Pierwsze europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa od Mastercard

Pierwsze europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa od Mastercard

author
Alicja Uzarowicz
20 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Mastercard zapowiedział, że już niedługo pojawi się w Europie pierwsze Centrum Cyberbezpieczeństwa należące do spółki. Dzięki temu obiektowi będzie możliwe udzielanie wsparcia podmiotom publicznym i prywatnym, jak również organom regulacyjnym w celu minimalizacji zagrożenia cyberatakami.

Swój najnowszy komunikat gigant płatniczy Mastercard przeznaczył na ogłoszenie podjęcia inicjatywy na rzecz zwiększania cyfrowego bezpieczeństwa najróżniejszych podmiotów. W tym celu właśnie powstanie pierwsze europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa z inicjatywy spółki.

W tymże nowoczesnym obiekcie różne podmioty, zarówno publiczne, prywatne, jak  i organy regulacyjne będą mogły zasięgnąć opinii na temat cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu będą mogły zminimalizować w swojej działalności ryzyko ataku hakerskiego. A zatem eksperci z Centrum będą dbać o zwiększanie odporności tych podmiotów na zagrożenia wynikające z cyfryzacji.

Ze wspomnianego komunikatu Mastercard dowiadujemy się również, gdzie gigant płatniczy umieści swoje pierwsze europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa. Obiekt stanie się częścią europejskiej siedzimy Mastercard, zlokalizowanej w belgijskim Waterloo. Dlaczego podmiot postanowił otworzyć takie miejsce?

Pierwsze Centrum Cyberbezpieczeństwa w Europie

"

Będzie to pierwszy tego typu obiekt, w jaki firma inwestuje poza Ameryką Północną. Nowe centrum wpisuje się w zobowiązanie Mastercard do zwalczania zagrożeń, na które narażony jest europejski ekosystem płatniczy, w tym instytucje finansowe i firmy fintech

– napisano w komunikacie Mastercard.

Aby zapewnić jak najlepszą obsługę podmiotów, które zgłoszą się do Centrum Cyberbezpieczeństwa z prośbą o pomoc, Mastercard przeniesie do obiektu pracowników z różnych części świata. Dzięki temu możliwa będzie obsługa całego regionu Europy i realizacja celów założonych przez Mastercard.

Co więcej, gigant płatniczy podjął już kroki mające na celu zapewnić współpracę z różnymi podmiotami, aby ze standardami bezpieczeństwa cyfrowego docierać do jak największej ilości przedsiębiorców i organizacji. O jakich instytucjach tutaj mowa?

"

Centrum będzie współpracować z krajowymi ośrodkami ds. cyberbezpieczeństwa, organizacjami branżowymi, organami ścigania i bankami centralnymi, m.in. z ECRB, ECCFI, Europolem, FS-ISAC, Interpolem, Narodowym Bankiem Belgii, brytyjską Narodową Agencją ds. Przestępczości (NCA) oraz brytyjską agencją NCSC

– czytamy w komunikacie.

Większe bezpieczeństwo cyfrowe dla przedsiębiorców

Jednym z zadań Centrum będzie pomoc we wdrażaniu lepszych praktyk polegających na zapobieganiu, zwalczaniu oraz usuwaniu skutków cyberataków. W ramach tych działań przewiduje się zarówno umieszczanie w organizacjach cyberzabezpieczeń, jak i fizycznych przeszkód dla cyberprzestępców.

"

Branża finansowa zawsze będzie ulubionym celem hakerów z uwagi na olbrzymie zasoby danych o klientach i danych uwierzytelniających, jakimi zarządza. Nasze europejskie Centrum Cyberbezpieczeństwa usprawni współpracę między najważniejszymi organizacjami oraz zapewni przedsiębiorstwom i ich klientom poczucie bezpieczeństwa podczas udostępniania danych online

– powiedział Javier Perez, prezes Mastercard Europe, cytowany w komunikacie.

Dzięki utworzeniu takiego obiektu, poświęconemu w całości kwestiom cyberbezpieczeństwa, możliwe będzie osiągnięcie znacznie efektywniejszej ochrony podmiotów współpracujących z Mastercard. Skróci się bowiem czas reakcji w sytuacjach cyberzagrożenia. To zaś pozwoli na minimalizowanie strat i częstsze ujmowanie przestępców.


Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/mastercard-oglasza-otwarcie-pierwszego-europejskiego-centrum-cyberbezpieczenstwa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Voicebot Alior Banku z nowymi funkcjonalnościami
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2021

Voicebot Alior Banku z nowymi funkcjonalnościami

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 listopada 2019

Klienci Alior Banku płacą smartfonem co sekundę

Bank Millennium w indeksie spółek WIG-ESG
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 stycznia 2020

Bank Millennium w indeksie spółek WIG-ESG

ING Bank Śląski w Myślenicach
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
16 lipca 2019

ING Bank Śląski w Myślenicach

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 października 2019

Bank Spółdzielczy w Jarosławiu sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj