Fitbit Pay i Garmin Pay w Alior Banku

Fitbit Pay i Garmin Pay w Alior Banku

author
Alicja Uzarowicz
23 grudnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Alior Banku spółka poinformowała o udostępnieniu dwóch nowych mobilnych metod płatności. Zarówno Fitbit Pay, jak i Garmin Pay umożlwiaja dokonywanie transakcji płatniczych z wykorzystaniem smartwatcha. Jak zacząć korzystanie z najnowszych sposobów regulowania płatności?

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Alior Banku, klienci spółki mogą już korzystać z mobilnych metod płatności zegarkami. Fitbit Pay oraz Garmin Pay to usługi pozwalające na opłacanie zakupów za pomocą smartwatcha. Przy okazji bank poinformował, w jaki sposób rozpocząć korzystanie z nowych opcji.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że zarówno Garmin Pay, jak i Fitbit Pay są dostępne nie tylko dla klientów Alior Banku. Od 19 grudnia (czwartek) mogą z nich korzystać także posiadacze kart płatniczych od Kantoru Walutowego Alior Banku, jak również T-Mobile Usług Bankowych. W każdym przypadku włączenie usługi wygląda tak samo.

Obie nowe mobilne metody płatności, jakie klientom postanowił zaoferować Alior Bank, wymagają posiadania smartwatcha posiadającego odpowiednio technologię Garmin albo Fitbit. W odmiennym przypadku nie będzie możliwe realizowanie płatności z wykorzystaniem tychże metod płatności.

Fitbit Pay i Garmin Pay dostępne dla klientów Alior Banku

Aby rozpocząć korzystanie z  nowych mobilnych metod płatności, należy pobrać na telefon jedną z dwóch aplikacji. W zależności od technologii, w którą wyposażony jest nasz smartwatch będzie to Garmin Connect bądź Fitbit. Umożliwi ona połączenie funkcji płatniczej zegarka z kartą płatniczą Alior Banku.

Od tego momentu postępowanie wygląda tak samo dla obu metod płatności. Po pobraniu aplikacji konieczne będzie utworzenie portfela zabezpieczonego czterocyfrowym hasłem ustawianym na tym etapie przez użytkownika. Należy je zapamiętać, gdyż może być ono potrzebne przy dokonywaniu pierwszej transakcji danego dnia.

Gdy udało się już utworzyć portfel i zabezpieczyć go hasłem, wystarczy dodać do aplikacji swoją kartę płatniczą. Warto tutaj dodać, że obie aplikacje są dostępne zarówno w AppStore (dla urządzeń z systemem iOS), jak i Sklepie Play (urządzenia z Androidem).

Jak zapłacić zegarkiem korzystając z nowych metod płatności?

Usługa płatności Fitbit Pay oraz Garmin Pay dostępna jest w każdym miejscu, które przyjmuje płatności zbliżeniowe. Aby dokonać płatności należy po wyświetleniu kwoty do zapłaty na terminalu zbliżyć do niego zegarek. Przy tworzeniu tychże metod płatności ich twórcy zadbali o odpowiednie zabezpieczenia.

Dlatego właśnie przy pierwszej transakcji danego dnia terminal poprosi użytkownika o podanie kodu PIN ustalonego przy tworzeniu portfela. Wpisanie go pozwoli na płatności zegarkiem przez kolejne 24 godziny. Istnieją także jeszcze inne zabezpieczenia, jak na przykład te związane z pomiarem tętna.

Albowiem w chwili, gdy użytkownik zdejmie zegarek z ręki albo wyłączy funkcję pomiaru tętna, przy następnej transakcji ponownie będzie trzeba wpisać hasło. Co więcej, dodanie karty do aplikacji Garmin Pay albo Fitbit Pay oznacza jej zaszyfrowanie. Dzięki temu sklep nie pozna numeru karty, którą wykorzystaliśmy do transakcji.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-12-19-fibit-pay-garmin-pay.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Na jakich umowach zatrudnieni są Polacy?
Ekonomia
author
Halszka Gronek
11 czerwca 2018

Na jakich umowach zatrudnieni są Polacy?

Bancovo – pośrednik od Aliora
Firmy pożyczkowe
author
Patryk Byczek
15 grudnia 2017

Bancovo – pośrednik od Aliora

Alior Bank w Oświęcimiu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 czerwca 2019

Alior Bank w Oświęcimiu

Jak otrzymać bon zasiedleniowy 2020?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
28 lutego 2020

Jak otrzymać bon zasiedleniowy 2020?

Komornik Sądowy Hanna Pagacz
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
05 lipca 2022

Komornik Sądowy Hanna Pagacz

Porównaj