Hackaton #PekaoCoders już w ten weekend

Hackaton #PekaoCoders już w ten weekend

author
Alicja Uzarowicz
24 października 2019

W najbliższy weekend, czyli 25-27 października Politechnika Wrocławska będzie gościć hackaton #PekaoCoders. Podczas maratonu programowania uczestnicy otrzymają praktyczne problemy do rozwiązania. Konkurencje związane będą między innymi z wykorzystaniem danych z terminali płatniczych na korzyść klientów oraz ze sposobami na ich przystępne zaprezentowanie.

Prawdopodobnie najcenniejszym dobrem XXI wieku jest informacja. Istnieją całe przedsiębiorstwa i zawody poświęcone uporządkowaniu, zarządzaniu i prezentowaniu danych. Informacje będą jedną z konkurencji podczas maratonu programowania #PekaoCoders. Hackaton odbędzie się już w ten weekend, to jest 25-27 września.

Na miejsce wydarzenia organizatorzy wybrali lokalizację bardzo mocno ceniącą sobie znaczenie informacji – Politechnikę Warszawską. Problemy, które będą mieli do rozwiązania uczestnicy hackatonu także dotyczą danych. A mianowicie danych z terminali płatniczych, ich wykorzystanie na korzyść klientów oraz przystępne sposoby ich prezentacji.

Bank Pekao S.A., który odpowiada za organizację wydarzenia, zachęca do zgłaszania się zarówno pojedynczych programistów, jak również całe zespoły. Co ważne, poszukiwani są nie tylko programiści, ale przede wszystkim osoby o nieszablonowym i kreatywnym myśleniu, które będą w stanie stworzyć rozwiązania z dużym polem do rozwoju.

Hackaton #PekaoCoders już w ten weekend we Wrocławiu

Cechami, jakie powinny posiadać osoby budujące grupy konkursowe, są także kompetencje w zakresie user interface (UI) oraz user experience (UX). Mile widziane są także osoby zainteresowane rozwojem przedsiębiorstw, projektowaniem usług, marketingiem, a także posiadające wykształcenie socjologiczne.

Wrocławski hackaton #PekaoCoders będzie szóstą i ostatnią imprezą w tegorocznym kalendarzu maratonów programowania. Poprzednie edycje odbyły się na uczelniach w całym kraju, między innymi w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i Krakowie. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych pomysłów.

A tych nie brakuje, ponieważ po krótkiej charakterystyce osób idealnych do tworzenia zespołów wyraźnie widać, że mają one charakter interdyscyplinarny. Wspólnie zaś zespoły te są w stanie rozwiązywać jedne z poważniejszych wyzwań, jakie stoją na drodze rozwoju sektora bankowości.

Co po wrocławskim hackatonie?

Okazuje się, że na zwycięzców konkurencji na Politechnice Warszawskiej czeka dalszy etap konkursu. Albowiem dla drużyny, która osiągnie najciekawsze wyniki i rozwiązania otrzyma kwalifikację do wielkiego finału hackatonu #PekaoCoders. Pod koniec roku w Stolicy dojdzie do starcia najlepszych drużyn ze wszystkich edycji imprezy.

Trzy najlepsze drużyny na każdym etapie wydarzenia, także regionalnym, mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne. Pierwsze miejsce to 3 000 zł, drugie 2 000 zł a trzecie miejsce nagrodzi 1 000 zł. Warto spróbować swoich sił podczas wrocławskiego hackatonu, bo udział w imprezie jest bezpłatny.

Łącznie pula nagród przekracza 90 tys. złotych, innymi słowy jest o co walczyć. Tym bardziej, że poza nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi wygrani mogą liczyć na udział w płatnym stażu. Wydarzenie to powstało dzięki inicjatywie Laboratorium Innowacji, czyli jednostki Banku Pekao S.A.

Celem istnienia tej organizacji jest promowanie kultury innowacji oraz stwarzanie warunków do budowania nowoczesnych rozwiązań. Co więcej, instytucja wyszukuje perełek wśród startupów i firm, aby odnaleźć pomysły mogące przynieść bankowi unikatowe i kreatywne rozwiązania problemów.


Źródła:
https://www.pekaocoders.pl/wroclaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Kluczbork
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
21 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Kluczbork

WP Pilot – ile kosztuje?
Telewizja
author
Dominika Sobieraj
19 listopada 2020

WP Pilot – ile kosztuje?

Podstawowy rachunek płatniczy PKO BP
Banki
author
Dominika Sobieraj
25 sierpnia 2018

Podstawowy rachunek płatniczy PKO BP

Santander Consumer Bank Kraków
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
05 lipca 2021

Santander Consumer Bank Kraków

thumbnail
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
20 lipca 2021

Santander Consumer Bank Bełchatów

Santander Bank Polska w Iławie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
22 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Iławie

Porównaj