Tytuł Firmy Roku Europy Środkowej i Wschodniej dla PKO BP

Tytuł Firmy Roku Europy Środkowej i Wschodniej dla PKO BP

author
Alicja Uzarowicz
10 września 2019

W zeszłym tygodniu odbywało się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy PKO Bank Polski otrzymał tytuł Firmy Roku. Bank o nagrodzie odebranej osobiście przez Prezesa Zarządu PKO Zbigniewa Jagiełło informuje w swoim najnowszym komunikacie.

Zgodnie z informacjami zawartymi w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, spółka otrzymała tytuł Firmy Roku Europy Środkowej i Wschodniej. To niezwykłe wyróżnienie trafiło do spółki podczas zeszłotygodniowego XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Ta niezwykle prestiżowa nagroda została odebrana z należną jej uroczystością. Dokonał tego bowiem sam Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło. Zaś Rada Programowa, która była odpowiedzialna za przyznanie wyróżnienia oczywiście uzasadniła swoją decyzję.

Zdaniem osób decydujących o tym, który bank otrzyma wyróżnieniem, PKO Bank Polski najbardziej zasłużył na nagrodę. Powodem miało być między innymi niezwykłe zaangażowanie spółki w realizacje kluczowych dla polskiej gospodarki projektów inwestycyjnych.

Tytuł Firmy Roku dla PKO BP

"

Ta nagroda to kolejny dowód, że warto podejmować śmiałe decyzje i wyzwania. Od lat staramy się, aby to co robimy służyło zarówno naszym klientom, jak i całej polskiej gospodarce. Nasza flagowa aplikacja IKO oraz zbudowany na jej bazie wraz z innymi bankami system płatności mobilnych BLIK zmieniła już oblicze polskiego rynku płatniczego

– powiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP, cytowany w komunikacie.

W swojej dalszej wypowiedzi przewodniczący banku wyraził nadzieję, że podobnym sukcesem okaże się być będąca jeszcze w fazie projektowej Chmura Krajowa. Rozwiązanie ma powstać przede wszystkim w celu przyspieszenia rozwoju przedsiębiorstw w Polsce. Środkiem do osiągnięcia tego celu są właśnie usługi chmurowe.

Tytuł Firmy Roku przyznany przez Radę Programową XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy zdaje się koronować niebagatelne osiągnięcia, jakie PKO BP osiągał w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Bank ten bowiem nieustannie się rozwija, a świetną formą podsumowania ostatnich sukcesów jest właśnie okazja otrzymania prestiżowego wyróżnienia.

Sukcesy PKO Banku Polskiego

Jak czytamy w komunikacie, niezwykle ważną rolę gospodarczą oraz w procesie odbudowy polskiej gospodarki po przemianie ustrojowej, bank PKO BP miał już od początku swojego istnienia. Ciężka praca nad nieustannym rozwojem zaowocowała faktem, iż na początku XXI wieku PKO BP był już bardzo dużą organizacją.

"

Przez ostatnie dziesięć lat Grupa Kapitałowa PKO ponad dwukrotnie zwiększyła skalę działania, osiągając najlepsze w swojej stuletnie historii wyniki finansowe oraz stając się najcenniejszą spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecna pozycja banku to efekt realizacji przemyślanej strategii rozwoju, skupionej na kliencie oraz wykorzystującej w coraz większym stopniu nowoczesne technologie

– czytamy w komunikacie PKO BP.

Jak podkreślono dalej w komunikacie, jako integralną część charakterystyki banku należy uznawać takie wartości jak innowacyjność czy też transformacja cyfrowa. Takie potraktowanie nowoczesnych technologii pozwala bankowi na podnoszenie efektywności działań, jak również nadążanie za digitalizacją i cyfryzacją kolejnych sfer życia społeczeństwa.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/informacje-o-banku/pko-bank-polski-firma-roku-europy-srodkowej-i-wschodniej/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Kędzierzyn-Koźle
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
28 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Kędzierzyn-Koźle

Konto dla Młodych w PKO BP
Wpisy
autor wpisu
Robert_Banaszak
08 czerwca 2015

Konto dla Młodych w PKO BP

Sprawdź długie weekendy w 2018 roku
Blog
author
Aneta Jankowska
04 listopada 2017

Sprawdź długie weekendy w 2018 roku

Biuro Terenowe ZUS w Lubaczowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Lubaczowie

Pierwsze oznaki spadku cen mieszkań
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
01 czerwca 2019

Pierwsze oznaki spadku cen mieszkań

Promocja: „Kupon 300 złotych na start” w BGŻ BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
18 grudnia 2018

Promocja: „Kupon 300 złotych na start” w BGŻ BNP Paribas

Porównaj