Fitbit Pay i Garmin Pay od Pekao S.A.

Fitbit Pay i Garmin Pay od Pekao S.A.

author
Alicja Uzarowicz
01 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie Pekao S.A. poinformował o udostępnieniu dwóch nowych metod płatności bezgotówkowych. Mowa tutaj o Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Nowe rodzaje transakcji zbliżeniowych są bardzo proste w obsłudze i umożliwiają między innymi płatność poprzez zegarek typu smartwatch. Aby z niej skorzystać wystarczy podłączyć swoją kartę Mastercard wydaną przez Bank Pekao S.A.

W erze cyfryzacji umożliwianie klientom płatności zbliżeniowych za pomocą najróżniejszych metod stało się już standardem wśród banków. Kolejnym przykładem tego trendu jest udostępnienie płatności typu Fitbit Pay i Garmin Pay przez bank Pekao S.A. Nowe działanie banku umożliwi klientom płatności za pomocą zegarka.

Jest to niezwykle innowacyjne podejście do kwestii płatności bezgotówkowych. Każdy klient banku, który posiada zegarek typu smartwatch, ma możliwość dokonywania transakcji właśnie za pomocą tego urządzenia. Aby rozpocząć korzystanie z najnowszych usług o nazwie Fitbit Pay i Garmin Pay, nie trzeba robić nic skomplikowanego.

Jak wynika z najnowszego komunikatu opublikowanego na stronie internetowej banku, aby zacząć realizować transakcje na zasadzie Fitbit Pay oraz Garmin Pay jedyne, czego musi dokonać klient, to podłączenie do odpowiedniej aplikacji karty wydanej przez Pekao S.A. Usługa odnosi się jednak wyłącznie do kart firmy Mastercard.

fitbit pay

Nowe samochody w Banku Pekao

Fitbit Pay i Garmin Pay są już dostępne w Pekao

Z nowych usług klienci mogą korzystać od wtorku 30 lipca. Same płatności zegarkiem są naprawdę nieskomplikowane, jak poinformował bank Pekao S.A. w swoim komunikacie. Aby zapłacić smartwatchem korzystając z Fitbit Pay albo Garmin Pay wystarczy przytrzymać przycisk akcji albo menu i zbliżyć zegarek do terminala płatniczego.

Transakcja zostanie zrealizowana w kilka sekund, oczywiście o ile przed przyłożeniem zegarka do terminala i uruchomienia usługi zostało wprowadzone 4 – cyfrowe hasło, które umożliwia zrealizowanie płatności. Fakt występowania tego kodu świadczy o dbałości o bezpieczeństwo twórców usługi.

"

Płatności zbliżeniowe zegarkami to kolejne nowoczesne rozwiązanie płatnicze, które oferujemy. Korzystający z usług Pekao mogą od dawna dokonywać płatności za pomocą smartfona z aplikacją PeoPay, a także od ponad roku z Apple Pay. Jesteśmy jednym z liderów technologicznych wśród banków w Polsce i dokładamy wszelkich starań, aby stale oferować nowoczesne i wygodne płatności dla naszych klientów

– powiedział Bartosz Zborowski z Peako S.A., cytowany w komunikacie.

fitbit pay

Promocja: „Otwórz konto „na selfie” I zgarnij premię” w Pekao

Do korzystania z Fitbit i Garmin potrzebna aplikacja

Aby klient mógł skorzystać z płatności za pomocą usług Fitbit Pay oraz Garmin Pay, konieczne jest najpierw zainstalowanie odpowiednio aplikacji Fitbit albo Garmin Connect. Należy tego dokonać na smartfonie. Jak odnaleźć wskazane aplikacje?

Obie aplikacje można pobrać ze Sklepu Google Play w przypadku Androida albo Appstore dla systemu operacyjnego iOS. Po odnalezieniu i pobraniu jednej z dwóch aplikacji wskazanych powyżej, wystarczy połączyć ją z zegarkiem posiadającym funkcję płatności.

Przed rozpoczęciem płatności klient powinien także skojarzyć aplikację ze swoją kartą płatniczą. Umożliwi to realizację płatności za pomocą Fitbit Pay albo Garmin Pay. Następnie aplikacje pokażą dane karty zarówno w telefonie, jak i zegarku. Teraz wystarczy tylko pójść na zakupy i cieszyć się wygodną i bezpieczną metodą płatności.

PSD2 w Banku Pekao

Źródła:
https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/bankowosc-elektroniczna/Platnosci-zegarkiem
https://media.pekao.com.pl/pr/453956/garmin-pay-i-fitbit-pay-juz-dostepne-w-banku-pekao-s-a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez odmowy
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
20 lutego 2023

Pożyczki bez odmowy

Jak zrezygnować z Netfliksa?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 lipca 2020

Jak zrezygnować z Netfliksa?

Santander Bank Polska w Rawie Mazowieckiej
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
19 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Rawie Mazowieckiej

PKO BP infolinia kontakt
Banki
author
Dominika Sobieraj
16 lutego 2023

PKO BP infolinia kontakt

Ile wynosi mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
31 stycznia 2020

Ile wynosi mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?

Porównaj