Ekologiczna transformacja Visy

Ekologiczna transformacja Visy

author
Alicja Uzarowicz
04 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie prasowym Visa poinformowała, że jej działalność będzie od teraz w pełni zasilana energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł. Ekologiczna transformacja była jednym z celów, jakie spółka wyznaczyła sobie do 2020 roku. To ogromny krok w bardzo dobrą stronę.

Nie da się ukryć, że największe konsekwencje dla środowiska wynikają z działalności największych na świecie przedsiębiorstw. Spośród nich należy na stałe wykluczyć Visę, która postanowiła zasilać swoją działalność w pełni energią ze źródeł odnawialnych. Ekologiczna transformacja była jednym z celów, jakie spółka wytyczyła sobie do 2020 roku.

To wspaniała wiadomość dla naszej planety, gdyż swoją działalnością Visa sięga 131 biur zlokalizowanych w 76 krajach. Energia elektryczna ze źródeł odnawialnych zasilać będzie również 4 globalne centra przetwarzania danych, które znajdują się w różnych częściach świata. Jak widać, nawet w tak ogromnych korporacjach zmiana może nastąpić.

Cel, o którym mowa, Visa określiła w 2018 roku i zaledwie w dwa lata udało się spełnić jego wszystkie założenia. Działanie w sposób zrównoważony, czyli między innymi niepogarszający stanu środowiska naturalnego, to coraz częściej obserwowany trend w światowej ekonomii. Pozostaje zatem pogratulować wytrwałości i efektywności.

Ekologiczna transformacja Visy

"

Visa dostrzega swój obowiązek oraz możliwość działania na rzecz zrównoważonej i inkluzywnej przyszłości Jestem dumny z naszych inwestycji w infrastrukturę, gdyż umożliwiły nam one pokrycie naszego zapotrzebowania na energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł

– powiedział Al Kelly, CEO Visy, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi szef korporacji podkreślił, że nie można obecnej sytuacji jeszcze określić mianem docelowej. Oznacza to, że w dalszym ciągu gigant płatniczy zamierza podejmować działania na rzecz współtworzenia niskoemisyjnej gospodarki globalnej. Albowiem w ekologii chodzi nie tylko o krótkotrwałe rozwiązania naprawiające skutki zanieczyszczenia.

Integralną częścią dbania o środowisko naturalne jest bowiem dbanie o to, by zmniejszać ryzyko wystąpienia dalszych negatywnych zmian w przyszłości. Planeta, na której żyjemy już teraz znajduje się u kresu swoich możliwości, czego najważniejszym powodem jest działalność człowieka. Sprawdź również ofertę kredytów ekologicznych.

Jak Visa dokonała zmian proekologicznych?

Ekologiczna transformacja to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorstwa o tak znacznym zasięgu globalnym jakim niewątpliwie jest Visa. Jako, że większą część swojej działalności spółka prowadzi z wykorzystaniem Internetu, z jej działaniem wiąże się niemałe zużycie energii. Teraz Visa może stanowić świetny przykład dla innych korporacji.

Osiągnięcie tak świetnego rezultatu wymagało niemałej ilości pracy i kosztowało wiele wyrzeczeń. Przy osiąganiu swojego celu poszczególne oddziału podjęły współpracę z lokalnymi spółkami energetycznymi oraz dostawami energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

"

Visa poczyniła również lokalne inwestycje w odnawialne źródła energii elektrycznej wszędzie tam, gdzie posiada rozbudowane placówki, włączając w to cztery obiekty w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które łącznie odpowiadają za 80 procent całkowitego zapotrzebowania Visa na energię elektryczną

– czytamy w komunikacie spółki.

W przyszłości spółka zamierza podjąć kolejne działania na rzecz czynienia naszego świata lepszym pod względem chociażby jakości powietrza, którym oddychamy. Miejmy nadzieję, że inne wielkie podmioty działające globalnie wezmą przykład z Visy i również staną na wysokości zadania, by zminimalizować efekty swojej działalności.


Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2961799.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Interwencja Rzecznika MŚP ochroniła prawo przedsiębiorców
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 sierpnia 2019

Interwencja Rzecznika MŚP ochroniła prawo przedsiębiorców

Życzenia dla Czytelników
Wpisy
author
Aneta Jankowska
31 marca 2018

Życzenia dla Czytelników

Bank Millennium reklamuje Pożyczkę Gotówkową
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 czerwca 2020

Bank Millennium reklamuje Pożyczkę Gotówkową

Kredyt gotówkowy Opole
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Opole

Santander Consumer Bank Jastrzębie-Zdrój
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
19 lipca 2021

Santander Consumer Bank Jastrzębie-Zdrój

Porównaj