IKEA Katowice – kontakt, godziny otwarcia

IKEA Katowice – kontakt, godziny otwarcia

author
Dominika Sobieraj
25 stycznia 2022

Sklepy IKEA zlokalizowane są tylko w największych miastach w Polsce. Jeden z nich mieści się w Katowicach, na obrzeżu miasta. Sprawdź dane kontaktowe, numer infolinii oraz dokładny adres katowickiego sklepu IKEA.

Ikea Katowice - kontakt

Sklep IKEA w Katowicach zlokalizowany jest na obrzeżu miasta, w kierunku wyjazdu do Sosnowca. W pobliżu sklepu znajdują się także inne duże salony meblowe, tj. JYSK, Agata Meble czy Castorama. W to miejsce warto się więc wybrać w celu większych zakupów do domu/mieszkania. Dyrektorem sklepu IKEA Katowice jest Magdalena Krokowska-Wicherek.

źródło grafiki: https://www.ikea.com/pl/pl/stores/katowice/

IKEA to sklep, w którym możemy znaleźć wszystko, czego będziemy potrzebować do urządzenia funkcjonalnego i pięknego mieszkania. W ofercie sklepu są zarówno meble z niskiej, jak i z wysokiej półki cenowej.

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na zakupy nowego wyposażenia za gotówkę, możemy skorzystać z ofert kredytów na remont mieszkania oraz z oferty kredytowej IKANO Banku, czyli banku zlokalizowanego wewnątrz katowickiego oddziału IKEA.

Ikea Katowice – kontakt

Adres:

Al. W. Roździeńskiego 95
40-203 Katowice

Godziny otwarcia: 

poniedziałek-sobota 9:00 – 22:00
niedziela handlowa 9:00 – 21:00

Kontakt: 

22 275 00 00

Mapa dojazdu:

 

Klienci spędzają w katowickim sklepie IKEA zazwyczaj od 45 minut do 2 godzin. Najmniej popularne godziny odwiedzin sklepu to godziny tuż po otwarciu oraz tuż przed zamknięciem (z rana 9:00-11:00, a wieczorem 19:00-21:00). Zdecydowanie więcej ludzi jest w sklepie w soboty oraz w piątki po południu – jeżeli więc mamy w planach spokojne i rozważne zakupy, lepiej udać się na nie między poniedziałkiem a czwartkiem.

Spis treści:

 1. Ikea Katowice - kontakt
 2. IKEA Katowice - godziny otwarcia
 3. IKEA Katowice - dojazd
 4. IKEA Katowice - promocje
 5. IKEA Katowice - praca
Zwiń spis treści

IKEA Katowice - godziny otwarcia

Sama powierzchnia sklepowa IKEA w Katowicach jest czynna w godzinach od 9:00 do 22:00 we wszystkie dni tygodnia poza niedzielą. Nie oznacza to jednak, że w tych samych godzinach możemy korzystać ze wszystkich pozostałych usług sklepu.

Warto wiedzieć na przykład, że magazyn wydawania towaru jest czynny zawsze w godzinach 10:00-21:00.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

Kredyt online – wypłata nawet w 1 dzień

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Pożyczki bez zaświadczeń – minimum formalności

W innych godzinach czynna jest restauracja IKEA – zjeść możemy co prawda od godziny otwarcia sklepu, ale jedynie do godziny 21:00, czyli od poniedziałku do soboty strefa restauracyjna zamykana jest godzinę przed zamknięciem całego sklepu. Wcześniej niż kasy zamykany jest także kącik zabaw dla dzieci Småland.

W tych samych godzinach, co sklep, czynny jest natomiast sklepik szwedzki, czyli sklep, w którym możemy kupić na przykład mrożone produkty spożywcze IKEA oraz suchą żywność, np.: ciastka, chrupki chleb.

Podsumujmy godziny otwarcia punktów w sklepie IKEA w Katowicach:

restauracja
poniedziałek-sobota 9:00 – 21:00
niedziela handlowa 9:00 – 21:00

Småland
poniedziałek-sobota 9:00 – 20:15
niedziela handlowa 9:00 – 21:00
(obecnie nieczynne)

sklepik szwedzki
poniedziałek-sobota 9:00 – 22:00
niedziela handlowa 9:00 – 21:00

IKEA Katowice - dojazd

Katowicka IKEA zlokalizowana jest przy Al. W. Roździeńskiego 95. Do sklepu możemy bez problemu dojechać samochodem – musimy jedynie zjechać z alei Roździeńskiego w odpowiednim miejscu, bezpośrednio na parking IKEA. Samochód możemy pozostawić na darmowym przestronnym dwupoziomowym parkingu. Za parkowanie nie jest pobierana opłata.

