ING Bank Śląski znalazł się w Diversity&Inclusion Rating FOB

ING Bank Śląski znalazł się w Diversity&Inclusion Rating FOB

author
Alicja Uzarowicz
26 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski poinformował o dołączeniu do partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Instytucja ta zajmuje się promowaniem włączającej kultury organizacyjnej oraz zarządzania różnorodnością wśród polskich firm. W tym roku doszło także do stworzenia Diversity&Inclusion Rating, w którym spółki mogą konkurować pod tymi względami.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, bank został w ostatnim czasie ujęty w Diversity&Inclusion Rating. Jednocześnie spółka została nowym partnerem strategicznym podmiotu odpowiedzialnego za przygotowanie zestawienia, czyli Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Organizacja zajmuje się na co dzień promowaniem w polskich korporacjach prawidłowego zarządzania różnorodnością oraz włączającej kultury firmowej. Takie zachowanie osób tworzących dane przedsiębiorstwo może zdziałać cuda. Pracownicy coraz bardziej cenią sobie społeczną odpowiedzialność pracodawców.

Dlatego im większe skupienie i dbałość o dobre samopoczucie pracowników oraz zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, tym większe szanse, że najlepsi pracownicy wybiorą właśnie tę firmę i zostaną w niej na dłużej. Społeczna odpowiedzialność biznesów stanowi coraz ważniejszą kwestię przy wyborze miejsca pracy.

Diversity&Inclusion Rating od FOB

Wraz z przyłączeniem się ING Banku Śląskiego, Forum Odpowiedzialnego Biznesu zyskało sześćdziesiątego już partnera strategicznego. Każda z firm, która przyłączyła się do organizacji jest liderem  CSR (Corporate Social Responsibility – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu) w naszym kraju.

Przy tworzeniu Diersity&Inclusion Rating FOB wspierała firma doradcza Deloitte. W zestawieniu znaleźć się mogły tylko spółki najbardziej dojrzałe w zarządzaniu różnorodnością oraz te czynnie realizujące ideę włączającej kultury organizacyjnej. Jednocześnie rating ten stanowi okresowe podsumowanie działalności liderów CSR.

Każda spółka dokonuje swoistego rachunku sumienia z zakresu Diversity&Inclusion podczas wypełniania czteroczęściowego kwestionariusza. Musi w nim zawrzeć bowiem podstawy zarządzania, programy i działania, budowanie zaangażowania oraz wskaźniki rezultatów.

Konkurs „Raporty Społeczne”

"

Różnorodność i Włączanie powinno być w DNA każdej firmy. Przed nami jeszcze daleka droga. Nie tylko jeśli chodzi o rozwijanie zróżnicowania i stwarzanie atrakcyjnych warunków pracy dla nas wszystkich – z całą naszą różnorodnością. Ale również daleka droga przede wszystkim do tego, aby rzeczywiście się na zróżnicowanie otworzyć w sposób autentyczny – płynący nie z polityk, nie z procedur, tylko z serca

– powiedziała Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka podkreśliła, że zależy jej, aby w przyszłości nie wręczano już nagród z zakresu Diversity&Inclusion. Albowiem Różnorodność i Włączanie powinny stać się całkowicie naturalnymi podstawami do rozwoju każdej organizacji.

Poza wstąpieniem w szeregi partnerów strategicznych FOB, ING Bank Śląski otrzymał trzecie miejsce w kategorii Nagroda Internautów konkursu „Raporty Społeczne”. Organizacją konkurencji także zajęły się Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firma doradcza Deloitte.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/468501/ing-w-fob-i-diversity-inclusion-rating?fbclid=IwAR045D517PP1mTAr8UHr5UrtGqaSa-g4S-Ld8uz4HG6w02W7otOFMWnrBMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Milówce
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 października 2019

PKO BP w Milówce

Expander w Katowicach
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
29 stycznia 2015

Expander w Katowicach

Revolut w Polsce
Banki
author
Dominika Sobieraj
10 marca 2018

Revolut w Polsce

Bank Spółdzielczy w Tychach sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
22 października 2019

Bank Spółdzielczy w Tychach sesje przychodzące i wychodzące

Zmiany w Allegro Smart
Wpisy
author
Patryk Byczek
06 listopada 2018

Zmiany w Allegro Smart

Kredyt gotówkowy Nowy Targ
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
05 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Nowy Targ

Porównaj