Strona główna Bez kategorii Dotacje technologiczne od ING Banku Śląskiego

Dotacje technologiczne od ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
16 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o rozpoczęciu kolejnego już naboru wniosków o dofinansowanie wdrożeń nowych technologii. Dotacje są przeznaczone dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy zdecydują się na złożenie wniosku od 15 października do 27 lutego 2020 roku.

Zgodnie z najnowszym komunikatem ING Bank Śląski postanowił ponownie dofinansować innowacyjne pomysły swoich klientów. Dotacje zostaną przyznane pomysłom na rozwiązania, których efektem będzie wprowadzenie na rynek nowego produktu albo znaczące udoskonalenie już istniejącego.

Klienci spółki, którzy chcieliby skorzystać z tej okazji na pozyskanie finansowania, mogą składać wnioski o dotację od wczoraj (15 października) do 27 lutego 2020 roku. Daje to wystarczającą ilość czasu na spróbowanie swoich sił. W tym samym czasie istnieje możliwość złożenia wniosku o kredyt technologiczny.

W tym drugim przypadku konieczne jest jednak uprzednie uzyskanie promesy takiego kredytu, czyli swoistego przyrzeczenia od banku, że taki kredyt zostanie rzeczywiście udzielony. ING Bank Śląski podjął tego rodzaju inicjatywę już po raz szósty. Jakie warunki należy spełnić, by móc uzyskać dotację albo promesę kredytu technologicznego?

Dotacje na technologię dla klientów ING

"

W poprzednich pięciu naborach, ING Bank Śląski przyjął największą liczbę wniosków o kredyty, wydał promesy na najwyższe wolumeny kredytowe, a dodatkowo skuteczność starania się o dotację sięgała 70%

– powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert poniekąd uzasadnił, dlaczego spółka zdecydowała się na zorganizowanie ponownie akcji tego rodzaju. Przyczyną jest fakt niesłabnącego popytu na dotacje technologiczne, gdyż są one bardzo lukratywne dla obu stron finansowania, czyli klienta i banku.

Jak podkreślił ponadto Michał Bolesławski, efektem tychże dotacji jest skokowy wręcz rozwój przedsiębiorstw. Z jednej strony podnoszą one swoją produktywność, z drugiej strony do ich klientów trafiają produkty i usługi na jeszcze wyższym poziomie. To zaś napędza dalszą chęć rozwoju i kreatywność wśród przedsiębiorców.

Warunki udzielenia kredytu

Chociaż nabór wniosków trwa we wskazanym wyżej terminie, to całość oczekiwania na wnioski ze względów organizacyjnych została podzielona na trzy tury. Pierwsza z nich rozpoczęła się wczoraj (15 października, wtorek) i potrwa do 7 stycznia 2020 roku. Druga rozpocznie się z dniem 8 stycznia 2020 i zakończy 3 lutego przyszłego roku.

Natomiast ostatnia, trzecia już runda naboru wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 4 i zakończy 20 lutego 2020 roku. Ze względu na fakt, iż właściwym finansowaniem w znacznej mierze zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego, przed złożeniem wniosku o dotację, należy od pracownika ING Banku Śląskiego uzyskać pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

"

Na dofinansowanie firm z sektora MŚP przeznaczono 350.000.000 zł. Intensywność pomocy zależy od miejsca inwestycji i może wynieść aż 70% kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 6.000.000 zł

– czytamy w komunikacie.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/467041/dotacje-na-nowe-technologie-dla-klientow-ing

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Koniec z papierowymi ulotkami w mBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 sierpnia 2020

Koniec z papierowymi ulotkami w mBanku

Jakie dane przetwarzają firmy pożyczkowe?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 kwietnia 2019

Jakie dane przetwarzają firmy pożyczkowe?

Konkurs: „Bliknij i oglądaj” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
19 stycznia 2020

Konkurs: „Bliknij i oglądaj” w Alior Banku

Zmiany w e-bankowości T-Mobile Usługi Bankowe
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 sierpnia 2019

Zmiany w e-bankowości T-Mobile Usługi Bankowe

Pomoc Banku Millennium dla Ośrodka dla Cudzoziemców
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
12 września 2019

Pomoc Banku Millennium dla Ośrodka dla Cudzoziemców

ING Bank Śląski w Zgierzu
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 lipca 2019

ING Bank Śląski w Zgierzu