„Paczka w Weekend” – nowa usługa InPostu

„Paczka w Weekend” – nowa usługa InPostu

author
Alicja Uzarowicz
25 stycznia 2020

Coraz więcej klientów życzy sobie, aby ich zamówienie ze sklepu internetowego dotarło w weekend. InPost postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i przygotował usługę „Paczka w Weekend”. Ile będzie kosztować doręczenie przesyłki w sobotę i niedzielę oraz jakie warunki musi spełniać zamówienie?

Jak poinformował w ostatnim czasie InPost, aby odpowiedzieć na rosnącą wśród swoich klientów potrzebę otrzymywania paczek w soboty i niedziele, do oferty firmy dołączy nowa usługa: „Paczka w Weekend”. Dzięki niej klienci, którzy bardzo potrzebują swojego zamówienia już w weekend, odbiorą je właśnie w te dni.

Warto w tym miejscu podkreślić, że „Paczka w Weekend” to usługa, która na ten moment obejmuje tylko zamówienia, które dotrą do Paczkomatów firmy InPost. Oznacza to, że osoby zamawiające odbiór w punkcie albo dostawę do domu niestety jeszcze nie będą mogły z niej skorzystać.

Jak się okazuje, mimo, iż usługa jeszcze nie weszła do oferty przedsiębiorstwa, to udało się określić już najważniejsze cechy „Paczki w Weekend”. A zatem jakie warunki musi spełnić zamówienie, aby można było je odebrać z Paczkomatu w sobotę lub niedzielę? Od czego będzie zależeć koszt takiej dostawy i kiedy będzie on niższy?

„Paczka w Weekend” – najważniejsze informacje

Aby móc zagwarantować dostawę do Paczkomatu firmy InPost w ramach usługi „Paczka w Weekend”, kluczowa jest godzina, w której klient złoży swoje zamówienie. Na przykład jeżeli sprzedawca nada przesyłkę do godziny 13:00 w piątek, to można spodziewać się jej dostawy w sobotę lub niedzielę do godziny 18:00.

W przypadku jednak, gdy przesyłka opuści adres nadawcy do godziny 13:00 w sobotę, to do Paczkomatu dotrze do godziny 18:00 w niedzielę. Takie rozwiązanie zapewne wiąże się z faktem, iż w weekendy firmy kurierskie zwyczajowo mają znacznie mniej przesyłek, niż w ciągu tygodnia.

Ile nowa usługa firmy InPost będzie kosztowała? Cena „Paczki w Weekend” uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju klient będzie ją opłacał. Albowiem klienci firmowi mogą liczyć na stawkę 4,06 złotych (plus VAT). Zaś klienci detaliczni będą za możliwość doręczenia przesyłki w weekend płacić 4,99 złotych.

Co się stanie, jeżeli paczka nie dotrze na czas?

Chociaż firmy kurierskie dokładają współcześnie wszelkich starań, by realizować swoje zlecenia i usługi o czasie, to niestety nie zawsze udaje się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Bardzo często na takie sytuacje mają wpływ czynniki niezależne od firmy czy jej kurierów.

Niezwykle ważne jest jednak, aby nie przerzucać ryzyka tego rodzaju działalności w całości na swoich klientów oraz umieć przyznać się do błędu czy niedociągnięcia, jeżeli takowe się pojawią. Właśnie w taki sposób będą rozwiązywane przypadki, gdy „Paczka w Weekend” nie pojawi się w Paczkomacie na czas.

Klienci mogą bowiem uzyskać zwrot środków zapłaconych za dostawę. Wówczas winę za niedoręczeni paczki musi ponosić operator. Oznacza to, że jeśli za przesyłkę zapłaciliśmy z góry, to środki za usługę „Paczka w Weekend” wrócą na nasze konto. A co się stanie w przypadku płatności przy odbiorze?

W takiej sytuacji opłata za dostarczenie przesyłki do Paczkomatu w ogóle nie pojawi się na fakturze. Wartość nieudanej dostawy nie będzie wówczas w ogóle naliczona. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy można spodziewać się startu nowej usługi InPostu. Firma ma podać stosowną informację w osobnym komunikacie na swojej stronie internetowej.


Źródła:
https://inpost.pl/paczka-w-weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatności SwatchPAY!
Ekonomia
autor wpisu
Julia Wierciło
12 czerwca 2023

Płatności SwatchPAY!

Mity na temat chwilówek
Poradnik
author
Patryk Byczek
20 kwietnia 2023

Mity na temat chwilówek

Podsumowanie VII edycji IT Future Expo
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 października 2019

Podsumowanie VII edycji IT Future Expo

Credit Agricole w Limanowej
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 lipca 2019

Credit Agricole w Limanowej

Kasa Stefczyka Wągrowiec
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 października 2020

Kasa Stefczyka Wągrowiec

Porównaj