Fundacja Aktywizacja nowym partnerem Poczty Polskiej

Fundacja Aktywizacja nowym partnerem Poczty Polskiej

author
Alicja Uzarowicz
15 lutego 2020

W swoim najnowszym komunikacie Poczta Polska poinformowała o podjęciu kolejnego kroku w celu realizacji jednego ze swoich celów strategicznych na lata 2020-2024. Do partnerów spółki dołączyła bowiem Fundacja Aktywizacja, która pomoże spowodować wzrost zatrudnienia w szeregach PP S.A. osób niepełnosprawnych.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Poczty Polskiej, spółka rozpoczęła realizację jednego ze swoich celów strategicznych na lata 2020-2024, który dotyczy zwiększenia udziału osób niepełnosprawnych w kadrze organizacji. W tym celu do współpracy z PP S.A. została zaproszona Fundacja Aktywizacja.

Porozumienie zawarte między organizacjami będzie realizowane w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) o nazwie „Praca-Integracja”. W efekcie nawiązania tej współpracy w oddziałach Poczty Polskiej w całym kraju rozpoczęły się procesy rekrutacyjne.

Wzrost udziału osób niepełnosprawnych w ogólnej liczbie pracowników operatora pocztowego to jeden z celów strategicznych spółki na lata 2020-2024. Działanie to ma pomóc osiągnąć i ugruntować Poczcie Polskiej status przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie.

Fundacja Aktywacja i Poczta Polska partnerami

"

Poczta Polska jest firmą odpowiedzialną społecznie, zatrudnienie osób z niepełnosprawnością traktujemy jako ważny element polityki przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jako największy pracodawca w kraju podjęliśmy wyzwanie sukcesywnego wzrostu wskaźnika zatrudnienia pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności

– powiedziała Agnieszka Grzegorczyk z Poczty Polskiej, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka podkreśliła, że umieszczenie tego celu w strategii społecznej odpowiedzialności biznesu świadczy o tym, że aktywizację osób niepełnosprawnych spółka traktuje poważnie, kompleksowo i długofalowo. Zaś Fundacja Aktywizacja pomoże w realizacji tego celu.

Warto podkreślić, ze takie działanie nie jest nowością w działalności Poczty Polskiej. Operator poszukuje pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności już od lipca 2018 roku. Co więcej, poza czynnikami ekonomicznymi na etapie rekrutacji największy polski pracodawca zwraca również uwagę na swoje otoczenie społeczne i środowiskowe.

Aktywizacja osób niepełnosprawnych celem strategicznym PP S.A.

"

Dla osób z niepełnosprawnościami praca jest bardzo ważna, nie tylko ze względów ekonomicznych, ale przede wszystkim społecznych, ponieważ zwiększa poczucie bycia potrzebnym. Zaangażowanie Poczty Polskiej, największego pracodawcy w naszym kraju, w proces aktywizacji zawodowej tej grupy jest rzeczą bardzo cenną, a może też stać się świetnym przykładem działania na rynku pracy dla innych firm

– powiedział Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja, cytowany w komunikacie Poczty Polskiej.

Jak podkreślił w dalszej części swojej wypowiedzi szef Fundacji, takie działania przynoszą obopólne korzyści. Właśnie z tej przyczyny idee społecznej odpowiedzialności biznesu powinny stać się celami działalności każdego przedsiębiorstwa. Czym będzie zajmować się Fundacja Aktywizacja podczas współpracy z Pocztą Polską?

Do jej zadań będzie należała rekrutacja osób niepełnosprawnych, jak również przygotowanie kandydatów do zawodu, jaki przyjdzie im wykonywać. W ramach działań fundacji pojawią się także psychologowie, doradcy zawodowi i job crafterzy. Ich zadaniem będzie pomóc kandydatom podjąć decyzje odnośnie ich przyszłej kariery.

"

Oprócz poszukiwania kandydatów fundacja wspiera też Pocztę  w edukacji dotyczącej zarządzania pracą osób z niepełnosprawnościami, prowadzi szkolenia dla menedżerów, uczące jak rozumieć niepełnosprawność w kontekście zatrudniania, zasad savoir-vivre w kontakcie z osobami z różnymi niepełnosprawnościami

– napisano w komunikacie Poczty Polskiej.


Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/484376/poczta-polska-zawarla-porozumienie-z-fundacja-aktywizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Częstochowa
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Częstochowa

Na Święta Wielkanocne wzrosną ceny żywności
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
30 marca 2021

Na Święta Wielkanocne wzrosną ceny żywności

Tanie pożyczki
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
16 listopada 2022

Tanie pożyczki

Pożyczki bez BIK Kalisz
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
17 maja 2022

Pożyczki bez BIK Kalisz

Pożyczki od 20 lat – najlepsze oferty
Pożyczki
author
Aleksandra Gościnna
16 lutego 2022

Pożyczki od 20 lat – najlepsze oferty

Pożyczki bez BIK Chojnice
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
01 sierpnia 2022

Pożyczki bez BIK Chojnice

Porównaj