennium o rozszerzeniu współpracy z partnerem o PPK była więc naturalną odpowiedzią na potrzeby naszych klientów

– powiedział Andrzej Gliński z Zarządu Banku Millennium, cytowany w komunikacie.

Pozytywne aspekty współpracy z Bankiem Millennium przy PPK dla pracodawców są już bardzo wyraźnie podkreślone. Co mogą jednak zyskać ich pracownicy poza podglądem stanu konta w sposób mobilny? Jako osoby oszczędzające przez PPK wraz z Millennium mają one dostęp do szerokiej gamy usług bankowości detalicznej.

Co więcej, wszyscy pracownicy uczestniczący w Pracowniczym Planie Kapitałowym mają możliwość skorzystania z pomocy doradców zlokalizowanych w blisko 800 oddziałach w całej Polsce. Przyda się to w przypadku chęci dokonania operacji na swoim koncie PPK albo uzyskania informacji, jak dokonać tego samodzielnie.


Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/millennium-tfi-wraz-z-comarchem-usprawnia-obsluge-ppk-w-firmach-21-01-2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Konto w Banku Pocztowym założysz bez wychodzenia z domu
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lipca 2021

Konto w Banku Pocztowym założysz bez wychodzenia z domu

Pożyczki bez zaświadczeń Koszalin
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
26 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Koszalin

Zyski banków po pierwszym kwartale niższe niż przed rokiem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 maja 2019

Zyski banków po pierwszym kwartale niższe niż przed rokiem

Wystartował BLIK – system płatności mobilnych
Wpisy
autor wpisu
Katarzyna_Meyer
09 lutego 2015

Wystartował BLIK – system płatności mobilnych

Kredyt gotówkowy Miechów
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Miechów

Pożyczki bez zaświadczeń Olesno
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
16 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Olesno

Porównaj