IKO umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej

IKO umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej

author
Alicja Uzarowicz
27 lipca 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem PKO BP aplikacja IKO posiada już nową usługę. Klienci Banku oraz Inteligo mogą kupować przez nią bilety komunikacji miejskiej. Usługa jest bardzo wygodna i funkcjonalna chociażby dlatego, że aby okazać bilet do kontroli, nie trzeba się do IKO ponowie zalogować.

Banki starają się jak najmocniej poszerzać funkcjonalność swoich aplikacji mobilnych po to, by jeszcze lepiej wypełniać wymagania klientów. A ci wolą posiadać coraz więcej funkcji w jednym miejscu, aby nie instalować kolejnych aplikacji. Nową funkcję otrzymało IKO, czyli mobilne narzędzie dla klientów PKO BP i Inteligo.

W swoim najnowszym komunikacie Bank PKO BP poinformował, iż użytkownicy aplikacji IKO mogą już za jej pośrednictwem kupować bilety komunikacji miejskiej. Co więcej, klient po zakupie biletu nie musi w celu jego okazania ponownie logować się od systemu. Bank wyraźnie postawił na wygodę korzystania z nowej usługi.

Nowa funkcja IKO działa zarówno w aplikacji na system operacyjny Android, jak i iOS, a transakcjom pośredniczy firma moBilet. O jej niezwykłej przydatności świadczyć może również fakt, iż usługa działa w większości polskich miast. Oznacza to znaczne udogodnienia dla osób korzystających z transportu zbiorowego w różnych miastach Polski.

iko

Bezpieczny Plan od PKO Życie TU

Jak kupić bilet przez IKO?

Aby korzystać z nowej funkcji aplikacji, należy być klientem PKO BP albo Inteligo i mieć ją zainstalowaną na użytkowanym smartfonie. Nowa usługa pojawi się po zalogowaniu do zaktualizowanej wersji IKO i wybraniu opcję zakupu biletu. Następnie użytkownik proszony jest o wskazanie miasta, ilości biletów oraz rachunku, który ma zostać obciążony.

Aplikacja pozwoli na zakup biletów zarówno na autobusy, tramwaje, jak i metro. Kiedy podczas podróży wystąpi kontrola biletów, wystarczy pokazać kontrolerowi aktywny bilet w telefonie. Aby tego dokonać, nie będzie konieczne ponowne zalogowanie się do aplikacji.

Usługa działać będzie w różny sposób w różnych miastach, w zależności od tamtejszej polityki biletowej. W przypadku miast, gdzie występują bilety na określony czas albo jeden przejazd, aplikacja może poprosić o numer linii, którą klient podróżuje. IKO może także poprosić o na przykład numer boczny pojazdu albo inne informacje.

Aby zatwierdzić zakup, wystarczy podać kod PIN dopasowany do aplikacji, choć nie będzie to konieczne przy każdym zakupie. Wygodna jest także opcja dodania danego rodzaju biletów do Ulubionych – ta funkcja niewątpliwie przyspieszy zakup biletów w przyszłości. Na 2 minuty przed końcem ważności biletu ponadto, klient otrzyma powiadomienie.

iko

29. Bieg Powstania Warszawskiego z PKO BP

Już 3 tys. transakcji przez IKO

"

Właśnie udostępniliśmy funkcję zakupu biletów w aplikacji IKO. Od momentu startu tej funkcji zanotowaliśmy już blisko  3 tys. transakcji zakupu biletów. Stawiamy na systematyczny rozwój funkcji IKO, które ułatwiają codzienne życie naszych klientów

– powiedział Łukasz Kuc z PKO BP, cytowany w komunikacie.

W swojej wypowiedzi Dyrektor Biura Kanałów Cyfrowych PKO BP podkreślił także inne funkcje aplikacji, z jakich może skorzystać klient. Mowa tutaj o usłudze zakupu ubezpieczenia turystycznego, nawet w ostatniej chwili przed podróżą. IKO pozwala klientom ponadto na czasowe zablokowanie karty oraz zeskanowanie i opłacenie faktury.

To nie jest jeszcze koniec udogodnień. Łukasz Kuc zapowiedział bowiem, że funkcjonalność aplikacji mobilnej Banku PKO BP będzie nieustannie poszerzana. W planach jest na przykład wprowadzenie możliwości opłaty za parkingi. Aby móc aktywować usługę w IKO, należy pobrać jej aktualizację ze sklepu Google Play albo AppStore.

iko

Fot. PKO BP

 

Najwyższy CIT zapłacił PKO Bank Polski

Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/kup-bilet-komunikacji-miejskiej-w-iko/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Kacper
Kacper
2019-07-27 14:25:41

Witam Gdyby ktoś chciał dodatkowo zarobić 100 zł. na otwarciu konta w PKO (w programie poleceń banku) to zapraszam do skorzystania z mojego kodu polecenia: 605965825. Kod jest aktualny, mam też wyrażone wszystkie zgody marketingowe potrzebne do udziału w programie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Podobne artykuły

mBank chce przeznaczyć 0,5 mld na rozwój OZE
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
22 grudnia 2018

mBank chce przeznaczyć 0,5 mld na rozwój OZE

Coraz mniej Polaków obawia się utraty pracy
Wpisy
author
Patryk Byczek
12 października 2017

Coraz mniej Polaków obawia się utraty pracy

BNP Paribas z nagrodą Złoty Bankier
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 kwietnia 2019

BNP Paribas z nagrodą Złoty Bankier

Darmowa pożyczka – konkurs Zaplo.pl
Wpisy
autor wpisu
Pawel-Zdunski
07 czerwca 2016

Darmowa pożyczka – konkurs Zaplo.pl

Zysk Alior Banku w III kwartale 2019
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 listopada 2019

Zysk Alior Banku w III kwartale 2019

Porównaj