Podróżowanie pociągiem za darmo po Europie? To możliwe - z takiej okazji będą mogli skorzystać nastolatkowie, którzy do 1 lipca ukończą 18 lat. Wszystko za sprawą pierwszej edycji programu DiscoverEU.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 11.05.2018
Udostępnij:

Program DiscoverEU

DiscoverEU to akcja, która została skierowana do osiemnastolatków. Młodzi u progu dorosłości są ciekawi świata, a Unia Europejska postanowiła wyjść im naprzeciw. Nastolatkowie otrzymają specjalne bilety Interrail, dzięki którym będą mogli podróżować pociągami przez 30 dni po czterech wybranych krajach Unii Europejskiej. 

W puli przygotowano 15 000 biletów. Składanie podań rozpocznie się 12 czerwca i potrwa dwa tygodnie. Warto zapamiętać, że w pierwszej edycji programu mogą wziąć udział wyłącznie te osoby, które do 1 lipca ukończą 18. rok życia. Nastolatkowie, którzy mają urodziny później, będą musieli czekać do kolejnej edycji konkursu.

Na stronie europejskiego programu czytamy:

Podróżując, młodzi ludzie mogą korzystać ze swobody przemieszczania się, odkrywać różnorodność Europy i jej bogactwo kulturowe oraz poznawać nowych przyjaciół z całego kontynentu. Podróże są również świetną okazją do tego, aby lepiej poznać samego siebie.”

Źródło: https://www.facebook.com/youdiscoverEU/

Warunki uczestnictwa

  • kandydat musi mieć ukończone 18 lat i posiadać obywatelstwo jednego z krajów UE
  • do programu zainteresowani mogą zgłosić się na stronie European Youth Portal 
  • podróżować można indywidualnie lub w grupach do pięciu osób
  • podróże muszą się odbyć między początkiem lipca a końcem września tego roku 
  • podróżować można maksymalnie przez 30 dni i odwiedzić maksymalnie 4 różne kraje 

Kandydaci, którzy otrzymają bilety, zostaną powiadomieni na początku lipca.

Jest jeszcze jeden warunek uczestnictwa. Z informacji podanych przez “Gazetę Wyborczą” wynika, że w aplikacji programu trzeba będzie wykazać chęć zwiedzenia minimum jednego europejskiego zabytku lub miejsca związanego z europejskim dziedzictwem kulturowym.

Pomysłodawcą programu jest Europejska Partia Ludowa.

Komentarze