Fabryka fintechów od MasterCard

Fabryka fintechów od MasterCard

autor wpisu
Natalia Narloch
01 grudnia 2018

Powstaje nowe przedsięwzięcie MasterCard w obszarze fintechu o nazwie The Heart Ventures. Jednostka ta, we współpracy z największymi korporacjami będzie budować nowe spółki technologiczne dostarczające między innymi tzw. usługi dodane dla banków.

Czym jest The Heart Venture?

Podczas tegorocznej konferencji Impact Fintech w Łodzi, MasterCard i The Heart ogłosiły powstanie The Heart Ventures.

„Polska to ważny rynek dla Mastercard i coraz ważniejsze centrum innowacji w Europie. Cieszymy się, że to właśnie tutaj będziemy mogli rozwijać i wdrażać najnowsze technologie. Wspólnie z The Heart i zaproszonymi partnerami będziemy budować nowe spółki i otwierać dla nich światowe rynki” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny Mastercard w Polsce.

Pierwsze pięć spółek uruchomiona zostanie już w przyszłym roku. Specjalizować się będą m.in. w obszarach insurtech, fintech i realitech. The Heart Ventures będzie ściśle współpracować z Mastercard Labs. Dzięki temu, otrzyma dostęp do placówek badawczych zlokalizowanych na całym świecie.

Realizacja tej inwestycji pod przewodnictwem Macieja Marszałka, jest kolejnym dowodem zaangażowania Mastercard w rozwój polskiego ekosystemu fintech. Co więcej, jak zapowiada KNF, The Heart Ventures wraz z Mastercard mają być operatorem „zdecentralizowanej piaskownicy regulacyjnej”, która wspiera młode spółki w testowaniu technologii i wejściu na rynek.

Strategiczne partnerstwo i obustronne korzyści

„Dziś innowacje rodzą się ze współpracy. Strategiczne partnerstwo z Mastercard daje The Heart Ventures dostęp do unikalnego know-how i możliwość tworzenia rozwiązań, które mają potencjał globalny. Działając razem jesteśmy w stanie kompleksowo wesprzeć korporacje, które próbują transformować swój biznes i w zwinny sposób rozwijać nowe przedsięwzięcia” – komentuje Tomasz Rudolf, CEO The Heart.

Na czele The Heart Ventures stanął Maciej Marszałek. Doświadczenie w tej branży zdobył pełniąc funkcję Chief Digital & Data Officer w Grupie Axa w Madrycie, gdzie nadzorował proces cyfrowej transformacji na 29 rynkach Ameryki Południowej, Afryki, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Jak podkreśla szef spółki, wdrażanie nowych modeli biznesowych do korporacji jest trudne i czasochłonne i nierzadko napotyka się bariery wewnątrz organizacji. „The Heart Ventures łączy zwinność startupu z unikalnymi zasobami korporacji. Taki mariaż pozwala na ominięcie barier organizacyjnych przy jednoczesnej możliwości szybkiego skalowania nowego biznesu” – dodaje Maciej Marszałek.

The Heart a MasterCard

The Heart jest to korporacyjne centrum innowacji. Skupia wokół siebie liderów cyfrowej transformacji w Europie. Wykorzystuje technologie tworzone przez zespół startapów i wraz z dużymi firmami kreuje nowe biznesy, koncepcje i wprowadza na rynek nowe produkty.

MacterCard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Zarządza najszybszą na świecie siecią przetwarzania płatności, łączącą w jednym miejscu konsumentów, instytucje finansowe, produkty handlowo-usługowe, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Lęborku
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2019

Alior Bank w Lęborku

Bank BGK opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 listopada 2020

Bank BGK opinie

PKO BP w Kątach Wrocławskich
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
12 sierpnia 2019

PKO BP w Kątach Wrocławskich

Wysoka emerytura gwarantem długowieczności
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
19 czerwca 2019

Wysoka emerytura gwarantem długowieczności

Porównaj