Green Card od Bunq i Mastercard

Green Card od Bunq i Mastercard

author
Alicja Uzarowicz
23 marca 2020

Cyfrowy bank Bunq oraz globalny gigant płatniczy Mastercard postanowiły jeszcze mocniej rozszerzyć zasięg swojej dotychczasowej współpracy. Dzięki temu metalowa Green Card trafi do klientów organizacji w aż 30 krajach. Skorzystać z niej będą mogli także i Polacy.

Bank cyfrowy Bunq oraz spółka płatnicza Mastercard zawiązały jeszcze bliższą współpracę w kontekście metalowej Green Card, czyli zielonej karty płatniczej. Klienci niektórych krajów mogli ją zamawiać już w listopadzie ubiegłego roku. Dzięki rozszerzeniu współpracy trafi ona do klientów w łącznie 30 krajach.

Sprawdź także: Mastercard i Visa zwiększają limit transakcji bezgotówkowych do 100 zł bez podawania PIN-u.

Skąd „zielony” charakter karty płatniczej wydawanej przez bank cyfrowy Bunq? Jej używanie dosłownie pomaga sprawić, by nasz świat był bardziej zielonym miejscem. Albowiem za każde wydane za pośrednictwem tej karty 100 euro spółka kupuje drzewo dla instytucji o nazwie Eden Reforestation Projects.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Takie wsparcie organizacji, która zajmuje się odbudową drzewostanu, który został mocno nadwyrężony przez działalność człowieka na całym świecie, to świetny przykład społecznej odpowiedzialności biznesu. Kolejną dobrą wiadomość dla środowiska stanowi fakt, iż karty wydawane przez Bunq są wytwarzane z metalu, co wpływa na ograniczenie produkcji plastiku.

Green Card od Bunq także dla polskich klientów

Jak podał gigant płatniczy Mastercard w swoim najnowszym komunikacie prasowym, dotychczasowa działalność cyfrowego banku Bunq zdążyła już istotnie wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego. Albowiem klienci korzystający z zielonych kart dokonali transakcji, za które zakupiono już łącznie 100 tys. drzew.

Co to oznacza dla jakości powietrza na świecie? Oszczędność w emisji dwutlenku węgla, jaką powoduje posadzenie tylu drzew, to 30,8 mln kg. Jest to równowartość aż 32,5 tys. lotów pomiędzy Nowym Jorkiem i Paryżem. Ściślejsza współpraca pozwoli na dodatkowe zwiększenie działań proekologicznych cyfrowego banku.

Wydawanie środków z pomocą metalowej Green Card pozwala użytkownikowi na zniwelowanie swojego śladu węglowego w ciągu zaledwie 5 lat. Wystarczy, by każdego miesiąca dokonywał transakcji na kwotę co najmniej 1 tys. euro. Każde kolejne drzewo pozwoliłoby na początek naprawy tego, co zniszczył człowiek.

Priceless Planet Coalition – proekologiczna inicjatywa Mastercard

Współpraca z bankiem cyfrowym, który w imieniu swoich klientów sadzi drzewa za ich aktywne korzystanie z produktów, to działalność szyta na miarę w kontekście ostatnich działań Mastercard. Nie powinno zatem dziwić, że program Green Card dołączył do inicjatywy Priceless Planet Coalition.

Przedsięwzięcie, które niedawno zaprezentował światu gigant płatniczy ma na celu powiązanie działań biznesowych ze zrównoważonym rozwojem. Priceless Planet Coalition to nic innego jak drogowskaz wskazujący rozsądne inwestycje w ochronę naszego środowiska naturalnego.

"

Wraz z partnerami podzielającymi misję “dobrych czynów w dobrej sprawie”, Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków-założycieli tej platformy

– napisano w komunikacie Mastercard.


Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/mastercard-rozszerza-wspolprace-z-cyfrowym-bankiem-bunq-i-wesprze-jego-rozwoj-w-europie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Pleszewie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 lipca 2019

Alior Bank w Pleszewie

Płatności Fitbit Pay dostępne w Santander Bank
Aktualności
author
Aneta Jankowska
02 października 2018

Płatności Fitbit Pay dostępne w Santander Bank

Czy grozi nam kryzys paliwowy?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
27 kwietnia 2019

Czy grozi nam kryzys paliwowy?

Zmiany w zarządzie Getin Noble Bank
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 grudnia 2018

Zmiany w zarządzie Getin Noble Bank

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 stycznia 2019

Rekordowa liczba zastrzeżonych dokumentów

Idea Bank w Łodzi
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 stycznia 2019

Idea Bank w Łodzi

Porównaj