Fundacja Citi zasili konta polskich NGO’s milionem dolarów

Fundacja Citi zasili konta polskich NGO’s milionem dolarów

author
Alicja Uzarowicz
08 listopada 2019

Fundacja Citi (Citi Foundation) postanowiła zasilić budżety polskich organizacji pozarządowych (ang. NGO: non-governmental organisations) milionem dolarów. Środki mają zostać przeznaczone na wsparcie tak zwanej integracji finansowej. Będą to zatem projekty zwiększające przedsiębiorczość kobiet i młodych ludzi, jak również rozwój biznesowy imigrantów w naszym kraju.

Już ponad milion dolarów zasiliło konta polskich NGO’s (ang. non-governmental organisations – organizacje pozarządowe). Podmiotem, który przekazał środki była Fundacja Citi (Citi Foundation). Pieniądze zasilą projekty związane na przykład z poprawą integracji finansowej.

Wśród inicjatyw, którym wsparcie okazała fundacja poprzez jakże hojny datek, znalazły się również projekty mające zwiększać przedsiębiorczość kobiet oraz młodych ludzi, jak również te wspierające rozwój biznesowy migrantów w Polsce. Beneficjentami środków okazały się być podmioty realizujące sześć programów.

Są to przede wszystkim przedsięwzięcia powodujące przyspieszenie tworzenia nowych miejsc pracy, jak i podarowanie szansy na rozwój grupom, które cechują w Polsce niskie dochody. Tym samym Fundacja Citi postanowiła stawić czoło poważnym nierównościom, jakie występują w gospodarce naszego kraju.

Fundacja Citi na rzecz integracji ekonomicznej

"

Nie ustajemy we wspieraniu przedsiębiorczości kobiet, choć w tym roku do komercjalizacji swoich pomysłów chcemy także zmotywować studentki STEM. Będziemy też pomagać osobom spoza Polski w rozwoju ich firm, wierząc że ich talenty i praca przełoży się wzrost PKB w Polsce

– powiedział Sławomir Sikora, prezes zarządu Banku Citi Handlowego.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert podkreślił, że inicjatywy edukacyjne z udziałem jego banku wzbogacane są o elementy wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa, jak również modele budowania własnych firm od podstaw. Zaś jako cel istnienia wszystkich tych inicjatyw Sławomir sikora wskazał chęć wspierania młodych ludzi.

Albowiem to właśnie taka wiedza może pomóc w kształtowaniu kolejnego pokolenia liderów w dziedzinie przedsiębiorczości i biznesu. W dłuższym horyzoncie czasowym może to natomiast spowodować współodpowiedzialność Banku Citi Handlowego w sukcesach polskich przedsiębiorców.

Co więcej, prezes Banku podkreślił, że motywacją do podejmowania kolejnych działań tego rodzaju jest wyraźne zaangażowanie pracowników spółki. Albowiem to właśnie oni jako wolontariusze i mentorzy dzielą się swoją wiedzą z uczestnikami programów. Tym samym pracownicy Citi Handlowego realizują misję założoną przez samą spółkę.

Kto dostał pieniądze od Fundacji Citi?

Warto wspomnieć, że zasięgiem swojej pomocy Fundacja Citi objęła przedsięwzięcia realizowane nie tylko w naszym kraju. Albowiem w ciągu ostatnich pięciu lat organizacja przekazała ponad 390 mln dolarów podmiotom w 85 krajach świata. Jednocześnie udało się jej wpłynąć na przyszłość ponad 4 mln osób.

W tegorocznej edycji dopłat wspierających integrację ekonomiczną znalazły się Fundacja Think!, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, jak również Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tym samym największe wsparcie otrzyma młodzież, kobiety, jak również imigranci, czyli grupy najbardziej potrzebujące impulsu do rozwoju przedsiębiorczości.

"

Organizacje te wyrażają misję Citi Foundation, w która to wpisane jest otwieranie perspektyw ekonomicznych w społecznościach defaworyzowanych, o niskich dochodach i niedostatecznym wsparciu. Poprzez wieloletnie oraz nowe partnerstwa chcemy inspirować kobiety, młodzież oraz migrantów na ich drodze do większej aktywności gospodarczej

– powiedziała Florencia Spangaro, Dyrektor Programowa w Fundacji Citi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Frankowicze spłacają regularnie
Wpisy
autor wpisu
Adam Zieliński
30 maja 2016

Frankowicze spłacają regularnie

PKO Bank Polski w Top 10 pracodawców
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 czerwca 2020

PKO Bank Polski w Top 10 pracodawców

Związek Firm Pośrednictwa Finansowego – czym się zajmuje?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 czerwca 2019

Związek Firm Pośrednictwa Finansowego – czym się zajmuje?

Banki w Polsce najbardziej innowacyjne
Blog
author
Aneta Jankowska
19 lipca 2017

Banki w Polsce najbardziej innowacyjne

Bank Pekao w Ustrzykach Dolnych
Oddziały
author
Patryk Byczek
03 lipca 2019

Bank Pekao w Ustrzykach Dolnych

Emerytura po mężu 2023
Poradnik
autor wpisu
Dorota Cholewicka
17 stycznia 2023

Emerytura po mężu 2023

Porównaj