Finansowy Elementarz od Millenium po raz piąty

Finansowy Elementarz od Millenium po raz piąty

author
Alicja Uzarowicz
26 lipca 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Millenium poinformował o zakończeniu kolejnej, piątej już edycji programu Finansowy Elementarz. W ramach tej inicjatywy udało się przeprowadzić ponad 400 warsztatów dla ponad 10 tys. dzieci. Akcja dotarła do 120 przedszkoli. Łącznie, od początku projektu, z programu skorzystało już 43 tys. dzieci.

Finansowy Elementarz to program, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Millenium Bank. Ma on na celu edukację finansową dzieci uczęszczających do przedszkoli. W najnowszym komunikacie Bank poinformował o zakończeniu piątej już edycji projektu. Udało się wyjaśnić realia finansów kolejnej grupie 10 tys. dzieci.

Millenium Bank zdaje się dostrzegać, jak ważne jest, aby dzieciom już od najmłodszych lat tłumaczyć, skąd się biorą pieniądze i jak nimi prawidłowo zarządzać. Podczas wszystkich edycji udało się wyedukować już 43 tys. dzieci. Podczas piątej edycji Bank zorganizował ponad 400 spotkań z dziećmi w 120 przedszkolach.

Sprawdź numer infolinii Banku Millennium

Samą realizacją programu zajęła się Fundacja Millenium Banku. Projekt w swoim czasie bardzo się sprawdził, na co wskazuje choćby honorowy patronat Ministra Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Kolejnym wyróżnieniem jest 1. miejsce w tegorocznym konkursie „Złoty Bankier” dla „Banku wrażliwego społecznie”.

finansowy elementarz

Fot. Millenium

 

Bank Millennium wsparł budowę azylu dla szczeniąt

Finansowy Elementarz

Wyjaśnianiem podstaw finansów podczas warsztatów zajmuje się bardzo sympatyczny Pan Sebastian, który jest psem. Podczas zajęć dzieci dowiadują się skąd biorą się na świecie pieniądze, a także jaką mają wartość. Projekt uczy również tego, co to jest karta kredytowa, bankomat czy inne produkty i narzędzia bankowe.

Co więcej, Pan Sebastian tłumaczy dzieciom, dlaczego nie da się kupić wszystkich zabawek, jakie są na świecie. Jest to niewątpliwie przedsięwzięcie, które swoją tematyką spodobało się rodzicom. Działalność w przedszkolach nie jest jednak jedynym sposobem nauczania dzieci o finansach.

W ramach programu Finansowy Elementarz, Fundacja Banku Millenium organizowała liczne spotkania w różnych przestrzeniach publicznych dla wszystkich chętnych dzieci i bezpłatnie. Projekt rozszerzono nawet o książeczki, które można odnaleźć w kącikach dla dzieci w oddziałach Banku Millenium.

finansowy elementarz

Fot. Millenium

 

Bank Millenium poszerza swoją ofertę finansową

Nauczanie poprzez zabawę

Inicjatywa taka jak Finansowy Elementarz niewątpliwie stanowi przykład działalności banku z zakresu CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Z roku na rok coraz więcej banków wychodzi poza margines standardowej działalności bankowej i decyduje się na dokonanie zmiany.

Chociaż z początku podobne inicjatywy nie powodują większych zawirowań w rzeczywistości, to z czasem okazuje się, ze warto było zaczynać. Taką satysfakcję z podnoszenia dziecięcej świadomości finansowej niewątpliwie muszą odczuwać pomysłodawcy i realizatorzy programu.

Kluczem do sukcesu nauczania dzieci w wieku przedszkolnym jest bowiem zainteresowanie ich czymś nowym i ciekawym. Okazać się może, że bardzo chętnie zrobią one krok w stronę zrozumienia codzienności dorosłych.

Fot. Millenium

 

Millenet Link zintegrowane z programami dla MŚP

Źródła:
https://www.bankmillennium.pl/o-banku/centrum-prasowe/informacje-prasowe/-/news-info/43-tysiace-dzieci-przeszkolonych-w-ramach-finansowego-elementarza-25-07-2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Moje ING z obligacjami z gwarancją skarbu państwa
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 czerwca 2020

Moje ING z obligacjami z gwarancją skarbu państwa

38 000 zł rekompensaty od Idea Banku?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
15 lipca 2020

38 000 zł rekompensaty od Idea Banku?

Czy komornik może zająć alimenty?
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
10 lutego 2022

Czy komornik może zająć alimenty?

Santander Bank Polska w Gdyni
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
15 maja 2019

Santander Bank Polska w Gdyni

Projekt ustawy o rynku pracy
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
30 lipca 2018

Projekt ustawy o rynku pracy

Kasa Stefczyka Gorlice
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 października 2020

Kasa Stefczyka Gorlice

Porównaj