Strona główna Bez kategorii E-auta we flocie Poczty Polskiej

E-auta we flocie Poczty Polskiej

alicja
Alicja Uzarowicz
17 listopada 2019

Poczta Polska w swoim najnowszym komunikacie poinformowała, że już od połowy listopada do jej floty dołączą pierwsze e-auta. Nissany e-NV200 będą wspierać dostawców przy doręczaniu przesyłek pocztowych przez okres 36 miesięcy. Spółka zdecydowała się na najem pojazdów od Arval Service Lease.

Zgodnie z zapowiedzią Poczty Polskiej, spółka weszła na kolejny etap drogi do elektromobilności przy doręczaniu przesyłek pocztowych. W swoim najnowszym komunikacie PP S.A. poinformowała o tym, że już od połowy listopada we flocie pojawią się pierwsze e-auta.

Nissany e-NV200 będą asystować pracownikom Poczty Polskiej przy doręczaniu przesyłek początkowo w większych miastach polski. Już teraz spółka wzniosła się na wyżyny wśród firm posiadających największe floty elektrycznych aut użytkowych w naszym kraju. Czy wkrótce uda się całkowicie wymienić pojazdy na e-auta?

Wszystkie elektryczne pojazdy, jakie trafią w pierwszej fali do centrów logistycznych Poczty Polskiej dostarczy firma Arval Service Lease Polska. Nie trudno się zatem domyślić, że samochody nie zostały zakupione, a wydzierżawione od tego podmiotu. Ta umowa pomoże PP S.A. w realizacji rządowych planów ekologicznych.

Fot. PPS.A.

 

E-auta Poczty Polskiej wyjadą na polskie drogi

Już w ciągu najbliższych kilku dni e-auta pojawią się w wielu polskich miastach. W komunikacie Poczty Polskiej wymieniono: Wrocław, Warszawę, Szczecin, Poznań, Łódź, Lublin, Kraków, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz oraz Białystok. Tym samym spółka zbliży się o krok bliżej do osiągnięcia swojego celu.

Tym zaś jest realizacja w jak największym stopniu rządowego plano przygotowanego przez Ministerstwo Energii. Inicjatywa otrzymała nazwę „Plan rozwoju elektromobilności w Polsce” i jest częścią szerszego „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”.

"

Poczta Polska zdecydowała się na wynajem elektryków zarówno z powodu oszczędności, ale też z troski o jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2 i dążenie do zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy. To pierwsza tego typu inwestycja, ale zapewne nie ostatnia. W ramach realizowanego programu „Elektromobilność” Poczta Polska będzie dążyć do  unowocześnienia swojej floty

– powiedział Paweł Przychodzeń, wiceprezes PP S.A. ds. logistyki, cytowany w komunikacie.

Fot. PPS.A.

 

E-auta Poczty Polskiej – warunki dzierżawy

W ramach zawartego porozumienia pomiędzy PP S.A. oraz Arval Service Lease Polska Sp. z o.o., e-auta marki Nissan trafią do operatora pocztowego na 36 miesięcy. W tym okresie również będą one serwisowane, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka utraty wartości tych aut. Jest to niezwykle korzystna opcja dla najemcy pojazdów.

Albowiem dzięki takiemu rozwiązaniu Poczta Polska nie musiała samodzielnie zakupić tychże pojazdów, jak i pokryć koszty ich serwisowania. Dodatkowo Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych zajmie się obsługą pełnego pakietu ubezpieczenia tychże samochodów w zakresie OC, jak również AC.

"

Przekazana dziś flota jest pierwszą tak dużą flotą samochodów użytkowych z napędem elektrycznym w sektorze publicznym w Polsce. […] Cieszymy się, że Arval Service Lease Polska może być częścią tego procesu. To jeden z elementów naszej strategii biznesowej, która uwzględnia również plany dotyczące obniżenia emisji CO2 i substancji szkodliwych pochodzących z firmowych flot

– powiedział Grzegorz Szymański z Arval, cytowany w komunikacie.

Fot. PPS.A.

 


Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/471365/poczta-polska-stawia-na-elektromobilnosc-do-floty-dolaczaja-pierwsze-d

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Jarosław
Wpisy Inne
patryk
Patryk Byczek
09 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Jarosław

Jak działa Facebook Marketplace w Polsce ?
Wpisy Inne
dominika
Dominika Sobieraj
01 grudnia 2017

Jak działa Facebook Marketplace w Polsce ?

Wydatki Polaków a zakaz handlu w niedzielę
Bez kategorii
aneta
Aneta Jankowska
04 marca 2019

Wydatki Polaków a zakaz handlu w niedzielę

Alior Bank w Pińczowie
Oddziały
aleksandra
Aleksandra Gościnna
19 maja 2019

Alior Bank w Pińczowie

Deutsche Bank w Katowice
Wpisy Inne
dominika
Dominika Sobieraj
07 grudnia 2017

Deutsche Bank w Katowice