Dzięki 500 Plus Polacy jeżdżą na wycieczki

Dzięki 500 Plus Polacy jeżdżą na wycieczki

author
Aneta Jankowska
13 kwietnia 2019

Serwis turystyczny Travelist opublikował dane, które dotyczą wakacyjnych wyjazdów Polaków z dziećmi. Okazuje się, że od momentu pojawienia się Programu Rodzina 500+ coraz chętniej wybieramy się na wczasy ze swoimi pociechami.

Wakacje z dziecmi dzięki 500 Plus

Sezon wakacyjny przed nami, a w najbliższym czasie czeka nas jeszcze Wielkanoc i majówka. Polacy chętnie korzystają z wolnego i wyjeżdżają na wczasy. Ostatnie dane serwisu turystycznego Travelist pokazały, że coraz więcej z nas zabiera na wakacje również dzieci. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest Program Rodzina 500 Plus.

Sprawdź najlepsze „pożyczki na 500+

Polskie rodziny już od trzech lat, co miesiąc otrzymują finansowe wsparcie w ramach rządowego programu. Rodzice przeznaczają dodatkowe środki przede wszystkim na żywność, ubrania, czy książki dla najmłodszych, ale również na wspólny wypoczynek.

Od momentu wprowadzenia Programu Rodzina 500 Plus coraz więcej z nas wyjeżdża na wakacje, co potwierdzają dane portalu Travelist. Tylko w 2017 roku, jeden na czterech beneficjentów programu pojechał na wakacje z dziećmi. Rok później już prawie połowa odbiorców rządowego wsparcia zdecydowała się na taki wyjazd.

Serwis informuje, że od 2016 do 2019 roku, liczba rezerwacji pobytów wypoczynkowych z udziałem dzieci wzrosła o 28%, a rodzinne wyjazdy na stronie stanowią 43% ogólnej liczby bookingów dokonywanych właśnie za pośrednictwem serwisu Travelist.

Agata Prosińska Director of Sales & Planning w Travelist tłumaczy, że rodzinne wyjazdy zawsze miały duży udział wśród ogółu rezerwacji dokonywanych na naszej stronie, jednak od momentu wprowadzenia programu 500 Plus  portal obserwuje bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży pobytów w hotelach z udziałem dzieci.

"

– W naszym serwisie proponujemy kompleksowe pakiety wypoczynkowe dedykowane rodzinnym wczasom i wyjazdom, dostosowane do potrzeb całej rodziny i zawierające specjalne atrakcje dla najmłodszych – dodaje.

Kierunki podróży z dziećmi

Z danych serwisu wynika, że w trakcie minionych dwóch lat rodzice najczęściej wypoczywali w polskich kurortach, takich jak:

  • Kołobrzeg
  • Szklarska Poręba
  • Mielno
  • Gdańsk
  • Zakopane

Chociaż lubimy wyjeżdżać na wakacje o każdej porze roku i przy okazji różnych świąt, to zdecydowanie najwięcej rodzinnych pobytów serwis odnotował w trakcie wakacji (około 50%) oraz w trakcie ferii (25%). Nie jest to zaskakujący wniosek, bo w tym czasie dzieci mają najwięcej swobody i nic dziwnego, że rodzice planują wspólne wakacje właśnie w trakcie dni wolnych od szkoły.

Analizując najchętniej wybierane miejsca pobytu pod względem noclegu, polscy rodzice najcześciej decydują się na takie obiekty, które pozwalają na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem.

Wspólnych, rodzinnych wyjazdów z każdym rokiem może być coraz więcej, bo obiecane „500 plus na pierwsze dziecko 2019” z pewnością wpłynie korzystnie na portfele i budżety polskich rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja V”
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
07 stycznia 2021

Promocja: „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja V”

Świąteczny kredyt w T-Mobile Usługi Bankowe
Pod Lupą
autor wpisu
m_szydlowski
28 listopada 2016

Świąteczny kredyt w T-Mobile Usługi Bankowe

PKO BP w Kutnie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2019

PKO BP w Kutnie

Niższy podatek dochodowy dla osób z niskimi dochodami?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
13 grudnia 2018

Niższy podatek dochodowy dla osób z niskimi dochodami?

Porównaj