zadluzenia.com
zamknij

Finansowy Elementarz Fundacji Banku Millennium

Z obserwacji Fundacji Banku Millennium wynika, że dzieci błyskawicznie opanowują wiedzę z zakresu finansów. Warunkiem zjawiska jest to, w jaki sposób informacje są przekazywane. Dane zostały potwierdzone przez instytucję w związku z „Finansowym elementarzem”, czyli prowadzonym programem skierowanym do przedszkolaków.

Przekazywaniem wiedzy i prowadzeniem zajęć zajmują się pracownicy instytucji. Warsztaty odbywają się w ramach wolontariatu.


źródło grafiki: Bank Millennium
 

Finansowy Elementarz


Flagowy program edukacyjny przygotowywany przez Fundację Banku Millennium, którego patronem jest Minister Edukacji i Rzecznik Praw dziecka, ma tłumaczyć dzieciom świat finansów, wykorzystując przy tym zabawę. Do tej pory Fundacja zorganizowała ponad 1000 warsztatów, w których udział wzięło prawie 28 000 dzieci z ponad 300 przedszkoli. Aby dzieci przyswoiły informacje w jak najwyższym stopniu, specjalnie dla nich stworzono na przykład edukacyjne książeczki, które znaleźć można także w kącikach dla dzieci w wielu oddziałach banku. Mówi się, że dzieci potrafiące liczyć jedynie do dziesięciu, bezbłędnie potrafią rozpoznać banknot o nominale 200 złotych.
 

Polska na szarym końcu


W 2016 roku Polska zajęła ostatnie na 30 krajów miejsce w rankingu OECD, który dotyczył poziomu świadomości finansowej. Z rankingu wynika, że Polacy mają bardzo niską wiedzę o finansach, a ponadto nie potrafią zaplanować swojej przyszłości pod względem finansowym. To właśnie dlatego Fundacja Banku Millennium stworzyła program „Finansowy Elementarz”. Według Fundacji, zachowania i postawy finansowe powinny być kształcone w dzieciach już od najmłodszych lat, dlatego też warsztaty zaczęto prowadzić wśród dzieci w wieku przedszkolnym.


 

Dzień Dziecka w stolicy


Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w warszawskim Centrum Handlowym Blue City zostały zorganizowane całodzienne warsztaty dla dzieci dotyczące finansów. Bohaterem spotkania był bohater książeczek „Finansowy Elementarz”, Pan Sebastian - sympatyczny pluszowy pies.
 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY