DNB On dla klientów korporacyjnych

DNB On dla klientów korporacyjnych

author
Alicja Uzarowicz
23 lipca 2019

Pewnym utartym schematem stało się już posiadanie kilku kanałów kontaktu pomiędzy bankiem a jego klientami. Krok właśnie w tę stronę zrobił DNB Bank, który udostępnił nową bankowość internetową przeznaczoną dla klientów korporacyjnych. Narzędzie uzyskało nazwę DNB On.

DNB On jest to najnowszy system korporacyjnej bankowości internetowej od DNB Bank Polska SA. Zgodnie z komunikatem banku w tej sprawie, nowa platforma ma być niezwykle funkcjonalna i bezpieczna. Eksperci stojący za wdrożeniem nowego rozwiązania zadbali także o jej przejrzystość i nowoczesny wygląd.

"

Cyfryzacja to słowo odmieniane w instytucjach finansowych przez wszystkie przypadki. Bankowość mobilna, nowe modele biznesowe oparte o blockchain, technologie takie jak sztuczna inteligencja czy machine learning to tylko niektóre z nowych rozwiązań. Wraz z nimi wzrastają oczekiwania klientów

– napisano w komunikacie DNB Bank Polska SA.

W komunikacie odnośnie nowego systemu powołano się ponadto na badanie przeprowadzone przez Financial Brand. Wnioskiem z niego jest fakt, iż poziom obsługi klienta ma znaczenie strategiczne dla sektora bankowego w 84 proc. Nowy interfejs bankowości internetowej dla klientów firmowych doskonale wypełnia ten trend.

dnb on

Jak zastrzec kartę w DNB Banku?

DNB On odpowie na potrzeby klientów korporacyjnych

Zdaniem przedstawicieli DNB Bank Polska SA, którzy tworzyli komunikat, sektor bankowości ma znacznie cięższe zadanie przy spełnianiu rosnących potrzeb swoich klientów od innych branż. Z tego względu niemałym wyzwaniem było utworzenie narzędzia, które te oczekiwania wypełni.

"

Powstanie DNB On to odpowiedź na rosnące wymagania naszych klientów oraz regulacji zewnętrznych obejmujących sektor bankowy. Obsługujemy głównie podmioty z sektora komunikacji i technologii, motoryzacji, sektora energetycznego oraz publicznego. Są to zazwyczaj ogromne firmy, które dziennie wykonują wiele skomplikowanych operacji bankowych

– wspomniał Łukasz Kuć z DNB Bank Polska, cytowany w komunikacie.

Sam wygląd interfejsu bankowości internetowej od DNB Banku nawiązuje do minimalizmu kojarzonego z krajami Skandynawskimi. Bank ten należy do największej grupy spółek finansowych w Norwegii, co przekłada się również na intuicyjność i elastyczność – możliwość konfiguracji pozwala na spersonalizowanie systemu w dużym stopniu.

dnb on

Wyniki DNB Bank Polska za 2018.

 Funkcjonalność nowej bankowości

"

Udało się nam połączyć ze sobą na pozór sprzeczne podejścia. Z jednej strony DNB On dostarcza klientom wiele spersonalizowanych informacji. Z drugiej strony charakteryzuje go prostota i intuicyjna obsługa. W zależności od preferencji użytkownicy mogą korzystać z kilku pulpitów

– dodał Łukasz Kuć, cytowany w komunikacie.

W najnowszym systemie korporacyjnej bankowości internetowej klient może wybrać pomiędzy trzema różnymi profilami – ogólnym, akceptacyjnym oraz operacyjnym. Co więcej, system pozwala na dobieranie elementów wyświetlanych na pulpicie według preferencji i układu, jaki najbardziej odpowiada poszczególnym klientom.

W komunikacie DNB Bank Polska SA podkreślono ponadto wygodę w importowaniu plików do systemu jak i przejrzystość oraz inteligentne rozwiązania stojące za ekranem do definiowania przelewów. Wszystkie te funkcje jednak zostały utworzone w taki sposób, aby jak najlepiej spełniać rosnące standardy bezpieczeństwa.

System ten posiada podwójną weryfikację, spójną z ideą wchodzącej 14 września dyrektywy unijnej PSD II. Bank w swoim komunikacie podkreślił, że bezpieczeństwo danych jest dla niego sprawą kluczową. DNB Bank Polska SA jest ponadto świadomy, że to właśnie cyfrowa sfera działalności banku jest najmocniej zagrożona i dlatego widzi potrzebę jej szczególnej ochrony.

dnb on


Źródła:
https://www.dnb.pl/pl/o-banku/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/art84,dnb-bank-polska-wprowadza-nowa-korporacyjna-bankowosc-internetowa.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Mateusz K
Mateusz K
2019-07-30 19:17:16

Nie wiem jak sie ma ta spiewka do rzeczywistosci ale ja jestem 3 dzien odciety od srodkow na banku. Wlasnie w zwiazku z przejsciem przymusowym na dnb on

Podobne artykuły

Oszustwo na Pocztę Polską
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
26 maja 2020

Oszustwo na Pocztę Polską

Toyota Bank daje 50 zł na paliwo
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
09 grudnia 2013

Toyota Bank daje 50 zł na paliwo

Allegro SMART – bezpłatne zwroty na Poczcie Polskiej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
15 grudnia 2018

Allegro SMART – bezpłatne zwroty na Poczcie Polskiej

Co zrobić z zużytym lub zniszczonym banknotem?
Poradnik
author
Halszka Gronek
24 września 2018

Co zrobić z zużytym lub zniszczonym banknotem?

Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 lutego 2019

Udogodnienia dla niewidomych – Alior Bank

Porównaj