Kolejny etap pilotażu usługi eParagon

Kolejny etap pilotażu usługi eParagon

author
Alicja Uzarowicz
22 sierpnia 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem PKN Orlen usługa eParagon dostępna jest już dla klientów PKO BP we wszystkich punktach spółki. Oznacza to, że rozpoczął się już kolejny etap pilotażu tejże usługi. Przy projekcie poza PKN Orlen i PKO BP współpracują również Centrum Usług Płatniczych e-Service oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Jak poinformował w swoim komunikacie Polski Koncern Naftowy Orlen, rozpoczął się kolejny już etap projektu pilotażowego usługi eParagon. Oznacza to, że z usługi klienci posiadający bankowość elektroniczną PKO Banku Polskiego mogą korzystać już na każdej własnej stacji paliw należącej do tejże spółki.

Przy projekcie poza siecią  paliw i bankiem współpracują również Centrum Usług Płatniczych eService, która pełni rolę agenta rozliczeniowego oraz Krajowa Izba Rozliczeniowa, czyli partner technologiczny przedsięwzięcia. Jest to znaczne rozszerzenie usługi, gdyż dotychczas obejmowała ona tylko 60 stacji paliw.

Powodem, dla którego Polski Koncern Paliwowy zdecydował się na rozpoczęcie drugiego etapu projektu pilotażowego usługi jest bardzo duże zainteresowanie, jakie wywołał eParagon wśród klientów spółki. Kolejny etap oznacza udostępnienie usługi na około 1 300 stacjach paliw PKN Orlen.

Strażacy zapłacą mniej na stacjach Orlen

Kolejny etap projektu eParagon

Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie PKN Orlen testowanie usługi zaplanowane jest do 14 lutego przyszłego roku. Popularność testowej wersji usługi oraz jej rozszerzenie pozwolą na znaczne przyspieszenie prac nad finalnym produktem.

Mowa tutaj nie tylko o poszerzaniu funkcjonalności usługi, ale także jej zasięgu. Według komunikatu spółki prowadzone są aktualnie rozmowy z kolejnymi partnerami, którzy chcieliby wziąć udział w upowszechnianiu elektronicznej wersji paragonu.

Bowiem eParagon to cyfrowy dokument, który stanowi odpowiednik swojej tradycyjnej papierowej wersji. Taki paragon przypisany jest nie tylko do konta bankowego osoby dokonującej transakcji płatniczej, ale również karty płatniczej użytej podczas płatności. Obecnie eParagon nie może jeszcze zastąpić swojego poprzednika.

Fuzja PKN Orlen i Lotosu ma dojść do skutku jeszcze w 2019 r.

Przyszłość eParagonu

"

Ta innowacyjna usługa (eParagon – przyp. red.) jest dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać wystarczy zalogować się do konta i uruchomić usługę eParagon. Paragony dotyczące płatności na stacjach PKN ORLEN uczestniczących w programie, są rejestrowane i udostępniane użytkownikom w ramach ich konta bankowego

– czytamy w komunikacie.

Klienci dopiero testują tę usługę. Wiąże się to z niemożnością zastąpienia papierowego paragonu tym cyfrowym. Jednak pomysłodawcy przedsięwzięcia mają określone plany na przyszłość. Jako, że całkowita rezygnacja z papierowych paragonów na rzecz ich cyfrowych wersji nie może jeszcze nastąpić, obie wersje w przyszłości będą równe.

Pierwszym krokiem do rezygnacji z nieekologicznych i nietrwałych paragonów papierowych będzie zatem nadanie takiej samej mocy ich cyfrowym odpowiednikom. To dopiero początek transformacji, a zdaje się, że PKN Orlen i partnerom projektu nie brakuje pomysłów na upowszechnienie tego rozwiązania.

Nowa współpraca Poczty Polskiej – kawa z Orlenu w placówkach

Źródła:
https://www.orlen.pl/PL/BiuroPrasowe/Strony/Pilota%C5%BC-eParagon-obejmie-ca%C5%82%C4%85-Polsk%C4%99.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Exito z rekordowo wysoką karą od UOKiK
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 sierpnia 2019

Exito z rekordowo wysoką karą od UOKiK

Profil Zaufany coraz popularniejszy
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 kwietnia 2020

Profil Zaufany coraz popularniejszy

Pożyczki bez BIK Człuchów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Człuchów

Policyjna akcja Wielkanoc 2018
Wpisy
author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2018

Policyjna akcja Wielkanoc 2018

Branża IT się rozwija, choć równocześnie tonie w długach
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
08 listopada 2019

Branża IT się rozwija, choć równocześnie tonie w długach

Pekao S.A. przeznaczy ponad 300 mln na kredyty firmowe
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
10 października 2013

Pekao S.A. przeznaczy ponad 300 mln na kredyty firmowe

Porównaj