ING Bank Śląski ze srebrem i brązem po Effie Awards

ING Bank Śląski ze srebrem i brązem po Effie Awards

author
Alicja Uzarowicz
05 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski pochwalił się sukcesem odniesionym w tegorocznej edycji konkursu Effie Awards Poland. Do banku powędrowały statuetki za najbardziej efektywne kampanie reklamowe. Były to srebro w kategorii „Finanse” i brąz za „Business to business”. ING Bank Śląski znalazł się ponadto wśród 20 wyróżnionych firm z okazji jubileuszu konkursu w Polsce.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, spółka otrzymała łącznie trzy wyróżnienia przy okazji tegorocznej edycji konkursu na najefektywniejsze kampanie reklamowe. Srebro w kategorii „Finanse” oraz brąz za kampanię „Biznes to business” przyznano w formie statuetek.

Warto w tym miejscu dodać, że w obu z tych kategorii nie przyznano złota. Trzecim wyróżnieniem, jakie otrzymał bank, było umieszczenie wśród zestawienia 20 firm. Wszystkie z nich cechuje najbardziej efektywna komunikacja marketingowa. Zaś ranking przygotowano z okazji 20-lecia Effie Awards w Polsce.

Kampaniami ING Banku Śląskiego, które wyróżniła kapituła konkursu były „Posiadanie sensem życia” oraz „Firma bez klientów to żaden biznes”. Wyróżnienia w konkursie przyznano za poprzedni rok. Dlaczego właśnie te dwie kampanie znalazły się na podium w dwóch różnych kategoriach?

Dwie Effie Awards dla ING Banku Śląskiego

"

Srebro w kategorii „Finanse” otrzymała kampania „Posiadanie sensem życia?”, w której bank nakłaniał Polaków do bardziej refleksyjnego wydawania i przekonywał ich, że niesie to wymierną korzyść – oszczędności

– czytamy w komunikacie ING Banku Śląskiego.

Nie trudno jest się w takim razie domyślić, że kapituła Effie Awards nagrodziła brązem w kategorii „Business-to-business” kampanię „Firma bez klientów, to żaden biznes”. Te działania marketingowe miały na celu promowanie oczywiście oferty dla przedsiębiorców.

Poza samym spotem reklamowym, ING Bank Śląski udostępnił swoim klientom biznesowym szereg udogodnień w codziennych obowiązkach. Są to takie rozwiązania, jak terminal płatniczy oraz płatności internetowe iMoje. Spółka zadbała również o wymianę doświadczeń klientów firm poprzez „Dobry głos dla firm”.

W ramach tych działań bowiem polscy konsumenci byli zachęcani do wyrażania swojej opinii o ulubionych firmach. Nie istnieje bowiem lepsza reklama niż tak zwana „poczta pantoflowa”, czyli po prostu ustne polecenia wyrażane przez osoby, które skorzystały z jakiejś usługi albo kupiły produkt danej firmy.

O Effie Awards Poland

Konkurs, w którym ING Bank Śląski otrzymał wspomniane wyróżnienia, jest jedną z najważniejszych konkurencji w sferze działań marketingowych firm. Na całym świecie w poszczególnych państwach Effie Awards ma swoje edycje, które oceniają narodowe kampanie marketingowe pod kątem efektywności.

Organizacją polskiej wersji konkursu zajmuje się Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. W tym roku, kapitułę konkursową stanowiło 138 jurorów, którzy wybierali swoich faworytów w 23 kategoriach. Wśród uczestników komisji konkursowej znalazło się wielu czołowych przedstawicieli polskiego marketingu.

W roli ekspertów w swojej dziedzinie mogli wykazać się bowiem przedstawiciele agencji reklamowych, domów mediowych oraz reklamodawców. Nie zabrakło wśród jurorów także niezależnych specjalistów, pracowników mediów, jak również reprezentantów świata nauki i firm badawczych.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/469263/srebro-i-braz-dla-kampanii-ing-na-effie-awards

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

mBank placówki w Częstochowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

mBank placówki w Częstochowie

Kredyt gotówkowy Oława
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
19 maja 2022

Kredyt gotówkowy Oława

„Fotowoltaika dla biznesu” – webinar w ING
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 czerwca 2021

„Fotowoltaika dla biznesu” – webinar w ING

Ponad 800 chętnych w konkursie Cyfrowe Rewolucje
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
29 lipca 2021

Ponad 800 chętnych w konkursie Cyfrowe Rewolucje

Zmarł Andrzej Heidrich – twórca polskich banknotów
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 października 2019

Zmarł Andrzej Heidrich – twórca polskich banknotów

Czy bank sam pobiera ratę kredytu?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
24 marca 2019

Czy bank sam pobiera ratę kredytu?

Porównaj