ING Commercial Finance drugą największą firmą na rynku

ING Commercial Finance drugą największą firmą na rynku

author
Alicja Uzarowicz
09 sierpnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie ING Bank Śląski postanowił pochwalić się półrocznym wynikiem spółki należącej do tej samego grupy. ING Commercial Finance radzi sobie na rynku faktoringu coraz lepiej. Obecnie do spółki należy już 13 proc. całego rynku i systematycznie rośnie liczba jej klientów.

ING Bank Śląski w najnowszym komunikacie poinformował o świetnych wynikach spółki ING Commercial Finance, która działa w branży faktoringu. Z informacji zawartych w notce wynika, że pierwsze półrocze bieżącego roku przyniosło spółce z grupy ING obroty rzędu 16,8 mld zł, co świadczy o posiadaniu przez nią 13 proc. rynku.

Według danych zebranych na koniec czerwca ING Commercial Finance obsługiwała więcej niż 3,8 tys. klientów. O prawie połowę wzrosła ponadto liczba wykupionych w tym okresie faktur rok do roku. Na ten moment spółka ustępuje w ilości wykupionych faktur tylko firmie 1 HY.

"

Pierwsza połowa roku pokazała, że z naszych usług korzysta coraz więcej klientów. Stale rośnie również liczba wykupionych przez naszą spółkę faktur. W tym półroczu wykupiliśmy największą liczbę faktur spośród wszystkich faktorów, czyli 1,6 mln faktur. To o blisko 46% więcej niż rok wcześniej

– powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance, cytowany w komunikacie.

NG Commercial Finance

Warsztaty i wystawa artystyczna od ING

ING Commercial Finance pnie się w górę

W ciągu zaledwie jednego roku spółce z grupy ING udało się pozyskać aż 1 769 nowych klientów. Na koniec czerwca 2019 r. bowiem spółka świadczyła usługi faktoringowe dla już 3 883 podmiotów gospodarczych. Jest to branża nieustannie rozwijająca się w Polsce od kilku lat.

W swoim komunikacie ING Bank Polski powołuje się na dane dotyczące rynku faktoringowego w Polsce zaprezentowane przez Polski Związek Faktorów. Liczby te stają się coraz bardziej imponujące. Z usług faktoringowych w naszym kraju korzysta już prawie 16,6 tys. różnych przedsiębiorców.

 

Wartość wszystkich faktur, jakie klienci branży przekazali do rozliczenia firmom faktoringowym takim jak ING Commercial Finance wynosi już 132 mld zł. O niebagatelnym wzroście branży świadczy fakt, iż jeszcze rok temu wartość tychże faktur wynosiła 109,1 mld zł.

NG Commercial Finance

Bardzo wysoki wzrost ING Lease

Dwucyfrowy wzrost faktoringu

Oznacza to, iż branża dzięki świetnej pierwszej połowie bieżącego roku odnotowała wzrost obrotów o 21 proc. Niewiele rynków może pochwalić się aż dwucyfrowym wzrostem, a dynamika póki co nie zamierza spadać.

Pod względem ilości wykupionych od klientów faktur ING Financial Commerce znajduje się obecnie na drugim miejscu wśród firm faktoringowych. Nieco gorzej spółka radzi sobie w kontekście obrotów, które wyniosły w pierwszym półroczu 16,8 mld zł.

Chociaż tym razem nie udało się zająć drugiego miejsca, to firma i tak może się cieszyć byciem na podium wśród podmiotów tegoż rynku. Przypadło jej bowiem trzecie miejsce wśród firm faktoringowych pod względem wysokości obrotów.

NG Commercial Finance

ING Bank Śląski ze zgodą KNF

Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/1639/pr/455528/ing-commercial-finance-z-najwieksza-liczba-wykupionych-faktur-po-1-hy?fbclid=IwAR3zFSSiY94C6-bP3Y4X1vDGi-oAGkHA6vms2xh_Itam-4831nVX065nHFg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki Łódź
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
22 stycznia 2022

Pożyczki Łódź

BNP Paribas oddziały w Olesnie
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Olesnie

Kredyt konsolidacyjny Starachowice
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Starachowice

Kasa Stefczyka Łańcut
Oddziały
author
Patryk Byczek
26 października 2020

Kasa Stefczyka Łańcut

Branża medyczna świetnie spłaca swoje długi
Wpisy
author
Aneta Jankowska
10 kwietnia 2018

Branża medyczna świetnie spłaca swoje długi

Zmiany w Creamfinance Poland
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
31 stycznia 2018

Zmiany w Creamfinance Poland

Porównaj