ING Bank Śląski najlepszy w Polsce

ING Bank Śląski najlepszy w Polsce

author
Alicja Uzarowicz
21 lipca 2019

Międzynarodowy i prestiżowy magazyn finansowy Euromoney postanowił wyróżnić ING Bank Śląski nagrodą dla „Best Bank in Poland” (z ang. – Najlepszy Bank w Polsce). Wyróżnienie dla polskiego podmiotu rynku finansowego magazyn przyznał za zeszłoroczną działalność w konkursie Awards for Excellence (z ang. – nagrody za doskonałość).

Zgodnie z najnowszym komunikatem opublikowanym przez ING Bank Śląski, jeden z bardziej poczytnych magazynów finansowych na świecie Euromoney uznał Bank za najlepszy w Polsce. Prestiżową nagrodę dla banku przyznano w oparciu o zeszłoroczną działalność w tegorocznej edycji konkursu Awards for Excellence.

Jakie czynniki wpłynęły na to, że jury wybrało właśnie ten bank działający na polskim rynku? Na decyzję o przyznaniu wyróżnienia ING wpłynęły innowacyjne rozwiązania wdrożone przez bank. Mowa tutaj o takich narzędziach jak bramka płatnicza imoje, jak również efektywny model biznesowy, który przynosi dobre wyniki.

Rok poprzedni ING Bank Śląski może wspominać bardzo dobrze. Przedsiębiorstwu udało się odnotować „najwyższy w historii przyrost wartości portfela kredytowego i […] dynamiczny wzrost przy zachowaniu wysokiej jakości portfela” – jak napisano w komunikacie. Co to oznacza?

ING Bank śląski

Ekonomiści z ING w czołówce zespołów prognostycznych

ING Bank Śląski wyróżniony przez Euromoney

Przytoczony wyżej cytat z komunikatu, jaki opublikował w piątek 19 czerwca ING Bank Śląski wyraża bardzo dobrą kondycje finansową banku. Portfelem kredytowym nazywa się pakiety kredytów udzielonych przez banki. Przyrost tej wartości nie zawsze musi jednak świadczyć o dobrej kondycji firmy z sektora bankowego.

W przypadku ING Banku Śląskiego wskazano jednak, iż wzrost wartości tegoż portfela odbył się przy jednoczesnym zachowaniu jego wysokiej jakości. Oznacza to, że prawie nie było wśród wszystkich udzielonych kredytów takich, które charakteryzowałby brak spłaty, czyli po prostu złego zadłużenia.

Świadczy to o bardzo wysokim poziomie procedur, których zadaniem jest podjęcie decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu kredytu. Sztuką jest dobierać pojedynczych klientów w taki sposób, aby nie nadwyrężać nadmiernie wydolności finansowej całego banku.

Na najwyższy odnotowany w zeszłym roku poziom stopy zwrotu z kapitału własnego banku (12,5 proc.) z całego sektora bankowego niemały wpływ miał wynik z tytułu prowizji. Wzrost tego wyniku w ciągu jednego roku wyniósł aż 9 proc. Nie uszło to uwadze jury konkursu organizowanego przez magazyn finansowy Euromoney.

ING Bank Śląski

Apple Pay dla klientów firmowych ING Banku Śląskiego

Awards for Excellence

Magazyn Euromoney, który wybrał ING Bank Śląski na najlepszy polski bank już od 1992 roku przyznaje to prestiżowe wyróżnienie różnym instytucjom finansowym. Wyróżnienia tej kategorii są bardzo cenione w światowej branży bankowej. Redakcja magazynu przyznaje je bankom za doskonałe rozwiązania w bankowości.

Konkurencja rokrocznie obejmuje banki z prawie stu krajów świata. Instytucje finansowe konkurują ze sobą w 20 różnych kategoriach. Wyróżnienia trafiają do tych banków, które cechuje innowacyjność, bycie liderem w swojej branży na danym terenie. Na decyzję komisji ma także wpływ największy i najszybszy rozwój w ramach konkretnego rynku.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/452150/ing-najlepszym-bankiem-w-polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kolejny bank w serwisie Millenet Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 maja 2020

Kolejny bank w serwisie Millenet Banku Millennium

Młodzi biorą kredyty na spełnianie marzeń
Blog
author
Aneta Jankowska
24 maja 2017

Młodzi biorą kredyty na spełnianie marzeń

Tylko 6% polskich przedsiębiorstw korzysta z robotyzacji
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 grudnia 2019

Tylko 6% polskich przedsiębiorstw korzysta z robotyzacji

Eurobank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
Dominika Sobieraj
27 listopada 2018

Eurobank – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Ile zarabia mediator?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
15 listopada 2019

Ile zarabia mediator?

Alior Bank w Szamotułach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
11 lipca 2019

Alior Bank w Szamotułach

Porównaj