Instalacje fotowoltaiczne ze wsparciem Pekao S.A.

Instalacje fotowoltaiczne ze wsparciem Pekao S.A.

author
Alicja Uzarowicz
01 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Pekao S.A. poinformował, że zwiększa swoje zaangażowanie w projekty z zakresu odnawialnych źródeł energii. W tym celu wprowadza nowe kredyty, które sfinansują instalacje fotowoltaiczne i tym samym przyczynią się do zwiększenia udziału OZE w bilansie energetycznym Polski.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w najnowszym komunikacie Banku Pekao S.A. spółka w ostatnim czasie uruchomiła akcję kredytowania projektów z zakresu OZE (odnawialne źródła energii). Produkty finansowe w ramach akcji wesprą instalacje fotowoltaiczne przedsiębiorstw chcących produkować energię na własny użytek.

Nie jest to jednocześnie pierwsza podobna inicjatywa banku. Wcześniej bowiem udało się zrealizować takie proekologiczne przedsięwzięcia jak sfinansowanie największej w Polsce farmy wiatrowej. Kolejnym przykładem jest linia finansowa z EBI (Europejski Bank Inwestycyjny) dla sektora MŚP z kujawsko-pomorskiego.

Ta druga inicjatywa wiązała się z przeznaczeniem dla przedsiębiorców mikro-, małych i średnich kwoty 150 mln zł. Co więcej, Bank Pekao S.A. postanowił o przeznaczeniu 150 proc. wartości obligacji, które objął EBOiR (Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju), na rzecz podniesienia efektywności energetycznej.

Instalacje fotowoltaiczne już niedługo dofinansowane przez Pekao

Poza korzyściami środowiskowymi, jakie płyną z wdrażania w przedsiębiorstwach rozwiązań z zakresu OZE, niewątpliwie same firmy czerpią również z rozwiązań typu instalacje fotowoltaiczne. Pozwalają one bowiem na znaczne obniżenie kosztów, jakie firmy ponoszą płacąc za energię elektryczną.

W świetle obecnie obowiązującego prawa przedsiębiorcy mogą tworzyć instalacje fotowoltaiczne o mocy nieprzekraczającej 50 kWp. W tym przypadku prawo nie wymaga bowiem składania wniosku o wydanie zezwolenia albo koncesji. Każda tego typu instalacja jest przyłączana do operującego miejscowo zakładu energetycznego.

"

W branży energetycznej na naszych oczach dokonuje się transformacja, a dotychczasowi konsumenci stają się prosumentami, aktywnie dbając o zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie jej konsumpcji. Bank Pekao od lat jest bankiem finansującym znaczącą część inwestycji sektora energetycznego w Polsce

– powiedział Michał Krupiński, prezes Pekao S.A., cytowany w komunikacie.

Oferta kredytów na instalacje fotowoltaiczne

Swoją ofertę kredytowania inicjatyw proekologicznych Pekao S.A. utworzył z myślą o jak największej ilości klientów. A to dlatego, że w miarę potrzeb danej firmy, możliwe jest uzyskanie kredytu zarówno na instalację poniżej 50 kWp, jak również na instalacje przekraczające tę moc.

 

"

Nasza oferta jest skierowana do małych i średnich firm, które chciałyby znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej. Inwestycje w mikroinstalacje, wsparte naszym kredytem, zwrócą się inwestorom w ciągu kilku lat, a koszty nie będą wysokie z uwagi na dopłatę do odsetek z programu BGK Biznes Max. To ważna propozycja w ramach naszej strategii inwestowania w OZE

– powiedziała Magdalena Zmitrowicz, Wiceprezes Pekao S.A., cytowana w komunikacie.

 

Wspomniana dopłata do odsetek stanowi o dosyć preferencyjnych warunkach kredytowania tego rodzaju. Bowiem do końca przyszłego roku pozwala ona na uzyskanie zwrotu aż 5 proc. zapłaconych odsetek, a w czasie późniejszym do klienta wraca 3,3 proc.

 

Pekao S.A. zdaje się rozumieć naglącą potrzebę zwiększenia w polskim bilansie energetycznym udziału odnawialnych źródeł energii. Podnoszenie wydajności oraz zwiększanie ilości instalacji fotowoltaicznych  niewątpliwie zbliży nasz kraj o kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju.  Właśnie taki skutek osiągną najpewniej kredyty udzielone w ramach nowej oferty Pekao S.A.


Źródła:
https://media.pekao.com.pl/pr/459255/bank-pekao-s-a-zwieksza-zaangazowanie-w-oze-nowe-kredyty-na-instalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowe przepisy przeciwzatorowe wzmocnią polskie firmy
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
08 września 2019

Nowe przepisy przeciwzatorowe wzmocnią polskie firmy

Bank Pekao w Ostródzie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 lipca 2019

Bank Pekao w Ostródzie

Nowa strategia PZU do 2020 roku
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2018

Nowa strategia PZU do 2020 roku

Czy komornik musi być prawnikiem?
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
03 stycznia 2021

Czy komornik musi być prawnikiem?

Tańsze paliwo na stacjach Orlen dla inwestorów
Aktualności
author
Dominika Sobieraj
03 marca 2020

Tańsze paliwo na stacjach Orlen dla inwestorów

1000 plus dla studentów?
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 lutego 2020

1000 plus dla studentów?

Porównaj