Globalna ekspansja przyspieszona – partnerstwo Revolut i Visy

Globalna ekspansja przyspieszona – partnerstwo Revolut i Visy

author
Alicja Uzarowicz
05 października 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem Visy, która jest spółką znaną doskonale każdemu posiadaczowi karty płatniczej, doszło do zawarcia nowego porozumienia. Dzięki współpracy Revolut i Visy możliwa będzie szybsza globalna ekspansja usług tej pierwszej spółki. Rozwinięcie działalności na rynki zagraniczne jest dla europejskiego lidera fintechów jednym z głównych celów strategii rozwoju.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie spółki Visa, która jest jedną z największych korporacji oferujących usługi płatnicze na całym świecie, już niedługo doświadczymy owoców jej współpracy z Revolut. Celem zawartego przez firmy porozumienia jest jeszcze szybsza globalna ekspansja działalności tego lidera wśród fintechów Europy.

Obecnie Revolut brzmi znajomo dla konsumentów usług cyfrowo-finansowych. Mówiąc precyzyjniej znają ją osoby poszukujące możliwości wymiany walut, dokonywania płatności P2P (person-to-person) czy także tworzenia budżetów. Usługi te były dostępne między innymi za pośrednictwem kart Visy.

W poniedziałek 30 września firmy postanowiły o dalszym pogłębieniu współpracy, której owocem ma być wejście Revoluta na kolejne rynki zagraniczne. Fintech udostępni w ten sposób swoje usługi Australijczykom, Brazylijczykom, Kanadyjczykom, Japończykom, Nowozelandczykom, Rosjanom, Amerykanom, a także mieszkańcom Singapuru.

Oszczędności młodych Polaków – raport Revolut

Globalna ekspansja Revolut dzięki Visie

W dalszej części obranej strategii dojdzie do kolejnego zwiększenia zasięgu usług Revolut o następne kraje. Wśród tychże krajów znajdą się: RPA, Tajwan, Ukraina, Wietnam, Chile, Hongkong, Argentyna, Indonezja, Indie, Malezja, Meksyk, Filipiny, Korea Południowa oraz Arabia Saudyjska.

"

Cieszymy się, że mamy możliwość rozwinięcia naszej współpracy z Visa, światowym liderem płatności cyfrowych. To kolejny krok w stronę realizacji naszej wspólnej wizji płynnego i innowacyjnego doświadczenia płatniczego

– powiedział Nikolay Storonsky, CEO i założyciel Revolut, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi pomysłodawca licznych usług oferowanych przez jego spółkę podkreślił, iż właśnie teraz nadszedł idealny moment, by podjąć wyzwanie, jakim jest ekspansja globalna marki. Celem jest nie tylko rozwój, ale oferowanie kolejnym konsumentom kontrolę, funkcjonalność i innowacyjność rozwiązań Revolut.

Visa wprowadza pakiet innowacyjnych zabezpieczeń

Porozumienie Revolut-Visa

"

Revolut zrewolucjonizował rynek, zapewniając konsumentom innowacyjne i dotychczas niespotykane doświadczenie płatnicze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc zacieśnić naszą współpracę i przyczynić się do osiągnięcia ambitnych globalnych celów, które Revolut sobie wyznaczył, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia obrotu w sieci płatniczej Visa

– powiedział Antony Cahill z Visa, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił także przedstawiciel Visy, usługi tejże spółki są dostępne w już 54 mln punktów w ponad 200 krajach świata. Tak wielki zasięg usług pozwala na uzyskanie wiedzy i doświadczenia, które są niezbędne podczas wchodzenia na kolejne rynki. Te dwa czynniki Visa z przyjemnością wykorzystuje, by pomagać fintechom rozwijać skrzydła.

Swoją współpracę Revolut i Visa szlifują już od czterech lat. Globalna ekspansja tej pierwszej z nich będzie zatem kolejną okazją, by jeszcze mocniej połączyć siły. Poza obopólnymi korzyściami na takim rozwiązaniu skorzystają także klienci, którzy otrzymają szansę korzystania z usług finansowych na miarę XXI wieku i gospodarki 4.0.

Revolut ostrzega przed oszustami


Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2926102.html?fbclid=IwAR0THFsgXm8icvoblWIb1Vc5xLx2uaebpt-qQCwrdPcmnIW4wktiR9rxvAg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Blisko 2,2 mld zł w PKO TFI w okresie styczeń-luty 2021
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 marca 2021

Blisko 2,2 mld zł w PKO TFI w okresie styczeń-luty 2021

PKO Leasing ufundował auto dla Domu Dziecka
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
06 listopada 2018

PKO Leasing ufundował auto dla Domu Dziecka

Co trzeci Polak nie ma przy sobie gotówki
Blog
author
Aneta Jankowska
12 maja 2017

Co trzeci Polak nie ma przy sobie gotówki

Promocja: „Circle K z Kartą Kredytową Mastercard”
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
25 marca 2019

Promocja: „Circle K z Kartą Kredytową Mastercard”

Systemy czasu pracy – rodzaje
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 sierpnia 2019

Systemy czasu pracy – rodzaje

Porównaj