Google Card – do trzech razy sztuka?

Google Card – do trzech razy sztuka?

author
Alicja Uzarowicz
20 kwietnia 2020

Niecały tydzień zajęło firmie Google przygotowanie informacji odnośnie planów rozwoju analogicznych do poczynań największych konkurentów giganta. Google Card będzie zatem odpowiedzią na Apple Card i Huawei Card. Jakie szczegóły na temat rozwiązania podała spółka i kiedy należy spodziewać się premiery?

Apple Card, Huawei Card i wreszcie Google Card – fani rozwiązań oferowanych przez największych potentatów technologii na świecie doczekali się deklaracji również od Google. Zaledwie w zeszłym tygodniu informowaliśmy o deklaracji chińskiej firmy Huawei stworzenia fizycznej i elektronicznej karty do płatności mobilnych i zbliżeniowych.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Teraz nadszedł czas na odpowiedź ze strony Google. I chociaż pierwsze domysły pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku, trzy miesiące po amerykańskiej premierze Apple Card, to wreszcie pojawiły się bardziej konkretne informacje na ten temat. Także w listopadzie doszło bowiem do nawiązania współpracy na linii Google – Grupa Citi.

Właśnie ten bank najpewniej wspólnie tworzy Google Card, która może stanowić poważną konkurencję dla tradycyjnej bankowości. Do czego będzie służyć taka karta i czym będzie się różnić od analogicznych rozwiązań innych firm? I wreszcie, czy i kiedy rozwiązanie trafi do polskich konsumentów?

Google Card – karta fizyczna i elektroniczna

Chociaż podstawową formą korzystania z karty płatniczej od Google będzie aplikacja i płatności mobilne, to koncern zakłada wydawanie również plastikowym, bardziej tradycyjnym wydaniu. Najprawdopodobniej gigant nawiąże na tym polu współpracę z Visą.

Sprawdź także: Huawei Card – nowe karty płatnicze

To właśnie jej logo ozdabiało zdjęcia, do których udało się trafić serwisowi TechCrunch, który poinformował o możliwych planach. Jednak jako, że projekt znajduje się raczej w początkowej fazie, nie należy wykluczać, że ostatecznie Google zwróci się z propozycją do konkurenta Visy, czyli oczywiście Mastercard.

Niestety nie wiadomo na ten moment, kiedy pierwsze karty trafią do portfeli użytkowników urządzeń od Google. Całkiem rozsądnym jest także przypuszczenie, że jako pierwsi z Google Card skorzystają amerykańscy klienci koncernu. Ciężko na ten moment również o informacje odnośnie ewentualnych opłat i promocji.

Czy Google, Apple i Huawei wykończą banki?

Wiele usług pozafinansowych oraz promocji zależeć będzie od banków, z którymi Google nawiąże współpracę w celu wdrożenia swojej karty. Prace nad nowym rozwiązaniem nie powinny potrwać jednak zbyt długo. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Google już kiedyś spróbowało swoich sił na rynku kart płatniczych.

W 2013 roku ruszył bowiem projekt polegający na wydawaniu kart w ramach jednej z usług giganta o nazwie Google Wallet. Po trzech latach jednak doszło do zamknięcia całego przedsięwzięcia. Czy kolejne podejście do finansów spowoduje jeszcze większy sukces i popularność rozwiązań od Google?

Eksperci rynku fintech przyznają, że czasem zapominamy, iż największe zagrożenie dla tradycyjnej bankowości nie leży wcale po stronie startupów. Na ten moment projekty pokroju Apple Card i Google Card realizowane są we współpracy z bankami. Jak jednak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

To właśnie te największe koncerny, warte ogromne sumy i zrzeszające miliardy klientów, stanowią najpoważniejsze zagrożenie dla przyszłej bankowości. Jeżeli ich karty osiągną rynkowy sukces, może im się zachcieć jeszcze głębiej wejść na rynek finansowy i „wykończyć” mnóstwo firm, szczególnie tych o mniejszym zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Łapach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 czerwca 2019

Alior Bank w Łapach

Primark nareszcie w Polsce
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
23 stycznia 2019

Primark nareszcie w Polsce

Ranking chwilówek – październik 2020
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
01 października 2020

Ranking chwilówek – październik 2020

Bank Pekao w Krośnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lipca 2019

Bank Pekao w Krośnie

Jak zostać komornikiem?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
24 września 2018

Jak zostać komornikiem?

 Na Święta Bożego Narodzenia musimy pracować 5 dni
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
04 grudnia 2018

 Na Święta Bożego Narodzenia musimy pracować 5 dni

Porównaj