ING Bank Śląski zmieni nazwę na ING Polska?

ING Bank Śląski zmieni nazwę na ING Polska?

author
Alicja Uzarowicz
03 listopada 2019

Nazwa banku jest jednym z najważniejszych elementów jego wizerunku. Stąd, aby lepiej dopasować się do trendów i potrzeb klientów, wiele banków przeszło w swojej karierze tak zwany rebranding. Podobną decyzję podjął ING Bank Śląski, choć nazwa ING Polska zaczęła na razie funkcjonować tylko w mediach społecznościowych spółki.

ING Bank Śląski kojarzył się dotychczas z jednym z regionów naszego kraju, chociaż swoje usługi udostępnia Polakom w całym kraju. Marka postanowiła przejść tak zwany rebranding, czyli zmianę wizerunku poprzez nową nazwę. Na ten moment nazwa ING Polska pojawiła się tylko na Facebooku.

Czy jednak ta zmiana spowoduje nadanie bankowi całkowicie nowej nazwy? Wiele wskazuje na to, że tak, chociaż nie ma jeszcze w tej kwestii stuprocentowej pewności. Najprawdopodobniejszą przyczyną dokonania takiej zmiany jest chęć ujednolicenia profili społecznościowych wszystkich podmiotów  Grupy ING.

Już wkrótce nazwa naszego profilu na Facebooku zmieni się na ING Polska. Ma to związek z ujednoliceniem nazw profili społecznościowych w całej Grupie ING. Kiedy to nastąpi, dostaniecie powiadomienie w aplikacji Facebook. Poza tym nic się nie zmieni. Dalej znajdziecie nas tutaj 24h/7 dni w tygodniu

– czytamy w poście ING Banku Śląskiego, czy już ING Polska na Facebooku.

ING Polska, a nie Śląski

W komunikacie na swoim Facebookowym profilu bank wyraźnie zaznaczył, że zmiana dotyczyć będzie wszystkich profili społecznościowych. Z tego właśnie względu kwestią czasu pozostaje dokonanie analogicznych zmian z „ING Bank Śląski” na „ING Polska” na Twitterze, czy YouTubie.

Zgodnie z założeniem strategii Grupy ING, wszystkie nazwy banków w mediach społecznościowych będą ustalane na podstawie wzorca. Będzie to po prostu ING z dopiskiem nazwy kraju. Stąd właśnie nazwa „ING Polska”. Jak na taką zmianę zareagowali najważniejsi odbiorcy zmiany, czyli klienci spółki?

Chociaż sam bank podkreślił w jednym z komentarzy, że formalna nazwa banku nie ulegnie zmianie, to znalazło się grono klientów, którzy wyrazili brak zadowolenia ze skrócenia nazwy banku do ING Polska.

"

Jestem bardzo zawiedziony zmianą nazwy profilu na ING Polska. ING Bank Śląski kojarzy mi się bardzo dobrze, właśnie ze względu na przymiotnik śląski. Zamiast wykorzystać jego potencjał, wolicie się go pozbyć. Budzi to rozgoryczenie wieloletniego klienta ze Śląska

– napisał na Facebooku jeden z klientów ING Polska.

ING Bank od początku Śląski

Powodem, dla którego przydomek „śląski” znalazł się w ogóle w nazwie ING, jest niewątpliwie jego pochodzenie. Od 1989 roku, czyli po wydzieleniu spółki ze struktur NBP, bank nazywał się po prostu Bank Śląski S.A., a swoją siedzibę miał w Katowicach. Następnie w 1996 roku nastąpił wykup ponad 54 proc. akcji banku przez holenderską Grupę ING.

Od 2001 roku natomiast Bank Śląski uzyskał dopisek ING. Warto dodać, że nie jest to pierwszy bank, który w ostatnim czasie postanowił skrócić swoją nazwę pozbywając się nierzadko polskiego jej komponentu. Przykładami są chociażby BZ WBK, znany obecnie jako Santander Bank Polska, czy BNP Paribas Bank Polska, który pozbył się „BGŻ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez BIK Wołów
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Wołów

Inspektorat ZUS w Bochni
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Bochni

Pod lupą Zadluzenia.com – pożyczka pozabankowa SMS365
Pod Lupą
autor wpisu
Maciej_Stanko
09 czerwca 2013

Pod lupą Zadluzenia.com – pożyczka pozabankowa SMS365

Szybkie pożyczki Błonie
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Błonie

Na co Polacy biorą kredyty – badanie Nest Banku
Blog
author
Alicja Uzarowicz
19 czerwca 2019

Na co Polacy biorą kredyty – badanie Nest Banku

Promocja: „Konto Mocno Oszczędnościowe – XI edycja” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 października 2019

Promocja: „Konto Mocno Oszczędnościowe – XI edycja” w Alior Banku

Porównaj