Firmy narażone na milionowe straty

Firmy narażone na milionowe straty

author
Alicja Uzarowicz
11 czerwca 2019

Użytkownicy aplikacji różnych firm potrzebują głównie jednej ich cechy – dostępności. Niestety 73 proc. przedsiębiorstw nie pozwala użytkownikom swoich systemów na pełne i całodobowe korzystanie z usług. Naturalnym następstwem zbyt dużego nagromadzenia danych i przeciążania tym samym serwerów jest przeniesienie ich do chmury.

Z każdym dniem produkowanych jest coraz więcej danych. Szacuje się, że już za 6 lat tworzonych będzie 175 zetabajtów danych każdego roku. Jest to o prawie 66 proc. więcej niż w zeszłym roku. Dane te trzeba gdzieś przechowywać. Co więcej, w gestii firm leży również ich bezpieczeństwo.

Nie jest to łatwe szczególnie ze względu na fakt, iż ich lokalizacja nie może mieć wpływu na zarządzanie nimi. Codziennie bowiem dane te wykorzystywane są przez klientów tychże firm. Jak wynika z raportu Veeam® Software, 73 proc. firm deklaruje, że już teraz ma problem z przechowywaniem danych i zapewnieniem dostępu do nich wszystkim użytkownikom.

Ile kosztują firmy te problemy z przepływem i brakiem dostępu do części danych? W przypadku opisanych w badaniu przedsiębiorstw jest to koszt rzędu 20 mln dolarów każdego roku. Jest to efektem utraty zaufania klientów, spadku produktywności czy po prostu utraty przychodu. Informacja i dane są w dzisiejszych czasach kluczowymi kategoriami rozwoju firm.

Raport Veeam Cloud Data Management

Dokument ten opisuje dane na rok bieżący. Powstał jako efekt badania 1 500 menadżerów różnych firm z 13 krajów świata. Osoby ankietowane reprezentowały czołowych pracowników obszarów informatycznych i biznesowych. Respondenci niewątpliwie zdają sobie sprawę z wagi zarządzania danymi w rozwoju firmy.

Jakie korzyści mogą płynąć dla przedsiębiorstwa z prawidłowego zarządzania danymi? Ankietowani wskazali szczególnie zwiększoną wydajność bieżącą oraz powstanie szansy na posiadanie wsparcia transformacji biznesowej w przyszłości podmiotu. Jaki cel postawili sobie eksperci przeprowadzający to badanie?

"

Żyjemy w epoce danych, a przedsiębiorstwa powinny zrozumieć powagę sytuacji i aktywnie zadbać o ich skuteczną ochronę. Firmy muszą zarządzać danymi tak, aby były one zawsze dostępne. Muszą też wykorzystać ich wartość do zwiększania wydajności

– wyjaśnia Ratmir Timashev, założyciel Veeam.

Cyfrowe narzędzia ratunkiem dla firmy

Coraz częściej przedsiębiorstwa decydują się na powierzenie swoich danych oraz ich bezpieczeństwa zewnętrznym możliwościom, jakie zapewnia najnowsza technologia. Mowa tutaj o rozwiązaniach takich jak chmura czy chmura hybrydowa. Inwestycje w roku 2019 w te właśnie osiągnięcia technologiczne pochłoną około 41 mln dolarów.

Niestety tylko 37 proc. respondentów zadeklarowało, że ufa obecnie wykorzystywanym rozwiązaniom w postaci kopii zapasowych. Niepewność 73 proc. przedsiębiorstw utrudnia w dużym stopniu innowacyjność na tym polu. Mimo tego faktu i milionowych strat, jakie ponosi większość firm, istnieją także zyski.

Średnio 124 mln dolarów – tyle zdaniem przedstawicieli firm można zarobić na wdrożeniu nowoczesnych narzędzi cyfrowych w zakresie ochrony i zarządzania danymi. Coraz częściej zatem różne organizacje będą decydować się na takie rozwiązania technologiczne.

"

Obserwujemy obecnie rozwój zjawiska globalnego zbrojenia cyfrowego. Niektóre najbardziej rozwinięte gospodarki na świecie mogą pozostać w tyle, jeśli chodzi o wdrażanie technologii cyfrowych. Firmy muszą zadbać o właściwe fundamenty cyfrowe, aby w inteligentny sposób zarządzać swoimi danymi i chronić swoją przyszłość

– podsumował Ratmir Timashev.


Źródła:
https://go.veeam.com/wp-customers-benefits-microsoft-cloud-idc-research-pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Łodzi
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Łodzi

Pożyczki bez BIK Leszno
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 maja 2022

Pożyczki bez BIK Leszno

Wrocław umorzy dług za zwrot lokalu komunalnego
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 marca 2019

Wrocław umorzy dług za zwrot lokalu komunalnego

Kredyt gotówkowy „Zmień co chcesz”
Kredyty
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
26 lutego 2018

Kredyt gotówkowy „Zmień co chcesz”

Kredyt gotówkowy Warszawa
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
22 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Warszawa

Porównaj