Do katowickiego sklepu IKEA możemy dojechać również bezpośrednimi autobusami. Wysiadamy na przystanku Dąbrówka Mała Centrum Handlowe. Dojście do drzwi sklepu z tego przystanku zajmie nam maksymalnie dwie minuty.

Na przystanku Dąbrówka Mała Centrum Handlowe zatrzymują się autobusy linii:

 • 40,
 • 154,
 • 800,
 • 805,
 • 807,
 • 808,
 • 813,
 • 814,
 • 815,
 • 817,
 • 818,
 • 835,
 • 908N.

IKEA Katowice - promocje

W sklepie IKEA Katowice obowiązują zawsze dwa typy promocji. Jedne z nich to promocje dostępne dla wszystkich oddziałów IKEA w Polsce, a drugie to promocje indywidualne – dostępne tylko dla klientów IKEA Katowice posiadających kartę IKEA Family.

Promocje dostępne we wszystkich sklepach IKEA znajdziemy zawsze na stronie internetowej sklepu: https://www.ikea.com/pl/pl/. Aby znaleźć aktualne oferty, musimy kliknąć zakładkę produkty, a następnie wybrać dział “Oferty”. Wszystkie oferty bieżące wskazane są zawsze na liście w tym miejscu.

Promocje dostępne wyłącznie w sklepie IKEA Katowice znajdziemy natomiast na stronie IKEA Family: https://www.ikeafamily.eu. Aby wyświetlić aktualne promocje dla katowickiego oddziału, musimy na górze strony wybrać miasto KATOWICE, a następnie kliknąć “Oferty”.

Uwaga! Z promocji wyświetlonych w tym dziale będziemy mogli skorzystać tylko wtedy, kiedy przy zakupie okażemy naszą kartę IKEA Family. Jej założenie jest zupełnie darmowe i możemy dokonać tego zawsze podczas wizyty w sklepie albo przez Internet.

Mieszkasz w Katowicach? Sprawdź także:

Pożyczki Katowice – szybka wypłata

Kredyt gotówkowy Katowice – minimum formalności

Kredyt konsolidacyjny Katowice – niska rata

Kredyt hipoteczny Katowice – ranking

IKEA Katowice - praca

Aktualne oferty pracy w sklepie IKEA Katowice znajdziemy na stronie https://ikea.avature.net/pl_PL/External. Aby wybrać oferty jedynie z Katowic, musimy odpowiednio dostosować szare pole wyboru, a następnie kliknąć “Wyszukaj”.

Lista aktualnych ofert wyświetli się na dole strony. Przykładowe oferty aktualne na dzień 25.01.2022:

IKEA Katowice dostawa

Klienci IKEA Katowice mogą robić zakupy online lub stacjonarnie. Jednak niezależnie od tego, którą formę zakupów wybierzemy, możemy skorzystać z opcji dostawy zakupionych przedmiotów pod wskazany adres. Obecnie Klienci mają do wyboru cztery sposoby dostawy:

Kurierem

Dostawa kurierem dotyczy przywiezienia małych mebli i akcesoriów raz z wniesieniem. Standardowa cena za tę usługę wynosi od 15 zł dla Klientów na terenie całej Polski. Co ważne, opcja ta dostępna jest wyłącznie dla paczek o wadze maksymalnej 30. Czas dostawy wyniesie do 4 dni roboczych.

Co ciekawe, koszt tej dostawy dla Klubowiczów IKEA Family wynieść może wyłącznie 1 zł pod warunkiem, że nasze zakupy kosztować będą przynajmniej 149 zł.


Bez wniesienia

Jest to opcja dostawy przeznaczona dla akcesoriów oraz mebli pierwszej przeszkody architektonicznej. Ostateczna wysokość dostawy zależeć będzie od wagi zakupionych produktów, a zaczyna się od 59 zł. Maksymalna granica wagi wynosi natomiast 200 kg. Czas oczekiwania na dostawę przy tej opcji wskazywany jest podczas składnia zamówienia.


