Najczęściej komentowane
Dzień Pszczół w BNP Paribas
BNP Paribas postanowił przypomnieć, że już 8 sierpnia przypada Dzień Pszczół. Powinien on być szczególnie ważny dla Polski, która jest na 15. miejscu wśród światowych eksporterów miodu. Bank przypomina także, jak duże znaczenie mają dla sektora rolniczego te znane ze swojej pracowitości stworzenia. Ich pracy do życia potrzebuje bowiem 80 proc. roślin na świecie.
Już jutro (8 sierpnia) Dzień Pszczół. Bank BNP Paribas postanowił zachęcić do obchodów tego dnia przypominając jak ważne dla świata są te owady. Dzień ten powinien być szczególnie ważny dla Polski, która znajduje się na 15. miejscu wśród eksporterów miodu na świecie.
Co więcej, cały sektor rolniczy bardzo polega na pracy pszczół. Bowiem 4 na 5 gatunków roślin nie może się rozwijać bez ich pomocy. W zeszłym roku Polska wyprodukowała łącznie 22,3 tys. ton miodu. Stanowiło to wzrost względem poprzedniego roku o 48 proc.
Mimo tego faktu, BNP Paribas zauważył, że Polska w dalszym ciągu importuje miód. Dzień Pszczół ma szczególne znaczenie dla właśnie tego banku. Realizując ideę CSR (ang. Corporate Social Responsibility) spółka bowiem sama produkuje miód. I to w centrum miasta.
Nowa wertykalna karta od BNP Paribas
Dzień Pszczół z BNP Paribas
W Polsce znajduje się blisko 1/10 wszystkich uli w Unii Europejskiej. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie Hiszpania i Rumunia. Średnio, na każdym kilometrze kwadratowym Polski swój dom ma 5,2 pszczelich rodzin. W BNP Paribas mamy takich rodzin 9, co jest równoznaczne z liczbą uli na dachach naszych centrali w Warszawie oraz Rudzie Śląskiej
– powiedziała Maria Krawczyńska z BNP Paribas, cytowana w komunikacie.
Zdaniem ekspertki banku ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu posiadanie uli na dachach swoich budynków przypomina, jak ważne jest pozostawanie w zgodzie z naturą każdego dnia. Co więcej, zwiększenie w ciągu jednego roku produkcji miodu o prawie połowę jest niewątpliwie spektakularnym wynikiem na tle Unii Europejskiej.
W większości krajów UE zanotowano bowiem przyrost produkcji miodu o nie więcej niż 1 proc w tym okresie. Mimo tego faktu Polska w dalszym ciągu importuje ten pszczeli produkt. W większości na nasz rynek w 2018 roku trafiał miód ukraiński (48 proc. importu), chiński (26,6 proc.), jak również bułgarski (7,3 proc.).
Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas
Polska na 15. miejscu wśród eksporterów miodu
Tak wielka produkcja miodu w Polsce plasuje nasz kraj na piętnastym miejscu wśród jego światowych eksporterów. Łącznie w zeszłym roku producenci sprzedali za granicę 14 640 ton miodu, którego łączna wartość to około 35,9 mln euro. Do których krajów eksportujemy najwięcej miodu? W komunikacie BNP Paribas wskazano Niemcy (25,4 proc.), Francję (23,8 proc.) oraz Hiszpanię (11,9 proc.)
Jak roślina, z której pszczoły produkują miód wpływa na cenę finalnego produktu? W komunikacie BNP Paribas wskazano, że najtańszym miodem jest ten rzepakowy w cenie 23,3 zł/kg. Nieco więcej klienci zmuszeni byli w zeszłym roku zapłacić za miód wielokwiatowy – 24,8 zł/kg. Najdroższy okazał się być miód wrzosowy, którego cena to średnio 53,6 zł/kg.
Fot. BNP Paribas
BNP Paribas z nowym Raportem CSR
Dzień Pszczół już jutro
Jak już wcześniej wspomniano, BNP Paribas posiada w ramach swojej działalności dwie pasieki zlokalizowane na dachach dwóch centrali. Inicjatywa miała swój początek w roku 2017. Od tego momentu w „Pasiekach pod gwiazdami” udało się już wyprodukować 250 kg miodu.
Na ten wynik pracowało około 450 tysięcy naszych pszczół w 9 ulach. Nasze warszawskie miody to oryginalne i różnorodne mieszanki. W zeszłym roku wyprodukowaliśmy miód akacjowo-kasztanowcowy i rzepakowy, a w tym kasztanowcowo-klonowy. W Rudzie Śląskiej spodziewamy się lipowego
– dodała Maria Krawczyńska, cytowana w komunikacie.
Pierwsza pasieka zlokalizowana została w Warszawie, a tym roku bank postanowił otworzyć kolejną, aby jeszcze lepiej wpływać na miejski ekosystem. Zdaniem Marii Krawczyńskiej troska o dobro natury jest postrzegana przez Bank jako obowiązek, dlatego też BNP Patibas przypomniał, że już jutro jest Dzień Pszczół.
GoOnline w rękach klientów BNP Paribas
Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/455324/polska-miodem-plynaca-wzrost-produkcji-w-calym-kraju-i-na-dachu-banku-?fbclid=IwAR0UGLggJXBEwlv7Pil9rT1FtvivliYIGnYMOlY_4DdNDRJnUXeRtsPCgUY
Dodaj komentarz