eID już dostępne w ING Banku Śląskim

eID już dostępne w ING Banku Śląskim

author
Alicja Uzarowicz
09 sierpnia 2019

ING Bank Polska przygotował dla swoich klientów nową usługę. eID od Blue Media stanowi nowoczesne narzędzie do przekazywania danych do operatora komórkowego w celu zawarcia umowy o abonament albo zarejestrowania numeru na kartę. Jako, że podmiotem współpracującym z ING przy wdrażaniu usługi było Orange Polska, właśnie ten telekom będzie dostępny w e-bankowości.

W dzisiejszej bankowości liczy się intuicyjność rozwiązań, wygoda użytkowania i możliwość dokonania jak największej ilości czynności z poziomu jednego narzędzia. Wszystkie te trzy cechy jak najbardziej pasują do nowej usługi wdrożonej przez ING Bank Śląski ze współpracy z Orange Polska. Mowa tu o eID od firmy Blue Media.

Nowe narzędzie umożliwia bowiem klientom ING przekazanie danych osobowych operatorowi sieci Orange Polska w celu skorzystania z oferty tegoż telekomu. Samej czynności można dokonać bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej od ING Banku Śląskiego.

eID oznacza dla klientów możliwość zdalnego podpisania umowy o abonament w Orange Polska, jak również zarejestrowanie numeru na kartę całkowicie przez Internet. Nowa funkcja e-bankowości od ING dostępna jest w zakładce „Wniosek o przekazanie danych”. Cały proces trwa dosłownie kilka sekund.

eID

Bardzo wysoki wzrost ING Lease

eID od Blue Media dostępne w ING

Przy wdrażaniu podobnych rozwiązań naczelne znaczenie ma bezpieczeństwo danych. Ostatnie, czego chciałyby firmy odpowiedzialne za nową usługę, to przechwycenie ich przez niepowołane do tego osoby. Warto zatem wskazać, jakie środki ostrożności cechują eID.

Przede wszystkim proces przekazania danych nie jest w żadnym stopniu powiązany z samym rachunkiem bankowym danego klienta. Jedynym, co łączy te dwie kategorie jest sam system e-bankowości. Po drugie zaś ilość danych przekazanych do Orange Polska jest ograniczona tylko do tych niezbędnych.

Oznacza to, że formalność związaną z podpisaniem umowy o abonament czy zarejestrowaniem numeru na kartę można załatwić zarówno bez wychodzenia z domu, jak również bez konieczności spotkania się z kurierem. Poza tym, podmioty odpowiedzialne za usługę zadbały o jej bezpieczeństwo. Jak działa eID?

eID

Warsztaty i wystawa artystyczna od ING

Jak skorzystać z nowej usługi ING i Orange?

Każdy klient ING Banku Śląskiego chcący dokonać jakiejś czynności wymagającej przekazania danych powinien wybrać bank ING z listy na stronie internetowej operatora Orange w założonym wcześniej profilu Mój Orange. Następnie klient jest przekierowywany na stronę bankowości internetowej.

Po zalogowaniu się do Moje ING należy wybrać wspomnianą usługę „Wniosek o przekazanie danych” i potwierdzić dane do na przykład operatora Orange. Po potwierdzeniu danych i zatwierdzeniu procesu następuje wylogowanie z Moje ING, a system Orange Polska potwierdza otrzymanie danych.

Następnie system dokonuje porównania danych wprowadzonych we wniosku na przykład o umowę abonamentową, właśnie dzięki eID. Kiedy weryfikacja tożsamości dobiegnie końca, system przenosi klienta z powrotem do Orange Polska, gdzie następuje podsumowanie i finalizacja operacji.

Zanim jednak klient skorzysta z nowej usługi, aby podpisać umowę z operatorem sieci Orange Polska, musi on osobiście potwierdzić swoją tożsamość. Jest to możliwe w każdym oddziale banku ING przy okazji spotkania z konsultantem.

eID

Staż z Lwem w ING Banku Śląskim

Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/455663/wniosek-o-przekazanie-danych-w-ing?fbclid=IwAR1H0fDSMODdTjamlCSxwbdYXisveVti0aG20AxFGy9UaMZACndrOwssX0Q

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Usługa mojeID w PKO BP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
02 grudnia 2018

Usługa mojeID w PKO BP

Kasa Stefczyka Białogard
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
09 października 2020

Kasa Stefczyka Białogard

Najlepsze produkty finansowe – grudzień 2015
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
01 grudnia 2015

Najlepsze produkty finansowe – grudzień 2015

Ostatni dzień na zwrot 600 zł
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
29 czerwca 2015

Ostatni dzień na zwrot 600 zł