X. edycja akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew

X. edycja akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew

author
Alicja Uzarowicz
21 lipca 2019

Już po raz dziesiąty pracownicy Getin Noble Banku postanowili wziąć udział w akcji cechującej bardzo szczytny cel. Nie tylko bowiem oddali oni krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew, ale również ponownie sprawili, iż temat oddawania krwi pojawił się w mediach. Dzięki temu krew oddać może więcej ochotników.

Dziesiątą edycję akcji honorowego krwiodawstwa krwi Getin Crew można nazwać doskonałym przykładem przełożenia na praktykę idei Corporate Social Responsibility (z ang. Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstw). Polega ona na wyjściu poza ramy gospodarcze i czynieniu dobra w każdy możliwy sposób.

W ramach dziesiątej już edycji akcji Getin Crew krew oddało 70 pracowników Getin Noble Bank. Akcja organizowana jest dwa razy do roku i dzieli się na edycję wiosenną oraz jesienną. Pochodzili oni z trzech różnych miast, a łącznie udało się zebrać ponad 30 litrów krwi różnych grup.

Dlaczego właśnie teraz zorganizowano po raz kolejny akcję honorowego krwiodawstwa? Jak napisano w oficjalnym komunikacie na ten temat, okres wakacyjny cechuje wzmożone zapotrzebowanie na krew. Powodem tego są zapewne liczne wypadki i urazy, które zdarzają się podczas podróży rodaków.

honorowego krwiodawstwa

KNF odmawia fuzji Idea Banku z Getin Noble Bankiem

Akcje honorowego krwiodawstwa Getin Noble Banku

Krew, którą udało się zgromadzić podczas tej edycji akcji honorowego krwiodawstwa Getin Crew została już przekazana na rzecz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcji patronowała po raz kolejny Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich. Edycja jesienna inicjatywy w tym roku odbędzie się 29 października.

Co najważniejsze, pracownicy Getin Noble Banku mogą oddawać krew na miejscu w centralach banku umiejscowionych w Warszawie, Wrocławiu oraz Katowicach. Dzięki temu mogą oni czynić dobro „bez wychodzenia z biura”. Swoją dumę z wyników oraz konieczność propagowania krwiodawstwa przedstawiła  Marta Chmielewska.

"

Te zaledwie kilkanaście minut poświęcone przez jednego dawcę może uratować życie aż trzem osobom. Dlatego jesteśmy niezwykle dumni z inicjatywy Getin Crew, a jeszcze bardziej z naszych Pracowników, którzy tylko w 2018 r. oddali aż 54 litry krwi. Co ważne, Getin Crew to inicjatywa, która wyszła od naszych Pracowników […]

– powiedziała Marta Chmielewska z Getin Noble Bank, cytowana w komunikacie.

honorowego krwiodawstwa

Wpłaty BLIKiem od Getin Noble Bank już dostępne

Akcje honorowego krwiodawstwa to nie wszystko

W dalszej części swojej wypowiedzi Marta Chmielewska reprezentująca ciało dyrektorskie banku podkreśliła ponadto, że Getin Noble Bank jako pracodawca stara się zapewnić jak najlepsze warunki do czynienia dobra przez pracowników. Jej zdaniem w gestii pracodawcy leży także zachęcanie do podobnych inicjatyw.

Poza akcjami honorowego krwiodawstwa, pracownicy Getin Noble Bank biorą czynny udział także w innych słusznych inicjatywach. Przykładem wskazanym w komunikacie banku jest chociażby Bieg Fair Play w celach charytatywnych. Kolejnymi takimi akcjami są prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka czy też Koco-Paka, czyli zbiórka dla schronisk dla zwierząt.

honorowego krwiodawstwa


Źródła:
https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/biuro-prasowe/pracownicy-getin-noble-banku-po-raz-kolejny-oddali-krew-potrzebujacym.html?fbclid=IwAR1j3BzTmLGVNvCSmgrCNcKtmxy8P3a9UVHSl2G9By_lwJt7qbLDsa8wLYc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Provident w Gliwicach
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
06 sierpnia 2016

Provident w Gliwicach

Santander Consumer Bank Mońki
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Mońki

Kredyt hipoteczny Piekary Śląskie
Kredyty miasta
author
Dorota Cholewicka
21 lutego 2023

Kredyt hipoteczny Piekary Śląskie

Kredyt konsolidacyjny Dęblin
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 stycznia 2021

Kredyt konsolidacyjny Dęblin

Bank Millennium chce przejąć Eurobank – wniosek trafił do UOKiK
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 grudnia 2018

Bank Millennium chce przejąć Eurobank – wniosek trafił do UOKiK

Porównaj