Emerytalna oferta ING Banku Śląskiego

Emerytalna oferta ING Banku Śląskiego

author
Alicja Uzarowicz
07 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski promuje nową kampanię marketingową, której hasłem przewodnim jest „Żeby nic się nie zmieniło”. Emerytalna oferta będąca przedmiotem reklamy ma pozwalać młodym ludziom na odkładanie na najdłuższe wakacje życia.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, światło dzienne ujrzała już najnowsza kampania reklamowa spółki. Reklamowana emerytalna oferta banku posiada swój własny slogan: „Żeby nic się nie zmieniło”. Spółka jednocześnie zachęca do odkładania na może i daleką, ale jakże ważną przyszłość.

Przy okazji kampanii promocyjnej spółka przygotowała również specjalną promocję. A mianowicie, klient, który założy w ING IKE (indywidualne konto emerytalne) i będzie regularnie odkładać na nim środki, otrzyma premię w wysokości 200 złotych. Skąd pomysł na ofertę, kampanię oraz towarzyszącą jej promocję?

"

Aż 66% Polaków martwi się, czy będzie mieć wystarczająco dużo pieniędzy na emeryturze a 42% obawia się, że po przejściu na nią nie utrzyma tego samego standardu życia

– powiedziała Barbara Pasterczyk z ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

Emerytalna oferta ING Banku Śląskiego

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka podkreśliła, że przygotowana przez bank oferta emerytalna ma stanowić odpowiedź na tę niepewność. Albowiem kluczem do sukcesu i zachowania względnie tego samego poziomu życia po przejściu na emeryturze jest pomyślenie o niej odpowiednio wcześnie i oszczędzanie.

Zaś samą kampanię i towarzyszącą jej emerytalną ofertę Barbara Pasterczyk uznała za powiązanie oferty produktowej banku z edukacyjnym przesłaniem. Nie istnieją ponadto żadne wygórowane warunki, jakie musi spełniać klient chcący otworzyć indywidualne konto emerytalne.

Jedną z ważniejszych przeszkód do zawarcia umowy o tego rodzaju i uzyskaniu szansy na wspomnianą premię 200 zł jest posiadanie funduszy inwestycyjnych. Mówiąc precyzyjniej, z oferty „Inwestuj na przyszłość i zyskaj 200 zł” nie może skorzystać posiadacz funduszy inwestycyjnych.

IKE oraz IKZE w ING Banku Śląskim

"

KE oraz IKZE, które mamy w naszej ofercie, to korzystne sposoby indywidualnego odkładania pieniędzy na emeryturę. Im więcej źródeł dodatkowej emerytury tym większy budżet w przyszłości a im wcześniej zaczniemy, tym mniejszym wysiłkiem finansowym co miesiąc będziemy mogli to robić

– powiedział Daniel Szewieczek z ING Banku Śląskiego, cytowany w komunikacie.

Jak dodał ponadto reprezentant spółki, klient z tytułu posiadania właśnie tychże kont może czerpać dwa rodzaje korzyści. Pierwszą jest oczywiście możliwość zabezpieczenia finansowo swojej przyszłości po przejściu na emeryturze. Zaś w krótszym horyzoncie czasowym oznacza to korzyści podatkowe.

Kampania rozpoczęła się 4 listopada bieżącego roku, a zakończy się 31 grudnia. Właśnie w tym okresie należy zdecydować się na otwarcie konta w ramach oferty, aby móc otrzymać wspomnianą premię. Swoim zasięgiem kampania obejmie miejsce, w którym najłatwiej trafić do młodych ludzi, czyli Internet.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/470084/zeby-nic-sie-nie-zmienilo-ing-zacheca-do-odkladania-na-emeryture

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Lena
Lena
2019-11-23 15:51:41

Kampania do pogratulowania biorąc pod uwagę sytuację wielu Polaków. Jak widac jednak ludzie sie martwia o swoja przyszlosc emerytalną i bez watpienia jest o co. Pensje sa przerazajaco niskie. Dostalismy mozliwosc oszczedzania w ppk jako forme dodatkowego odkladania ale czy to wystarczy...zwlaszcza ze ceny żywnosci i nie tylko - ida potwornie w gore

Podobne artykuły

Piętnasta emerytura – nadzieja Andrzeja Dudy
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 lutego 2020

Piętnasta emerytura – nadzieja Andrzeja Dudy

Biuro Terenowe ZUS w Koniecpolu
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 września 2019

Biuro Terenowe ZUS w Koniecpolu

Oszczędności nadal trzymamy w skarpecie
Blog
author
Aneta Jankowska
12 marca 2018

Oszczędności nadal trzymamy w skarpecie

Bank Pekao w Sokołowie Podlaskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
08 lipca 2019

Bank Pekao w Sokołowie Podlaskim

BNP Paribas – rekompensaty dla Klientów
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 czerwca 2019

BNP Paribas – rekompensaty dla Klientów

Impact Mobility Revolution ’19 z partnerstwem PZIP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
05 października 2019

Impact Mobility Revolution ’19 z partnerstwem PZIP

Porównaj