Jak poinformował ING Bank Śląski w swoim najnowszym komunikacie, spółce udało się już przerobić łącznie 4 700 mkw. wielkoformatowych reklam prosto z billboardów na ekologiczne akcesoria. Wśród EKO artykułów od banku znaleźć można torby, nerki, plecaki, czy też torby na laptopa. Jest to sposób na eliminowanie odpadów po kampaniach reklamowych banku.

Autor: Alicja Uzarowicz
Dodano: 25.08.2019
Udostępnij:

W erze globalizacji, gdy dostęp do podobnych ubrań mają prawie wszyscy ludzie na świecie, ciężko jest się wyróżniać. Potrzebę bycia innym rozumie ING Bank Śląski, który od kilku lat nie utylizuje swoich reklam wielkoformatowych, a przerabia je na jedyne w swoim rodzaju ekologiczne akcesoria.

Inicjatywie przyświeca hasło „Noś się EKO bo to w dobrym stylu”, a wśród oferty znaleźć można torby, nerki, torby na laptopa oraz nerki. Skąd Bank wziął pomysł na taki sposób ponownego wykorzystania swoich reklam? Wszystko zaczęło się od akcji „Moje miasto”, którą Bank przeprowadził w 2017 roku.

W ramach inicjatywy zaproszeni do współpracy artyści z Katowic, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Białegostoku i Warszawy przygotowali prace ze swoimi miastami w tle. Banery powstały w formie wielkoformatowych siatek, które mieszkańcy mogli znaleźć w centrach swoich miast.

Elektryczne hulajnogi od ING – wykaz miast

Ekologiczne akcesoria od ING Banku Śląskiego

"

Od dłuższego czasu nie utylizujemy już naszych reklam wielkoformatowych, ale przerabiamy je na atrakcyjne eko gadżety. Tym samym nasze reklamy dostają nowe życie, a my mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko. Ze skazanych na zaleganie na wysypiskach odpadów powstają estetyczne i użyteczne rzeczy

– powiedziała Barbara Pasterczyk z ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

Przy okazji akcji „Moje miasto” po raz pierwszy wykorzystano wielkoformatowe reklamy siatkowe do stworzenia jedynych w swoim rodzaju toreb na zakupy. Następnie rozdawano je klientom w oddziałach banku.

Klienci bardzo szybko zachwycili się takim rozwiązaniem, gdyż torby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jak napisano to w komunikacie ING Banku Śląskiego „rozeszły się w szaleńczym tempie”. Specjaliści banku odpowiedzialni za komunikację i marketing szybko zauważyli, że jest to świetny sposób na zmniejszenie ilości odpadów.

Agile od ING Banku Śląskiego

Jak dostać ekologiczne akcesoria od ING Banku Śląskiego?

Od wspomnianej inicjatywy udało się już przerobić 7 400 mkw. wielkoformatowych siatkowych reklam. Pozwoliło to na wyprodukowanie 7 400 sztuk toreb, plecaków, nerek, jak również etui na laptopy, które w komunikacie określono mianem „laptopówek”.

Obecnie jeszcze nie ma możliwości zabrania ze sobą do domu po wizycie w banku żadnego z wymienionych akcesoriów. Bank zapewnił jednak, że już wkrótce możliwe będzie pozyskanie jednego z EKO gadżetów. Informacja o dokładnej dacie pojawi się niedługo w mediach społecznościowych banku.

ING Bank Śląski z wyróżnieniami

Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/458273/nos-sie-eko-z-ing?fbclid=IwAR0qekreT88_Eco1ijVhmnTZsTHM5T7mP1u9bhMMhZAoYw1fFD08QfWz-kU

Komentarze