Godziny otwarcia tylko dla seniorów na Poczcie Polskiej

Godziny otwarcia tylko dla seniorów na Poczcie Polskiej

author
Alicja Uzarowicz
13 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Poczta Polska poinformowała o wyznaczeniu specjalnego czasu w trakcie działania placówek, w którym różne sprawy mogą załatwić wyłącznie seniorzy. Godziny otwarcia tylko dla osób 65+ są wyszczególnione w komunikatach poszczególnych placówek.

Jednym z założeń kolejnych obostrzeń, jakie na rynek nałożył rząd, było umożliwienie seniorom robienie zakupów w czasie, gdy żadna inna grupa wiekowa nie ma wstępu do sklepów. Specjalne godziny otwarcia dla klientów 65+ postanowiła wprowadzić również Poczta Polska.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Najczęściej, analogicznie do sytuacji w sklepach, na Pocztę nikt niebędący seniorem nie dostanie się w godzinach 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku. Warto jednak zapoznać się z informacjami umieszczonymi w poszczególnych placówkach, gdyż mogą on się nieco różnić. W swoim komunikacie Poczta Polska podała przykład otwieranych o godzinie 11.00.

Wówczas czas przeznaczony dla seniorów będzie nieco krótszy, bo w dalszym ciągu potrwa do 12. Niemniej jednak, godziny otwarcia specjalnie dla seniorów oznaczają, że żaden inny młodszy klient nie zostanie wpuszczony do placówki w tym właśnie czasie.

Godziny otwarcia tylko dla seniorów w Poczcie Polskiej

"

Przypominamy jednocześnie, że w placówkach może przebywać określona liczba klientów. Przy okienku może stać tylko jedna osoba, zachowując bezpieczny odstęp od naszego pracownika. Bliższy kontakt jest możliwy jedynie na wyraźną prośbę pracownika o okazanie dokumentu lub wykonanie innych niezbędnych czynności

– powiedziała Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej, cytowana w komunikacie.

Sprawdź także: Pożyczki na czek GIRO

Poza troską o zdrowie klientów i przygotowaniem specjalnych godzin otwarcia dla klientów 65+, Poczta Polska przypomina o innych środkach ostrożności. Preferuje się na przykład płatności bezgotówkowe. Poczta Polska zaleca więc uiszczanie należności z użyciem kart płatniczych albo telefonów komórkowych.

Z jednej bowiem strony płatność gotówką jest niebezpieczna ze względów epidemicznym i stała się nawet przedmiotem apelu WHO. Co więcej, płatności bezgotówkowe trwają często krócej, co pozwala na zmniejszenie kolejek przed placówkami poczty i mniejsze ryzyko zakażenia.

Emerytury i renty od listonoszy bez zmian

Specjalne godziny otwarcia placówek tylko dla seniorów, czy wszelkie inne środki ostrożności nie oznaczają zmian w doręczaniu przez listonosza świadczeń emerytalnych i rentowych. Będą one zatem docierać do seniorów w dotychczasowy sposób i z zachowaniem tych samych norm bezpieczeństwa, co poza okresem epidemii.

Poczta Polska proponuje jednak, aby na wizytę listonosza przygotować własny długopis. Jeżeli zaś emeryt lub rencista czuje się źle, może poprosić listonosza, by przeliczył pieniądze i zostawił je pod drzwiami. Warto pamiętać również o zachowaniu odpowiedniego odstępu podczas kontaktu z listonoszem.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy dom lub mieszkanie emeryta objęte są przymusową kwarantanną. Środki są wówczas przeliczane w placówkach Poczty i wkładane do tak zwanych bezpiecznych kopert. Podczas doręczenia listonosz zostawia kopertę przed mieszkaniem i z bezpiecznej odległości czeka na jej odbiór przez klienta.


Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/497244/poczta-polska-specjalne-godziny-obslugi-tylko-dla-seniorow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Inspektorat ZUS w Pułtusku
Oddziały
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Pułtusku

Chińczycy przejmą Bank BPH ?
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
14 października 2017

Chińczycy przejmą Bank BPH ?

Pekao Direct w Banku Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 stycznia 2020

Pekao Direct w Banku Pekao

Pomagam z Santander – szczegóły akcji
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
09 grudnia 2018

Pomagam z Santander – szczegóły akcji

Zmiany w prawie upadłościowym
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 czerwca 2019

Zmiany w prawie upadłościowym

Bank Pekao w Polanicy-Zdroju
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 lipca 2019

Bank Pekao w Polanicy-Zdroju

Porównaj