Ekologiczna współpraca BOŚ Banku i UKSW

Ekologiczna współpraca BOŚ Banku i UKSW

author
Alicja Uzarowicz
16 lipca 2019

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez BOŚ Bank podmiot rynku finansowego podjął współpracę z Uniwersytetem im. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Celem powiązania tychże podmiotów jest realizacja ekologicznych projektów. Na czym dokładnie będzie polegać ekologiczna inicjatywa obu organizacji?

Bank Ochrony Środowiska, jak wskazuje to sama już jego nazwa, istnieje w celu dokonania zmiany. W ostatnim czasie bank podał informacje o nowym swoim działaniu, jakim jest ekologiczna współpraca z Uniwersytetem im. Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Zgodnie z komunikatem BOŚ Banku kluczowym powodem podjęcia tej unikalnej współpracy jest fakt, iż oba te podmioty chcą jak najlepiej i jak najaktywniej wspierać polepszanie stanu środowiska naturalnego. W realizacji projektów ekologicznych niewątpliwie przyda się doświadczenie obu podmiotów.

Z jednej bowiem strony szkoła wyższa, która jest miejscem różnego rodzaju prac badawczo-rozwojowych, czy kooperacji na płaszczyźnie naukowej. Bank natomiast skupiać się będzie na finansowych aspektach projektów, co może bardzo pozytywnie wpływać na rentowność i zarządzanie ryzykiem podejmowanych w tym trybie inwestycji.

ekologiczna

Ekologiczna współpraca BOŚ i UKSW

Na czym będą polegać wspomniane przedsięwzięcia? Będą one związane zarówno ze stażami, studiami podyplomowymi, jak również zakładają one organizacje różnych praktyk czy szkoleń. Wsparcie Banku odczuć będzie można także podczas publikacji prac naukowych.

Dalsza część współpracy zakłada ponadto zapewnienie odpowiedniego wynagrodzenia najlepszych prac, jakie studentom uda się przygotować, a których tematem przewodnim będzie właśnie sfera ekologiczna. Bank Ochrony Środowiska posiada niemałe doświadczenie w finansowaniu podobnych przedsięwzięć.

W ciągu 30 lat swojego istnienia, ta instytucja rynku finansowego udzieliła już 20,8 mld zł kredytów, których przeznaczeniem były różne działania ekologiczne. Współpraca BOŚ Banku z różnymi inwestorami i organizacjami doprowadziła do realizacji inwestycji o łącznej wartości około 51,5 mld zł.

ekologiczna

Platforma ekologiczna podstawą współpracy

Kolejnym punktem, jaki zakłada współpraca ekologiczna BOŚ Banku i UKSW jest wdrożenie platformy wiedzy i doświadczeń. Prezes BOŚ Banku, cytowany w komunikacie, wierzy w to, iż jej istnienie spowoduje wymierne korzyści po obu stronach zainteresowanych współpracą.

"

Utrzymanie pozycji lidera wyspecjalizowanego w finansowaniu inwestycji ekologicznych wymaga od nas nieustannego absorbowania wyników badań oraz stałej współpracy ze środowiskiem naukowym

– podkreślił Bogusław Białowąs, Prezes Banku Ochrony Środowiska.

Nie bez znaczenia będzie w trakcie współpracy również fakt, iż nie tylko UKSW dostarczy ekspercki kapitał ludzki. W BOŚ Banku także bowiem pracę odnajdują inżynierowie środowiska czy specjaliści kierunków związanych z ekologią. Ich rozległa wiedza i doświadczenie znacznie wesprze proces identyfikacji efektów ekologicznych projektów.

UKSW chce chronić środowisko

Z drugiej zaś strony, współpracę ekologiczną BOŚ i UKSW wesprze zaplecze naukowe i dydaktyczne.  Działalność uczelni z Warszawy od wielu lat zakłada realizację projektów badawczo-naukowych z zakresu ekologii czy inżynierii środowiska. Umożliwia to posiadanie zaplecza badawczo-rozwojowego.

UKSW posiada bowiem Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych. W ramach współpracy z bankiem ma powstać dodatkowo Multidyscyplinarne Centrum Badawcze w Dziekanowie Leśnym. Będzie to miejsce prowadzenia przez BOŚ Bank jak i innych partnerów uczelni.

"

W ramach funkcjonowania Uniwersytetu skupiamy się na wszystkich aspektach dotyczących życia człowieka […]Jestem przekonany, że zawarte porozumienie i współpraca wpłynie bardzo pozytywnie na środowisko naturalne zarówno poprzez badania naukowe, jak i planowane kampanie edukacyjne, umożliwiając pełne wykorzystanie naszego wspólnego potencjału

– dodał ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW.


Źródła:
https://www.bosbank.pl/files/file_358/Wspolpraca_BOS_i_UKSW.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Dobrym Mieście
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 lipca 2019

Bank Pekao w Dobrym Mieście

Co zrobić, jak upadnie biuro podróży?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
05 lipca 2018

Co zrobić, jak upadnie biuro podróży?

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
10 lutego 2020

Gdzie emeryci mogą dorabiać do emerytury?

Alior Bank w Międzychodzie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 czerwca 2019

Alior Bank w Międzychodzie

Klienci firmowi Pekao z płatnościami Google Pay
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 września 2021

Klienci firmowi Pekao z płatnościami Google Pay

Zysk BGŻ BNP Paribas w III kwartale 2018
Banki
author
Patryk Byczek
16 listopada 2018

Zysk BGŻ BNP Paribas w III kwartale 2018

Porównaj