Dane finansowe na ALEO.com

Dane finansowe na ALEO.com

author
13 stycznia 2020

ALEO.com to pierwsza tego rodzaju intuicyjna wyszukiwarka w Polsce. Serwis udostępnia mnóstwo danych finansowych dotyczących polskich spółek. Dostęp do nich jest bezpłatny, a sposób wyszukiwania bardzo wygodny i intuicyjny. Co więcej, dane te można uzyskać od ręki, co może pomóc w przypadku podejmowania decyzji w sferze partnerów biznesowych.

Platforma ALEO.com to nowość, która może pomóc przedsiębiorcom uzyskać informacje niezbędne do podjęcia decyzji w kwestii nowego partnerstwa biznesowego. Serwis oferuje bowiem wygodny sposób na wyszukanie danych finansowych przyszłych bądź obecnych kontrahentów.

Warto wspomnieć, że korzystanie z wyszukiwarki jest bezpłatne, a dokumenty niezbędne do weryfikacji można uzyskać od ręki. Jakie dane można sprawdzać dzięki ALEO.com? Są to szeroko rozumiane informacje, które przedsiębiorstwa zamieszczają w swoich sprawozdaniach finansowych.

Można dzięki temu dowiedzieć się, ile wynosi suma aktywów partnera, jego przychody ze sprzedaży, a wreszcie zysk brutto. Co ciekawe, portal istnieje już od 2017 roku, chociaż właśnie zeszły rok był okresem ważnych zmian, które dodatkowo podniosły funkcjonalność portalu.

Nowości w ALEO.com

Albowiem w zeszłym roku spółka dokonała na stronie przekształcenia, które sprawiło wysunięcie się jej daleko przed konkurencję. Tylko na ALEO.com można wyszukać i pobrać sprawozdania spółek w sposób niezwykle łatwy i zrozumiały dla użytkownika. Aby dokonać weryfikacji partnera posiadającego wpis do KRS-u, wystarczy posiadać jego firmę bądź NIP.

Większość tego rodzaju systemów uzależnia uzyskanie takich danych od dokonania rejestracji, co wiąże się z kolejnym loginem i hasłem do zapamiętania. A nierzadko po dokonaniu rejestracji okazuje się, że aby dotrzeć do danych, których potrzebujemy, należy zapłacić za ich udostępnienie.

Stąd właśnie szansa ALEO.com na wypełnienie pewnej niszy rynkowej, zwłaszcza w czasach, gdy informacja stanowi cenny zasób dla przedsiębiorstwa. Poza tymi istniejącymi już wcześniej wyrazami przewagi, platforma uzyskała kolejne ważne funkcje w grudniu zeszłego roku.

ALEO.com – sprawdź bezpłatnie swojego kontrahenta

Od grudnia bowiem profile poszczególnych zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym przedsiębiorców twórcy serwisu wzbogacili o kolejne dane. Poza danymi widniejącymi w sprawozdaniach, użytkownicy mogą sprawdzić wybrane wskaźniki finansowe dla poszukiwanego przedsiębiorstwa.

W bazie danych ALEO.com znajduje się ponad 1 mln dokumentów o tematyce finansowej, które niewątpliwie ułatwią poszukiwanie potencjalnych kontrahentów. Co więcej, bezpośrednio na stronie serwisu użytkownicy wygodnie sprawdzą dane około 174 tysięcy polskich przedsiębiorstw.

Jednak dane finansowe to nie wszystko, gdyż coraz częściej przedsiębiorcy przy wyborze potencjalnych partnerów korzystają z przesłanek pozafinansowych. Stąd ALEO.com pokazuje także dane rejestrowe, których aktualizacja odbywa się na bieżąco w oparciu o dane z CEIGD oraz KRS.

Dodatkowo, zapoznając się z informacjami na temat firmy użytkownik ma wgląd w opinie i oceny, powiązania kapitałowe oraz osobowe firmy, jak również informacje dodane przez samego przedsiębiorcę. To pozwala na lepsze zrozumienie wizji i misji danej firmy oraz dopasowanie odpowiedniego do naszych potrzeb kontrahenta.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Co najchętniej kupujemy w Czarny Piątek ?
Wpisy
author
22 listopada 2017

Co najchętniej kupujemy w Czarny Piątek ?

Biuro paszportowe w Kościerzynie
Biura paszportowe
author
23 maja 2022

Biuro paszportowe w Kościerzynie

Kredyt samochodowy Wołomin
Kredyty miasta
author
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Wołomin

Pośrednicy Generali z BLIKiem
Bez kategorii
author
09 listopada 2019

Pośrednicy Generali z BLIKiem

mBank pozbywa się mFinanse
Wpisy
author
29 listopada 2017

mBank pozbywa się mFinanse

Zysk BGŻ BNP Paribas w 2018
Bez kategorii
author
14 marca 2019

Zysk BGŻ BNP Paribas w 2018