Z wniesieniem

Jest to dostawa akcesoriów oraz mebli z opcją wniesienia zakupów do wskazanego przez Klienta pomieszczenia. W tym przypadku ostateczny koszt również zależeć może od wagi produktów, a minimalna kwota wynosi 89 zł na terenie całej Polski. Termin dostawy podawany jest podczas składania zamówienia.


Z wniesieniem o wybranej porze

Jest to najdroższa opcja dostawy w Ikea. Usługa dotyczy dostawy akcesoriów oraz mebli do wskazanego przez Klienta pomieszczenia. Koszt, podobnie jak w poprzednich opcjach, uzależniony jest od wagi produktów, a zaczyna się od 109 zł. Różnica między opcją z wniesieniem a z wniesieniem o wybranej porze jest taka, że w przypadku tej drugiej to Klient sam może zadecydować, kiedy i o której kurier ma pojawić się pod wskazanym adresem. Dostępne są cztery trzygodzinny przedziały czasowe:

– 8:00 – 11:00

– 11:00 – 14:00

– 14:00 – 17:00

– 17:00 – 20:00

Oferty lokalne IKEA Katowice

Sklepy IKEA starają się możliwie jak najtrafniej odpowiadać na potrzeby swoich Klientów. Z tego powodu dla każdego sklepu przygotowywane zostają oferty specjalne, czyli tak zwane oferty lokalne. Klienci, którzy chcą dowiedzieć się, jakie ciekawe propozycje zostały obecnie przygotowane dla sklepu w Katowicach, powinni odwiedzić stronę https://www.ikea.com/pl/pl/stores/katowice/. Znajduje się tam bowiem aktualna oferta dla tego miasta.


Ikea Katowice – informacje o sklepie:

Adres sklepu:Al. W. Roździeńskiego 95
40-203 Katowice
Infolinia:22 275 00 00
Godziny otwarcia:9:00 – 22:00
Niedziele handlowe:9:00 – 21:00
Darmowy parking:tak, bez opłat
Dyrektor sklepu:Magdalena Krokowska-Wicherek

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/IKEA

https://www.ikea.com/pl/pl/stores/katowice/

https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/contact-us/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

2020-10-19 12:28:20

Dlaczego nie otrzymałem zamówienia nr1133453462 miała być 16.10.2020 w godzinach 8-12 podobno awaria samochodu. Czekam jest 19.10.2020 godzina 12,26 i nic .Pozdrawiam

2020-10-11 19:30:45

Dlaczego nie otrzymałem dzisiaj dostawy zamówienia miała być od12do 16; nr zamówienia 1130391391

Seweryn Kanik
Seweryn Kanik
2020-07-28 11:39:00

Czy posiadacie na stanie stół rozkładany tylko Biały Bjursta 50/70/90x90

Jania sikora
Jania sikora
2020-05-04 08:44:20

Dla Całej przesympatycznej Załogi suuuuuperrr Placówki Handlowej IKEA w Katowicach , której bardzo mi brakowało - moc wspaniałych, bezpiecznych dni , moc szczęścia z wyrazami szacunku Jania sikora

Jania i Kazio Sikorowie ul.Marcinkowskiego 2A/1 kod 40-233 Katowice
Jania i Kazio Sikorowie ul.Marcinkowskiego 2A/1 kod 40-233 Katowice
2020-04-27 09:56:13

Przepiękna Placówko Handlowa!!!! Dużo zdrowka i zdrowka i zdrowka dla Wszystkich super LUDZI ,którzy i założyli ten Wspaniały Salon i Dla Wszystkich Pracownikow , zawsze uprzejmych i chętnych do pomocy . Oplywajcie Szanowni Państwo szczesciem!!!! ??????????

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Gliwice
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
02 listopada 2017

Kredyt samochodowy Gliwice

Prezes PKO BP z nagrodą Byki i Niedźwiedzie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 marca 2019

Prezes PKO BP z nagrodą Byki i Niedźwiedzie

Ile kosztuje wiza do Kanady?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
24 maja 2019

Ile kosztuje wiza do Kanady?

Disney Plus – opinie
Telewizja
author
Dominika Sobieraj
12 maja 2022

Disney Plus – opinie

Kasy wirtualne dla Ubera, Bolta i taksówek
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 marca 2020

Kasy wirtualne dla Ubera, Bolta i taksówek

7 kroków do finansowej wolności
Blog
autor wpisu
Marek_Rutkowski
03 listopada 2015

7 kroków do finansowej wolności

Porównaj